Με νίκη «έκλεισε» τις υποχρεώσεις του στον πρώτο γύρο ο ΠΑΟΚ Domus Ergo, επικρατώντας της ΑΕΚ με 7-13, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου εδραιώνεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 15 βαθμούς σε επτά αγώνες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο οκτάλεπτο ήταν «γεμάτο» επιθετικά, με τον Δικέφαλο να έχει το προβάδισμα στο τέλος του, με 4-5. Στο δεύτερο οκτάλεπτο, ο ΠΑΟΚ Domus Ergo συνέχισε να διατηρεί το προβάδισμα, πηγαίνοντας στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου μπροστά στο σκορ με 6-8.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυροι» τα έδωσαν όλα στην άμυνα, περιορίζοντας την ΑΕΚ, ενώ ταυτόχρονα ενήργησαν με απόλυτη ωριμότητα στις επιθετικές τους επιλογές. Αυτός ο συνδυασμός, έδωσε στον ΠΑΟΚ Domus Ergo σαφές προβάδισμα, 6-11, σκορ τελικό για το τρίτο οκτάλεπτο. Ο Δικέφαλος «έχτισε» επάνω στο προβάδισμα το οποίο πήρε στο τρίτο οκτάλεπτο, και με 7-13 πήρε μία ακόμα πολύτιμη νίκη στο πρωτάθλημα.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου και ώρα 14:00, εκτός έδρας, απέναντι στο Παλαιό Φάληρο, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Τα οκτάλεπτα: 4-5, 2-3, 0-3, 1-2

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: 7-13