MENU

Το αγωνιστικό πρόγραμμα της νέας αγωνιστικής περιόδου για το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής έμαθαν την Τετάρτη (11/9), οι ομάδες που θα πάρουν μέρος σε αυτό.

Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδή. Στο σημείο αυτό αξίζει να σημειωθεί πως ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, παρότι είχε δηλώσει συμμετοχή στο πρωτάθλημα ζήτησε με αίτημα του να μην συμμετάσχει σε αυτό, κάτι που σημαίνει ότι ο 13ος όμιλος αντί για 14 ομάδες θα έχει 13.

Κλειδάριθμους πήραν από τον 1ο όμιλο Δόξα Κάτω Καμήλας, Πανσερραϊκός, Νέστος Χρυσούπολης και Κεραυνός Πέρνης, από τον 2ο όμιλο 6 ομάδες, από τον 3ο πήραν οι Διαγόρας Στεφανοβικείου, Ηρακλής Λάρισας, αλλά και δύο ακόμα ομάδες, από τον 4ο οι Ναυπακτιακός, Απόλλων Ευπαλίου, από τον 5ο 4 ομάδες, από τον 6ο οι Κιθαίρωνας Καπαρελίου, Κόρινθος και Παναρκαδικός – ΑΕΚ Τρίπολης, στον 7ο όλες οι ομάδες, ενώ στον 8ο μόλις τρεις.

Παράλληλα αίτημα για να αγωνιστεί εκτός έδρας ζήτησε η Ανατολή Ιωαννίνων, η οποία θα συμμετάσχει στον 3ο όμιλο. Από εκεί κι έπειτα σ΄ότι έχει να κάνει με την έναρξη του πρωταθλήματος, αυτή θα γίνει κανονικά στις 22 Σεπτεμβρίου.

Από το πρόγραμμα της πρεμιέρας ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Εθνικού με τον Φωστήρα για τον 5ο όμιλο. Από εκεί κι έπειτα σ΄ότι έχει να κάνει με τα μπαράζ για την άνοδο στην Football League θα ξεκινήσουν μετά τις 29 Μαρτίου, ενώ οι ομάδες θα έχουν ρεπό 2 εβδομάδες τα Χριστούγεννα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της πρεμιέρας των ομίλων:

1ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Δόξα Κάτω Καμήλας-Απόλλων Παραλιμνίου

Αετός Ορφανού-Ένωση Άνθειας Αλεξανδρούπολης

Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου

Ηρακλής Ζυγού-Πανσερραϊκός

Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Θεολόγου-Ορφέας Ξάνθης

Ρεπό: Κιλκισιακός

*Μετά την αποχώρηση του Ιάσμου, ο 1ος όμιλος έμεινε με 13 ομάδες

2ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΟ Σειρήνα-Αλμωπός Αριδαίας

ΑΣ Γιαννιτσά-Μακεδονικός

ΠΑΣ Φλώρινα-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων

Νίκη Αγκαθιάς-Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια

Θερμαϊκός Θέρμης-Εδεσσαϊκός

Αστραπή Μεσοποταμιάς-Αγροτικός Αστέρας

Θύελλα Σαρακήνων-Άρης Παλαιοχωρίου

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

3ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΣ Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΟ Ποταμιάς

ΑΕ Καρίτσας-Δίας Διου

Διγενής Νεοχωρίου-ΑΟ Σελλάνων

Ατρόμητος Παλαμά-ΓΣ Αλμυρός

Θησέας Αγριάς-Πιερικός

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας

4ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Τηλυκράτης-ΑΟ Ανατολής

Θιναλιακός-Μακεδονικός Φούφα

Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Λευκίμης

ΑΕΠ Καραγγιανίων-ΑΕ Μεσολογγίου

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς

ΠΑΣ Πρέβεζα-Ναυπακτιακός Αστέρας

Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Ιτέας

5ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Άγιος Ιερόθεος-ΑΣ Άνω Μεράς

ΑΕ Μοσχάτου-Πανθηραϊκός

Θύελλα Καμαρίου-Ερμής Κορυδαλλού

Κερατσίνι- Άγιοι Ανάργυροι

6ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Παναρκαδικός-Κόρινθος 2006

Νέα Αρτάκη-ΑΟ Υπάτου

ΠΑΣ Κιθαιρών-Θύελλα Ραφήνας

Αχαρναϊκός-ΑΕΚ Τρίπολης

Αήττητος Σπάτων-Μαρκό

Ρεπό: Αιολικός

7ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΠΣ η Σπάρτη-ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέικων-ΑΟ Τσιβιλή

Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Διαβολιτσίου

Ολυμπιακός Ζαχάρως-Παναργειακός

Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών

ΑΕ Ερμιονίδας-Πανγυθεατικός

8ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΠΟ Ατσαλένιου-Επισκοπή

Γιούχτας-Άγιος Νικόλαος

Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό: Πόρος

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα του 1ου ομίλου

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα του 2ου ομίλου

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα του 3ου ομίλου

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα του 4ου ομίλου

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα του 5ου ομίλου

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα του 6ου ομίλου

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα του 7ου ομίλου

Δείτε ΕΔΩ όλο το πρόγραμμα του 8ου ομίλου

Η κλήρωση των ομίλων της Γ΄Εθνικής
EVENTS