Διαβάστε την ατομική κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού:

Γιούρι Λοντίγκιν    4
Δική του κυρίως η ευθύνη στο γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ η Μακάμπι κι αυτό δεδομένα τον βαραίνει. Από εκεί και πέρα δεν χρειάστηκε να κάνει κάποια σημαντική επέμβαση. Δεν ευθυνόταν για το δεύτερο γκολ.

Γιώργος Βαγιαννίδης    6
Αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα αμυντικά από την πλευρά του στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο όμως ενώ έδειξε εντελώς διαφορετικό πρόσωπο σε άμυνα κι επίθεση, γλιστράει και αφήνει τον προσωπικό του αντίπαλο να "σερβίρει" το 0-2 της Μακάμπι.

Μπαρτ Σένκεφελντ    5
Βρίσκεται μέσα στη φάση του πρώτου γκολ της Μακάμπι, αλλά δεν έχει εκείνος την περισσότερη ευθύνη. Ακολούθως έκανε ένα σωτήριο κόψιμο στον Πιερό στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ήταν πολύ βελτιωμένος κι "εξαφάνισε" τον Πιερό.

Τιν Γέντβαϊ    5
Δεν είχε καλό... contact με τον Σένκεφελντ, δεν ενέπνεε εμπιστοσύνη στο πρώτο ημίχρονο. Γενικότερα έδειχνε κάπως έξω από τα νερά του.

Χουάνκαρ    6
Ο καλύτερος της τετράδας πίσω στο πρώτο μέρος. Αμυντικά δεν είχε θέματα και προσπάθησε να βοηθήσει με τα ανεβάσματά του. Στο ίδιο περίπου μοτίβο και στην επανάληψη, αν κι όχι στο ίδιο τέμπο.

Γουίλιαν Αράο    5
Αρκετά λάθη από τον Αράο στο α' μέρος. Δεν βοήθησε στο κράτημα της μπάλας. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε κι εκείνος την απόδοσή του, αλλά εξελίχθηκε σε μοιραίο, συμμετέχοντας σε κάποιες τεράστιες ευκαιρίες του Παναθηναϊκού.

Μπερνάρ    7
Διπρόσωπος ο Βραζιλιάνος. Ανούσιος στο πρώτο μέρος, παρότι έδειξε να έχει διάθεση. Στην επανάληψη όμως ήταν εκ των κορυφαίων, πήρε πρωτοβουλίες, έκανε προσωπικές ενέργειες, έψαξε και το γκολ, αλλά δεν το βρήκε.

Τόνι Βιλένα    6
Καλύτερος από τους άλλους δύο χαφ του Παναθηναϊκού που πήραν φανέλα βασικού, αν και ξεκίνησε με ένα σοβαρό λάθος, στη συνέχεια ανέβασε την απόδοσή του. Στην επανάληψη έμεινε για 25 λεπτά στο ματς, αφού φάνηκε να μένει από δυνάμεις.

Σεμπάστιαν Παλάσιος    4
Ελάχιστα πράγματα από τον Αργεντινό στο πρώτο ημίχρονο, σπατάλησε μία από τις καλύτερες στιγμές του Τριφυλλιού. Ήταν και η μοναδική φορά που κάπως φάνηκε, μαζί με ένα σουτ που είχε στο β' μέρος. Δικαίως αντικαταστάθηκε.

Φώτης Ιωαννίδης    8
Ακόμα μία φορά ξεχώρισε για τον Παναθηναϊκό, αφού ήταν εκείνος που τον ξαναέβαλε στο ματς με το γκολ του στο 89', έβδομο φετινό ευρωπαϊκό. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν τόσο καλός βέβαια, αλλά ανέβηκε μετά το 30'.

Αϊτόρ Καταλαπιένδρα    5
Ούτε εκείνος βοήθησε στο α' μέρος, αν και είχε διάθεση, δεν του βγήκαν οι προσπάθειές του. Στην επανάληψη ανέβασε την απόδοσή του, συμμετείχε σε κάποιες καλές στιγμές του Παναθηναϊκού, αλλά οι προσπάθειές του έμειναν ημιτελείς.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Ντάνιελ Μαντσί    7
Αντικατέστησε τον Παλάσιος στο 69' και ήταν η μέρα με τη νύχτα. Έδωσε εντελώς διαφορετική πνοή στη δεξιά πλευρά του Παναθηναϊκού, έκανε ευκαιρίες, πίεσε και ταλαιπώρησε πολύ τους αντιπάλους του.

Άνταμ Τσέριν    6
Αντικατέστησε τον Βιλένα στο 69' και βοήθησε κι εκείνος για την πίεση του Παναθηναϊκού στο β' μέρος, χωρίς ωστόσο να δώσει το κάτι παραπάνω.

Φίλιπ Μλαντένοβιτς    5
Μπήκε στο 81' στο ματς αντί του Χουάνκρ και δεν μπόρεσε να κάνει κάτι το αξιόλογο.