MENU

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Έσπερος Καλλιθέας-ΝΕ Μεγαρίδος 84-82
Δούκας-Εθνικός Πειραιά 76-82
Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός 70-63
Ιωνικός ΝΦ-Πεντέλη 58-67
ΟΦΗ-Μαρούσι 83-91
Λοκρός Αταλάντης-Πρωτέας Βούλας 69-80
Πανελευσινιακός-Παπάγου 101-98 (86-86 κ.αγ)
Αιγάλεω-ΚΑΟ Μελισσίων 82-75

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 69-80
Δεκάλεπτα: 17-20, 30-41, 46-66, 69-80
Διαιτητές: Μαντήλας-Καμήτσος-Σοφιανόπουλος
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Ψάλτου 13, Αντωνόπουλος 8 (1), Μάτος Αν. 22 (2), Μάτος Αρ. 7 (1), Παπαπέτρος 11, Φωτητζόγλου 4, Ανδρέου 4 (1)
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Μόρφης 3 (1), Πολιτόπουλος 12 (1), Πετς 8, Ματσάγγος 10 (1), Παναγιωτίδης 3 (1), Σκουλούδης 6, Φιλίππου Α. 5 (1), Δενδρινός 10 (1) Κυριλής 22 (4), Φιλίππου Χ., Καραμολέγκος

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΠΕΝΤΕΛΗ 58-67
Δεκάλεπτα :16-24, 31-39, 39-44, 58-67
Διαιτητές : Μπίκας-Πλιάκας-Φραγκούλη
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 12, Καρβούνης, Περδικάρης 10, Παλαιοχωρίτης 15 (1), Γιαννίκος 4, Βαφιάς, Δουρουντούς 2, Ματζιώρης 15 (1).
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 6 (2), Ευαγγελούλης, Ντιμπ 11 (2), Κούσουλας 3 (1), Καρούζος 14 (2), Μπέλη 10, Κουκάκης 1, Μπίγκος 2, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 12, Φωτόπουλος 6 (2).

ΟΦΗ – ΜΑΡΟΥΣΙ 83-91
Δεκάλεπτα: 22-17, 41-41, 63-66, 83-91
Διαιτητές: Διαμαντής-Λαμπίρης-Λεβεντάκος
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 17 (3), Λιανός 15 (3), Πετράκης 11 (1), Μπουμπάρης 15, Καραδολάμης 8, Τσερκιτζόγλου 1, Αγαπιάδης 6 (1), Τασίουδης 6, Πάλλης 4, Καραθωμάς.
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος 3 (1), Λάππας 9 (2), Γκαγκαλούδης 30 (5), Γιαννακόπουλος, Λιούμης, Κούλιος, Δούκας 8 (2), Παπαγεωργόπουλος 10 (1), Ξυδάς 12 (1), Μπακεας, Σπηλιοπουλος 11 (3).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 84-82
Δεκάλεπτα: 26-15, 46-43, 65-63, 84-82
Διαιτητές: Ραχιώτης-Πολυχρόνης-Ορφανός Ιορ.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 13 (1), Βάρσος, Χατζηκίδης 6 (2), Χαρούνι Ν. 4, Θεοδοσίου 9 (3), Γκαϊτάσοφ 8, Καπώνης 6 (2), Ντακούλιας 13 (1), Χαρούνι Κλ., Γεωργιάδης, Ευστρατίου 6 (1), Ματαλιωτάκης 19
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 2, Σπυρόπουλος 12 (3), Ψαρόπουλος 19 (2), Κατσουλάκος 3 (1), Σάλεχ 14 (1), Κασπίρης 4 (1), Μαλούκος 8, Λούκας 12 (1), Οικονομόπουλος 8.

ΔΟΥΚΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 76-82
Δεκάλεπτα: 19-23, 42-42,56-60, 76-82
Διαιτητές : Θεονάς-Παυλόπουλος-Ασλανίδης
Δούκας (Αγγέλου): Σεργένκο 2, Σακελλαρίου 19 (2), Τζελάλης 3 (1) , Ζαραϊδώνης 10, Γραμματικός 5, Ζαρκαδούλας 24 (5), Γκίνης 3 (1), Μαράντος 2, Κορκοντζέλος, Λαγός, Τσέμης 8
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Πικέας, Ασημακόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 9 (3), Αγγελόπουλος 11, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 17 (2), Πέττας 23 (2), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 15 (1), Λεκάκης 2, Μανιάτης, Στέφος 4, Κοντραφούρης

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες) :

1.Έσπερος Καλλιθέας (7-2) 16
2.Πανερυθραϊκός (6-3) 15
————————————–
3.Μεγαρίδα (6-3) 15
4.Πανελευσινιακός (6-3) 15
5.Μαρούσι (6-3) 15
6.Παπάγου (6-3) 15
7.Πεντέλη (6-3) 15
8.Αιγάλεω (6-3) 15
9.Μανδραϊκός (5-4) 14
10.Εθνικός Πειραιά (5-4) 14
11.Πρωτέας Βούλας (4-5) 13
12.ΟΦΗ (3-6) 12
————————————–
13..ΚΑΟ Μελισσίων (2-7) 11
14.Λοκρός Αταλάντης (2-7) 11
15.Δούκας (1-8) 10
16.Ιωνικός ΝΦ (1-8) 10

Η Επόμενη Αγωνιστική (10η, 08/12)

ΝΕ Μεγαρίδος – Αιγάλεω
Εθνικός – Έσπερος
Μανδραϊκός – Δούκας
Πανερυθραϊκός – Ιωνικός ΝΦ
ΚΑΟ Μελισσίων – ΟΦΗ
Μαρούσι – Λοκρός Αταλάντης
Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός
Παπάγου – Πεντέλη

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:
  
Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος 81-56
Μαχητές Πεύκων -Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 65-51
Στρατώνι-ΠΑΣ Γιάννινα 65-71
Φάρσαλα-Γέφυρα 93-90 (78-78 κ,αγ)
Κομοτηνή-ΧΑΝΘ 91-85 (77-77 α’ παρ, 67-67 κ.αγ)
Καβάλα-Πρωτέας Γρεβενών 80-64
Έσπερος Λαμίας-Δόξα Λευκάδας 95-89 (80-80 α’παρ, 70-70 κ.αγ.)
Ευκαρπία-Αίας Ευόσμου 75-74

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 81-56
Δεκάλεπτα: 23-13, 43-31, 63-44, 81-56
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου, Εκίζογλου
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 10(1), Αποστολίδης 9(1), Μάρουσιτς 16(2), Ελευθεριάδης 10(2), Πλιούκασς 18(4), Σιωπης 9(3), Μπακάλης 2, Θεοδωρίδης 3, Χριστοδούλου 4, Παρίτσης, Αβοκάτος, Ιατρίδης.
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 6, Πιπιλιάρης 6, Ντισλής 11, Δεληγκάρης, Βλάχος 17(2), Παπαθανασίου, Νικολόπουλος 3(1), Νούκαρης, Αμούτζιας 2, Αλεξιάδης 2, Γραβάνη; 9(1)

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ – ΚΑΟΧ 65-51
Δεκάλεπτα: 18-20, 34-28, 48-41, 65-51
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπαγερίδης-Ντόγκας
Μαχητές-Πειραματικού (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος 7, Χατζηκυριακίδης 9 (1), Ριζόπουλος, Κουντουρατζογλου 17 (1), Μαυρίδης 5, Ζιάκας 7 (1), Κλωνάρας 12, Μπάρτζης, Βαιντερλής 4, Λαζάρου 4, Αλεξίου,
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Σμυρλής 6 (2) , Φιλοξενίδης Κ 9 (1), Αλτίνης, Φιλοξενίδης Ι 13 (2), Τογανίδης, Κωνσταντινίδης 6, Ζάχαρης 9 (1), Γεωργίου, Βλακόγιας 8

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 65-71
Δεκάλεπτα: 19-23, 35-31, 50-52, 65-71
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Γραικός-Σιταρίδης
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9(3), Καραδήμας, Χαλάτσης 13(2), Κυριλής 7(1), Φώτογλου 4, Σαμαράς 8(2), Ιατρίδης 4, Κασούρας, Δασκαλόπουλος 20
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας, Ντόβας 20(3), Μαυρογιάννης 6(1), Καραγκιολίδης 1, Ναούμης 5(1), Μάντζιος 8, Πάτρας 8, Κωστούλας, Μανάκας 23, Τσίρμπας

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΓΕΦΥΡΑ 93-90
Δεκάλεπτα: 23-22, 43-41, 62-68, 78-78 κ.α. 93-90 παρ.
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Τσιργούλας)
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς , Βασιλείου, Παπαχρήστος 20(2), Τσούμας 14(1), Βρεττάς 8(2), Πεταλωτής 18, Μουλάς 11(1), Τσούκας 4, Δέσπος 18.
Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγας 9(1), Ματενίδης 8(1), Μάρτζος 18(2), Κολοκοτρώνης 1, Ονάσογλου 12(2), Αποστολίδης 15, Τζουβάρας , Τσακαλέρης 14, Κοτσάνος 13, Κιουρτσίδης , Παπαδόπουλος

ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΧΑΝΘ 91-85
Δεκάλεπτα: 16-20, 33-37, 55-52, 67-67 (κ.α.), 77-77 (α παρ.), 91-85 (β παρ.)
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου-Μελανίδης
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Κουτσοβασίλης 10(3), Παπαναδρεόπουλος, Σπέντζος 12, Χαλίλ 17, Τσουμπρής, Σταυριανόπουλος 6, Λεπτοκαρίδης 12(1), Μαστροδημήτρης 1, Παλάσκας 10(2), Λεχούδης 23, Τσιρόζης, Ναλμπάντης
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης): Κουτουξίδης 14(1), Καραγεωργίου 14(1), Τσιριλάκης 2, Λογοθέτης 2, Βαζούκης 6, Στεφανίδης 21(3), Απαζίδης 6, Θεοδωρίδης 20(6), Μπαλάσκας.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 80-64
Δεκάλεπτα: 12-12, 38-22, 61-44, 80-64
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Πράττος-Παπαθανασίου Κ.
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 9(2), Μαντόπουλος 1, Τεπετίδης 3, Λαμπρόπουλος 18(2), Σαββίδης 1, Ζωτος, Αθανασιάδης 13(2), Αμπαράς 22(3), Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 4, Νταλός 2, Αδαμόπουλος 7.
Πρωτέας (Μουρουζίδης): Τζουβάρας 3(1), Σισμάνης 6, Μαλούτας 9(1), Μιχαηλίδης, Βλάχος 13(3), Μπέσας 6, Συλλάκος 2, Τακίδης 4, Μπελίγκος 8, Μαλιούρας 10, Μακρής, Μπεχλιβανίδης 3  

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 95-89
Δεκάλεπτα: 15-23, 34-40, 48-62, 70-70 (κ.α), 80-80 (α παρ.), 95-89 (β παρ.)
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Μαραμής-Κοντογιάννης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 6(2), Mούτσα 15(3), Στογιάνοβιτς 20(3), Pουμελιώτης 28 (7), Παπανικολάου, Tσιμίδης 10, Δαχρετζής 11(3), Mαντζούκηας 2, Σεργιανάι, Φύκας 3(1)
Δόξα Λευκάδας (Zαφειρούδης): Aργυρός, Bακουφτσής 24(3), Tσιαβές 1, Bαγενάς 25(3), Σταματέλος, Xρύσης 13, Aναγνωστόπουλος Γ. 20(3), Aναγνωστόπουλος X 6

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1.ΠΑΣ Γιάννινα (9-0) 18
2.Δόξα Λευκάδας (7-2) 16
—————————————
3.ΓΣ Φαρσάλων (7-2) 16
4.ΕΚ Καβάλας (6-3) 15
5.Ερμής Λαγκαδά (6-3) 15
6.ΠΣ Ευκαρπίας (6-3) 15
7.ΑΟ Πολυγύρου (5-4) 14
8.Πρωτέας Γρεβενών (4-5) 13
9.ΧΑΝΘ (4-5) 13
10.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (4-5) 13
11.Αίας Ευόσμου (3-6) 12
12.ΚΣ Γέφυρας (3-6) 12
 —————————————
13.Στρατώνι (3-6) 12
14.ΓΑΣ Κομοτηνή (3-6) 12
15.Εσπερος Λαμίας (2-7) 11
16.Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (0-9) 9

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 8/12)

Πολύγυρος – Ευκαρπία
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – Ερμής Λαγκαδά
ΠΑΣ Γιάννινα – Μαχητές Πειραματικού
Στρατώνι – Φάρσαλα
Αίας Ευόσμου – ΓΑΣ Κομοτηνή
ΧΑΝΘ – Καβάλα
Πρωτέας Γρεβενών – Εσπερος Λαμίας
Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα

Μόνος πρώτος ο Έσπερος Καλλιθέας, αλύγιστος ΠΑΣ
EVENTS