Η Παρτιζάν παρουσίασε κάκιστο πρόσωπο για τρία δεκάλεπτα, με την Ιγκοκέα να διατηρεί σταθερό προβάδισμα ακόμη και 19 πόντων (57-76), με τους «ασπρόμαυρους» να κάνουν την αντεπίθεσή τους στην τέταρτη περίοδο.

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς με επί μέρους 32-15, μετέτρεψε σε θρίλερ τα τελευταία λεπτά, αφού πήγε να κάνει επική ανατροπή, όμως οι φιλοξενούμενοι άντεξαν και πανηγύρισαν μια τεράστια νίκη.

Κορυφαίος για την Ιγκοκέα ήταν ο Τζέρεμιτς με 17 πόντους ενώ για την Παρτιζάν ξεχώρισε ο Λεντέι με 16 ενώ από κοντά ακολούθησαν οι Τριφούνοβιτς και Άντουσιτς με 15 και 13 αντίστοιχα.

Πλέον η Παρτιζάν ετοιμάζεται για την «διαβολοβδομάδα» της Euroleague, καθώς την Τετάρτη 15/11 θα αντιμετωπίσει στο Μόναχο την Μπάγερν και την Παρασκευή 17/11 θα φιλοξενήσει την Άλμπα Βερολίνου.

Τα δεκάλεπτα: 12-18, 34-48, 57-76, 89-91