Ο Τσιτσιπάς ήταν εξαιρετικός στο χθεσινό (8/6) ματς και κέρδισε με 3-0 τον Μεντβέντεφ. Το σκορ αποτυπώνει απόλυτα την εικόνα του αγώνα, όμως ο Ρώσος τενίστας είχε αρκετά νεύρα και μέσα στο παιχνίδι τόνισε ότι ο διαιτητής έκανε λάθη εις βάρος του.

Ο Μεντβέντεφ ενοχλήθηκε με έναν θόρυβο και μία κίνηση από την εξέδρα κατά την διάρκεια του σερβίς του. Τότε, ζήτησε από τον διαιτητή επανάληψη, κάτι που δεν έγινε δεκτό. Σε εκείνο το σημείο, ο Ρώσος τενίστας αντέδρασε έντονα, είπε ότι έγινε ένα μεγάλο λάθος εναντίον του και τόνισε μεταξύ άλλων πως θα έφταιγε ο διαιτητής αν έχανε τον αγώνα.

Και όλα αυτά με το σκορ ήδη στο 2-0 υπέρ του Τσιτσιπά, που είχε και το προβάδισμα με 5-4 στο τρίτο σετ.

Δείτε εδώ τι συνέβη:

Ο Μεντβέντεφ έχανε με 2-0 και τα... έβαλε με τον διαιτητή: «Αν χάσω το ματς θα είναι δικό σου λάθος» (vid)