MENU

Ο Στέφανος θα παίξει με τον Ιταλό Ματέο Μπερετίνι περίπου στις 4 τα ξημερώματα, ενώ λίγο αργότερα (4.30-5) η Μαρία θα δώσει τη μάχη της με τη Λετονή Γέλενα Οσταπένκο.

Τη Δευτέρα ξεκινούν την προσπάθειά τους και οι Ναδάλ-Φέντερερ, ενώ ο Μάρεϊ αντιμετωπίζει τον Μπαουτίστα Αγούτ και δεν αποκλείεται αυτό να είναι και το τελευταίο ματς της καριέρας του. Ελπίζουμε, πάντως, να «αντέξει» μέχρι το Wimbledon!

H πρώτη μέρα του Australian Open έχει και Άντερσον, Ντιμιτρόφ, Σαράποβα, Κέρμπερ, Βοζνιάκι, Κβίτοβα και Στίβενς.

Το πρόγραμμα:

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Maria Sharapova (30) v. Harriet Dart (Q)

2) James Duckworth v. Rafael Nadal (2)

3) Polona Hercog v. Angelique Kerber (2)

(όχι πριν τις 10:00)

4) Alison Van Uytvanck v. Caroline Wozniacki (3)

5) Denis Istomin v. Roger Federer (3)

Margaret Court Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Julia Goerges (14) v. Danielle Collins

2) Sloane Stephens (5) v. Taylor Townsend

(όχι πριν τις 06:00)

3) Alex de Minaur (27) v. Pedro Sousa

(όχι πριν τις 10:00)

4) Ashleigh Barty (15) v. Luksika Kumkhum

5) Marin Cilic (6) v. Bernard Tomic

Melbourne Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Kevin Anderson (5) v. Adrian Mannarino

2) Maria Sakkari v. Jelena Ostapenko (22)

3) Kyle Edmund (13) v. Tomas Berdych

(όχι πριν τις 09:00)

4) Roberto Bautista Agut (22) v. Andy Murray

(όχι πριν τις 10:00)

5) Petra Kvitova (8) v. Magdalena Rybarikova

1573 Arena (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Jessika Ponchet (Q) v. Caroline Garcia (19)

2) Grigor Dimitrov (20) v. Janko Tipsarevic

3) Alison Riske v. Kiki Bertens (9)

(όχι πριν τις 10:00)

4) Matthew Ebden v. Jan-Lennard Struff

Court 3 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Anna Kalinskaya (Q) v. Aryna Sabalenka (11)

2) Stefanos Tsitsipas (14) v. Matteo Berrettini

3) Ellen Perez v. Yafan Wang

4) Feliciano Lopez v. Jordan Thompson

Court 5 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Christopher Eubanks (Q) v. Nikoloz Basilashvili (19)

2) Monica Puig v. Anastasia Pavlyuchenkova

3) Yulia Putintseva v. Barbora Strycova (32)

4) Irina-Camelia Begu v. Andrea Petkovic

Court 7 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Astra Sharma (Q) v. Priscilla Hon

2) Paula Badosa Gibert (Q) v. Kimberly Birrell

3) Peter Gojowczyk v. Karen Khachanov (10)

4) Federico Delbonis v. John Millman

Court 8 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Donna Vekic (29) v. Kristina Mladenovic

2) Bethanie Mattek-Sands v. Zoe Hives

3) Reilly Opelka v. John Isner (9)

4) Gael Monfils (30) v. Damir Dzumhur

Court 10 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Michael Mmoh v. Radu Albot

2) Ons Jabeur v. Timea Babos

3) Andrey Rublev v. Mackenzie McDonald

Court 12 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Katie Boulter v. Ekaterina Makarova

2) Beatriz Haddad Maia (Q) v. Bernarda Pera

3) Mirza Basic v. Henri Laaksonen (Q)

(όχι πριν τις 10:00)

4) Cameron Norrie v. Taylor Fritz

Court 13 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Miomir Kecmanovic (Q) v. Fernando Verdasco (Q)

2) Jason Kubler v. Thomas Fabbiano

3) Belinda Bencic v. Katerina Siniakova

(όχι πριν τις 09:00)

4) Kirsten Flipkens v. Aliaksandra Sasnovich

Court 14 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Heather Watson v. Petra Martic

2) Guillermo Garcia-Lopez v. Robin Haase

3) Marc Polmans v. Denis Kudla

Court 15 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Sorana Cirstea v. Rebecca Peterson

2) Frances Tiafoe v. Prajnesh Gunneswaran (Q)

3) Anett Kontaveit (20) v. Sara Sorribes Tormo

(όχι πριν τις 10:00)

4) Andreas Seppi v. Steve Johnson (31)

Court 19 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Ysaline Bonaventure (Q) v. Sachia Vickery

2) Lesia Tsurenko (24) v. Ekaterina Alexandrova

3) Tatsuma Ito (Q) v. Daniel Evans (Q)

(όχι πριν τις 10:00)

4) Yoshihito Nishioka v. Tennys Sandgren

Court 20 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Marketa Vondrousova v. Evgeniya Rodina

2) Pablo Cuevas v. Dusan Lajovic

3) Rudolf Molleker (Q) v. Diego Schwartzman (18)

(όχι πριν τις 09:00)

4) Vera Lapko v. Johanan Larsson

Court 22 (έναρξη αγώνων 02:00):

1) Stefano Travaglia (Q) v. Guido Andreozzi

2) Monica Niculescu v. Amanda Anisimova

3) Viktor Troicki (Q) v. Roberto Carballes Baena

Το πρόγραμμα της Δευτέρας: Ξημέρωμα με Τσιτσιπά και Σάκκαρη!
EVENTS