Προβάδισμα τεσσάρων πόντων (33-29) στην πρώτη περίοδο για τους Ουόριορς, έφτασε και τους δέκα (39-29) δύο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου δωδεκαλέπτου.

Οι Τζαζ αντεπιτέθηκαν και τρία λεπτά πριν από το τέλος του ημιχρόνου πέρασαν μπροστά με 52-51, τελικά οι Ουόριορς ήταν αυτοί που πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια έστω και με το ελάχιστο προβάδισμα (55-54).

Οι γηπεδούχοι είχαν σταθερά το προβάδισμα σε όλη την τρίτη περίοδο, στο 36' κέρδιζαν με οκτώ πόντους διαφορά (83-75).

Οι Τζαζ μπήκαν πολύ δυνατά στην τέταρτη περίοδο και με σερί 11-0 πέρασαν μπροστά με 86-83, ένα 6-0 από την πλευρά των Ουόριορς έφερε το 89-86.

1:48 από τη λήξη και το Γκόλντεν Στέιτ είχε φτιάξει διαφορά πέντε πόντων (94-89), τρίποντο του Μπογκντάνοβιτς στα 32 δευτερόλεπτα έκανε το 94-92, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, αφού ο Πουλ από τους γηπεδούχους και οι Μπογκντάνοβιτς, Ο'Νιλ από τους φιλοξενούμενους αστόχησαν στα σουτ που επιχείρησαν.

Για τους Ουόριορς του 34-13 ο Πουλ είχε 20 πόντους, ο Ουίγκινς 14, ο Κάρι 13, ενώ από τους Τζαζ του 30-17 ο Μπογκντάνοβιτς είχε 21 πόντους, ο Γκομπέρ 12 και 18 ριμπάουντ.