Ο έμπειρος φορ ήταν σκόρερ και των τριών γκολ για τον Άρη, πετυχαίνοντας έτσι έστω και... ανεπίσημα το πρώτο του χατ-τρικ ως παίκτης των "κιτρινόμαυρων".

Ο Ναζλίδης άνοιξε το σκορ για τον Άρη μόλις στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, καθώς ύστερα από συνεργασία των Μαρτίνες και Κωνσταντινίδη βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή του Αγροτικού Αστέρα και έγραψε το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος που οι "κιτρινόμαυροι" παρουσιάστηκαν εμφανώς πιο επιθετικοί, ο 30χρονος επιθετικός σημείωσε ακόμη δύο τέρματα μέσα σε τρία λεπτά!

Συγκεκριμένα ο Ναζλίδης πέτυχε το 0-2 στο 54' με ένα φοβερό ψηλοκρεμαστό σουτ πολλά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο 57' διαμόρφωσε το τελικό 0-3 και πάλι από θέση βολής όπως και στο πρώτο γκολ ύστερα από γύρισμα του Βίτορ.