Ο άλλοτε άσος του ΠΑΟΚ σκοράρει κατά ριπάς, κάνοντας τους φίλους της ομάδας της Θεσσαλονίκης να τον αναπολούν... Παρότι λοιπόν πέτυχε ένα ακόμη γκολ σήμερα (7/11), δεν μπόρεσε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυναμικά στην αναμέτρηση και στο 22' κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όταν ο Γκουτιέρες «σέρβιρε» στον Λούκας κι εκείνος με ωραίο τελείωμα «έγραψε» το 1-0 για την ομάδα του!

Από εκεί και πέρα όμως, οι «νυχτερίδες» ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους και πίεσαν για την ισοφάριση. Εκείνη τελικώς ήρθε στο 53', όταν ο Καμαράσα με ωραία εκτέλεση φάουλ έφερε την ισορροπία.

Οι καλύτερες αποδόσεις στην Primera Division εδώ

Η Λεβάντε συνέχισε να έχει τα ηνία και να πιέζει για την ολική ανατροπή όμως η Λα Κορούνια θα μπορούσε να είχε φύγει με το «διπλό», εάν ο Ρούμπεν δεν έλεγε «όχι» σε καλή προσπάθεια του Λούκας, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ασταμάτητος ο Λούκας, όχι όμως κι η Ντεπορτίβο...