MENU

Έγινε στα γραφεία της ΕΠΟ την Δευτέρα (2/9), ο καταρτισμός των οκτώ ομίλων όπου και τοποθετήθηκαν οι ομάδες, που θα πάρουν μέρος στο προσεχές πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής.

Εκτός πρωταθλήματος έμεινε ο Ηρακλής, ενώ σ΄ότι έχει να κάνει με τους ομίλους ο 8ος όμιλος αποτελείται καθαρά από ομάδες της Κρήτης, ενώ στον 6ο όμιλο τοποθετήθηκε η Ρόδος.

Όσον αφορά την κλήρωση του πρωταθλήματος, θα γίνει στις 10 Σεπτεμβρίου, ενώ όπως όλα δείχνουν το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 22 του μήνα.

Οι πρωταθλητές των ομίλων που θα προκύψουν, θα δημιουργήσουν δύο νέους ομίλους των 4 ομάδων, με τους πρώτους αυτών να παίρνουν την άνοδο στην Football League.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ένωση Αλεξανδρούπολης

Μέγας Αλεξέανδρος Ιάσμου

Ηρακλής Νέου Ζυγού

Ορφέας Ξάνθης

Άρης Αβάτου

Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Θεολόγου

Κεραυνός Πέρνης

Αετός Ορφανού

Δόξα Κάτω Καμήλας

Απόλλων Παραλιμνίου

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αγροτικός Αστέρας

Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Θερμαϊκός Θέρμης

Αλπωμός Αριδαίας

ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών

Θύελλα Σαρακηνών

Νέα Καλλικράτεια

ΑΟ Σειρήνα

Αστραπή Μεσοποταμίας

ΠΑΣ Φλώρινα

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας

Νίκη Αγκαθιάς

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής Λάρισας

Οικονόμος Τσαριτσάνης

ΑΕ Καρίτσας

Δίας Δίου

Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΓΣ Αλμυρού

Θησέας Αγρίας

Διγενής Νεοχωρίου

ΑΣ Μετέωρα

Ατρόμητος Παλαμά

ΑΟ Σελλάνων

ΑΠΟ Αταλάντη

ΑΟ Ποταμιάς

Υποβιβάζονται 6 όμαδες

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Ευπαλίου

Αστέρας Ιτέας

ΑΕ Μεσολογγίου

Ναυπακτιακός Αστέρας

Αναγέννηση Άρτας

ΠΑΣ Πρέβεζα

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Τηλυκράτης Λευκάδας

ΑΟ Ανατολής

ΑΕ Λευκίμης

ΑΕΠ Καραγιαννίων

Μακεδονικός Φούφας

Σούλι Παραμυθιάς

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Κηφισιάς

Άγιοι Ανάργυροι

Άγιος Ιερόθεος

Εθνικός Πειραιά

ΑΕ Μοσχάτου

Ερμής Κορυδαλλού

ΑΠΟ Κερατσίνι

Άνω Μερά Μυκόνου

Θύελλα Καμαρίου

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Ραφήνας

Αήττητος Σπάτων

ΑΟ Υπάτου

ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου

ΑΟ Νέας Αρτάκης

ΑΕΚ Τρίπολης

Κόρινθος ’06

Υποβιβάζονται 5 ομάδες

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ναύπλιο 2017

Ένωση Ερμιονίδας

ΑΟ Διαβολιτσίου

ΠΑΟ Βάρδας

Ολυμπιακός Ζαχάρως

Αστέρας Βλαχιώτη

ΠΣ “Η Σπάρτη”

Θύελλα Πατρών

Διαγόρας Βραχνέικων

ΑΟ Τσιλιβή

ΑΠΣ Ζάκυνθος

Υποβιβάζονται 6 ομάδες

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Πόρου

ΑΟ Αγίου Νικολάου

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Υποβιβάζεται 1 ομάδα

Αυτοί είναι οι όμιλοι της Γ΄Εθνικής 2019-20
EVENTS