Παίζοντας με αρκετούς βασικούς, η Σλόβαν Μπρατισλάβας έκανε μία γερή προπόνηση πριν από τον επαναληπτικό της Πέμπτης απέναντι στον Ολυμπιακό. Το εμπόδιο της Σκάλιτσα ήταν πολύ χαμηλό και με το 3-0, η ομάδα του Βλάντιμιρ Βάις σκαρφάλωσε στην κορυφή του  σλοβακικού πρωταθλήματος, όπου έφτασε πλέον τις τρεις συνεχόμενες νίκες.

Το παιχνίδι ήταν ένας συνεχής μονόλογος των γηπεδούχων, που μέχρι να ανοίξουν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με διαγώνιο σουτ του Ζμρχαλ είχαν χάσει αρκετές ευκαιρίες με Σάπονιτς, Τσάβριτς και Γκριν για να καθαρίσουν από νωρίς το παιχνίδι.

Αυτό έγινε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σάπονιτς στο 52ο λεπτό, ενώ το  τελικό 3-0 έγινε από τον Χρντσαρ στο 67ο λεπτό.

Η Σλόβαν αγωνίστηκε με την εξής σύνθεση: Τσόβαν - Χρντσαρ,  Κάσια (84’ Κανκάβα), Βόετ, Λόβατ - Μούσταφιτς, Αγκμπο - Ζμρχαλ (58’ Μεντβέντεφ), Γκριν (58’ Ραμίρες), Τσάβριτς (40’ Μπαρσεγκιάν) - Σάπονιτς (84’ Μέντβεντ).