Προβολείς (οι): Πυλώνες που στέκονται όρθιοι περιμετρικά των σταδίων και διευκολύνουν με φώτα τους ποδοσφαιριστές για να παίζουν μετά τη δύση του ηλίου.

Το 1962 στη Νέα Φιλαδέλφεια, η πρόβλεψη για παράταση δεν είχε πέσει στο τραπέζι κι έτσι εφτά λεπτά μετά τη λήξη των 90 κι ενώ Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, βρίσκονταν στο 0-0 υπήρξε διακοπή στον αγώνα καθότι το σκοτάδι δεν επέτρεπε, πλέον, τη συνέχιση της αναμέτρησης.

Κέρμα (το): Μεταλλικό νόμισμα που χρησιμοποιείται πριν την έναρξη των αγώνων για να αποφασιστεί η ομάδα που θα βρεθεί στη σέντρα.

Ενίοτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για να καθοριστεί ο κυπελλούχος! Το 1969 υπήρξε μια άλλη καινοτομία. Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός διεκδικούσαν το κύπελλο, το ματς έληξε 1-1 στην κανονική διάρκεια, έμεινε στο ίδιο επίπεδο και στην παράταση και μετά τι να κάνουμε; Πέναλτι δεν υπήρχαν και αποφασίστηκε να βγει κυπελλούχος με το στρίψιμο του νομίσματος. Κυπελλούχος ο Παναθηναϊκός!

Ντρίμπλα (η): κίνηση ποδοσφαιριστή με τη μπάλα στα πόδια για να ξεπεράσει αντίπαλό του.

Το 1976 κυπελλούχος Ελλάδας ήταν ο Ηρακλής! Στις 9 Ιουνίου ο τελικός διεξήχθη στη Νέα Φιλαδέλφεια και το μόνο όνομα που χρειάζεται να θυμάστε είναι του Βασίλη Χατζηπαναγή! Δύο γκολ, εκ των οποίων στο πρώτο διδάσκει τι είναι η ντρίμπλα και γιατί θα ήταν σοφότερο για τους αμυνόμενους να μην τον πλησιάζουν. 2-2 στα 90 λεπτά, από 4-2 σε 4-4 στην παράταση και στα πέναλτι ο «γηραιός» επικρατεί του Ολυμπιακού και κατακτά το πρώτο του πανελλήνιο τίτλο.

Ανατροπή (η): η κατάσταση στην οποία η ομάδα που ήταν πίσω στο σκορ, παίρνει τη νίκη.

Το 1979 κυπελλούχος Ελλάδας ήταν ο Πανιώνιος. Απέναντι στην ΑΕΚ, με τον τελικό να διεξάγεται στο Στάδιο Καραϊσκάκη στις 9 του Ιουνίου και με το απόλυτο αουτσάιντερ να καταφέρνει όχι απλά να παίρνει τη νίκη και το κύπελλο, αλλά να επιστρέφει και από την κόλαση. Γιατί εκείνη την εποχή, απέναντι σε εκείνη την ΑΕΚ, μπορούσε να μοιάζει με κόλαση το να δεχτείς γκολ από το τρίτο λεπτό του ματς. Αναστόπουλος, Λίμα και Παθιακάκης σκόραραν στο δεύτερο ημίχρονο για τον Πανιώνιο και κάπως έτσι η ομάδα της Νέας Σμύρνης άρχισε να χτίσει «όνομα» στη διοργάνωση.

Χατ-τρικ (το): επίδοση ποδοσφαιριστή, ο οποίος κατορθώνει να πετύχει τρία γκολ σε ένα παιχνίδι.

1980, 26 Μαΐου και η Καστοριά γράφει ιστορία. Αντίπαλός της ο Ηρακλής, και ο τελικός διεξάγεται στη Νέα Φιλαδέλφεια. Το σκορ; Εντυπωσιακό! Νίκη με 5-2 για την ομάδα που κουβαλάει έκτοτε τον πρώτο τίτλο επαρχιακής ομάδας στο κύπελλο και για έναν ποδοσφαιριστή, τον τρίτο που θα σημείωνε χατ-τρικ σε τελικό κυπέλλου. Ο Κώστας Τσιρώνης σκόραρε στο 70’, στο 87’ και στο 90’ και ήταν εκείνος που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επιτυχία των «γουναράδων».

Τακουνάκι (το): προσπάθεια ποδοσφαιριστή να πασάρει με το πίσω μέρος του ποδιού του, ώστε να αιφνιδιάσει την άμυνα.

Φτάνουμε στις 22 Ιουνίου του 1985, για να βρούμε το πιο… παραμελημένο highlight των τελικών. Η Λάρισα θα πανηγυρίσει το πρώτο της τρόπαιο στον τρίτο τελικό που θα παίξει μέσα σε τέσσερα χρόνια. Απέναντι στον ΠΑΟΚ, ο οποίος έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 18’, θα κερδίσει με 4-1, χωρίς τον Κριστόφ Άνταμτσικ να σκοράρει… Ήταν εκείνος, όμως, που με μια εκπληκτική έμπνευση ξεκίνησε το δεύτερο γκολ της ομάδας του και χάρισε ένα δευτερόλεπτο ποδοσφαιρικής μαγείας.

Χαίτη (η): Έμμεσος ποδοσφαιρικός όρος για να περιγράψει το κούρεμα που είχαν όλοι οι ποδοσφαιριστές τη δεκαετία του '80.

Κάπως έτσι δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τον Δημήτρη Σαραβάκο από τον Χρήστο Δημόπουλο και απλά κοιτάζεις το νούμερο στη φανέλα. Το 1986 στο ΟΑΚΑ, η παράσταση ήταν για έναν ρόλο και ο Παναθηναϊκός έφτασε στην άνετη επικράτηση επί του Ολυμπιακού με 4-0. Παραδόξως, ήταν ο πρώτος τελικός αιωνίων έπειτα από έντεκα χρόνια!

Σφύριγμα (το): Ο ήχος από τη σφυρίχτρα του διαιτητή, προκειμένου να παρέμβει στο ματς.

1988, ίδιοι οι αντίπαλοι, ίδιο το γήπεδο, και ίδιος και ο κυπελλούχος. Ο Παναθηναϊκός θα κατακτήσει εκ νέου το τρόπαιο, πολύ πιο δύσκολα αυτή τη φορά, αφού το ματς έφτασε στη διαδικασία των πέναλτι και ένα πέναλτι – αλλά όχι από τη διαδικασία – είναι εκείνο που φέρνει την αναμέτρηση στην ιστορία. Ο Νίκος Βαμβακούλας έπιασε τη μπάλα ακούγοντας σφύριγμα από την κερκίδα, με αποτέλεσμα ο διαιτητής της αναμέτρησης να καταλογίσει την εσχάτη των ποινών.

Τερματοφύλακας (ο): Ο ποδοσφαιριστής που κάθεται στο τέρμα και παίζει τη μπάλα με τα χέρια.

Το 1987 στο ΟΑΚΑ, ένας τέτοιος έμελλε να κρίνει τον τελικό ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Ηρακλή. Οι Κρητικοί θα κατακτούσαν τον πρώτο και μοναδικό τίτλος τους στην Ελλάδα, με τον Μύρωνα Σηφάκη πρωταγωνιστή. Έπειτα από 90 λεπτά που βρήκαν τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1 και επιπλέον τριάντα στα οποία δε σημειώθηκε γκολ, ήρθε η διαδικασία των πέναλτι. Ο Σηφάκης απέκρουσε δύο εκτελέσεις και η Κρήτη πανηγύριζε για το καμάρι της.

Γούρι (το): Μικρές ιεροτελεστίες ή φυλακτά που θεωρούν οι ποδοσφαιριστές ότι φέρνουν τύχη στο ματς.

1993 και το γήπεδο δεν είναι άλλο από το ΟΑΚΑ. Αντίπαλοι δεν είναι άλλοι από τους αιώνιους και κυπελλούχος δε θα είναι άλλος από τον Παναθηναϊκό. 1-0 με γκολ του Κριστόφ Βαζέχα και με τον συμπαίκτη του, Γιόσεφ Βάντσικ μετά από χρόνια να περιγράφει το ΓΕΓΟΝΟΣ εκείνου του τελικού κάπως έτσι… «Δεν πρόκειται να ξεχάσω τον τελικό κυπέλλου κόντρα στον Ολυμπιακό το 1993, τότε που οι περισσότεροι παίκτες του είχαν μπει στο γήπεδο με ξυρισμένα κεφάλια. Δεν ήταν οι περισσότεροι, ήταν όλοι! Λέγανε να ξυρίσουμε τα κεφάλια μας και κάπως έτσι να πάρουμε εμείς το Πρωτάθλημα και το Κύπελλο».

Γκολ (τα): Η στιγμή που καταλήγει η μπάλα στα δίχτυα και αλλάζει το αποτέλεσμα ενός αγώνα.

Είμαστε στο 1994 και σε έναν από τους πιο θεαματικούς τελικούς όλων των εποχών. Παναθηναϊκός και ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, και με τον Παναθηναϊκό να πανηγυρίζει το τρόπαιο στο φινάλε ενός συγκλονιστικού ματς. Οι πράσινοι προηγήθηκαν 2-0, η ΑΕΚ ισοφάρισε, η ΑΕΚ προηγήθηκε στην παράταση, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε και στα πέναλτι, οι πράσινοι πανηγύρισαν την κατάκτηση του τροπαίου.

Επεισόδια (τα): Φαινόμενο στο οποίο οι ποδοσφαιριστές ή οι φίλαθλοι διαταράσσουν την ομαλή διεξαγωγή ενός αγώνα.

Ένα χρόνο μετά το υπερθέαμα, είχαμε το άλλο άκρο. 1995 και αυτή τη φορά το θέαμα στο ΟΑΚΑ ήταν φτωχό. Η στιγμή που χαμένου πέναλτι από τον Δημήτρη Σαραβάκο και το «Μητσάρα βαζέλα, βγάλε τη φανέλα», θα ήταν το σημείο αναφοράς του τελικού, αν δεν γινόταν το «έλα να δεις» σε κερκίδα και γήπεδο. Στο ημίχρονο οι οπαδοί των δύο ομάδων ενεπλάκησαν, ενώ λίγο πριν το φινάλε της παράτασης ο Φίλιππος Μπάκας θα καταλογίσει πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού, με αποτέλεσμα να προπηλακιστεί από τους παίκτες της ΑΕΚ. Ο Κριστόφ Βαζέχα το εκτέλεσε εύστοχα και κυπελλούχος Ελλάδας στέφθηκε ο Παναθηναϊκός.

Προπονητής (ο): Ο επιβλέπων της λειτουργίας μιας ομάδας.

Ποτέ ξανά δεν έχει υπάρξει σε τελικό διαδήλωση όμοια του 1996. Η ΑΕΚ στη νίκη ρεκόρ στην ιστορία των τελικών του κυπέλλου Ελλάδας θα επικρατούσε 7-1 του Απόλλωνα Αθηνών και θα κατακτούσε το τρόπαιο, με τον Βασίλη Τσιάρτα να προστίθεται στη λίστα των ποδοσφαιριστών που έχουν πετύχει χατ-τρικ. Πρωταγωνιστής του αγώνα, ωστόσο, ο Ντούσαν Μπάγεβιτς και το θρυλικό «αν πάρουμε το κύπελλο θα μείνω». Μμμμμ…

Αντεπίθεση (η): Η κατάσταση στην οποία μια ομάδα βγαίνει στην επίθεση πριν προλάβει να επιστρέψει η άμυνα.

1998, στο ΟΑΚΑ. Οι πιο ωραίες ιστορίες, οι πιο ρομαντικές και ανατρεπτικές έρχονται στο κύπελλο. Ο Πανιώνιος θα είναι ξανά κυπελλούχος Ελλάδας, με την παράδοση να τον θέλει (ως τότε) να εμφανίζεται σε τελικό σχεδόν ανά δεκαετία! Το 1979 το πήρε, το 1989 το έχασε, το 1998 ήταν και πάλι η σειρά του να πανηγυρίσει, με τον Δημήτρη Ναλιτζή να γίνεται ο ήρωας της Νέας Σμύρνης.

Αποβολή (η): Η τιμωρία ενός ποδοσφαιριστή με κόκκινη κάρτα ή δεύτερη κίτρινη, που αφήνει την ομάδα με παίκτη λιγότερο.

Κι αν αυτή η ομάδα προχωρήσει και κατακτήσει το τρόπαιο, όπως συνέβη το 1999, τότε καλό είναι να αντιλαμβάνεσαι τι έρχεται… Ή τι ήρθε! Ο Ολυμπιακός στην πιο εμφατική του σεζόν μετά τα πέτρινα χρόνια και στην τελευταία πριν αποχωρήσει ο Ντούσαν Μπάγεβιτς έμοιαζε να έχει φτάσει στο αποκορύφωμα. Και θα το αποδείκνυε στο Ολυμπιακό Στάδιο απέναντι στον Παναθηναϊκό, παρά το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο από 33ο λεπτό. Ο Γιώργος Αμανατίδης αποβλήθηκε, ωστόσο οι ερυθρόλευκοι βρήκαν δύο γκολ με τον Δημήτρη Μαυρογενίδη και τον Πίτερ Οφορίκουε και κατέκτησαν το κύπελλο.

Fair Play (το): Κίνηση ποδοσφαιριστή που τιμά το ευ αγωνίζεσθαι…

Το γεγονός ότι μέχρι σήμερα γιορτάζεται η επέτειος της κίνησής του το 2000 τα λέει όλα για την κίνησή του, αλλά και για το ποδόσφαιρό μας γενικότερα. Ο Ντέμης Νικολαΐδης σκοράρει με το χέρι απέναντι στον Ιωνικό, το παραδέχεται στον διαιτητή της αναμέτρησης, Γιώργο Δούρο, ο οποίος δεν το έχει διαπιστώσει και το γκολ ακυρώνεται. Η ΑΕΚ θα κερδίσει 3-0 τον Ιωνικό και θα κατακτήσει το τρόπαιο, με το fair play του Έλληνα επιθετικού να μην έχει βρει κάτι αντίστοιχο μέχρι και σήμερα.

Σύνθημα (το): Στιχάκι που ακούγεται στη διάρκεια των αγώνων με αποδέκτη τους παίκτες που βρίσκονται στο γήπεδο.

Τα καλύτερα αρχειοθετούνται... «Έσπασε ο διάολος το ποδάρι, ρε Σωκράτη ρε Σωκράτη». 2001 και επιστρέφουμε έπειτα από χρόνια στη Νέα Φιλαδέλφεια. Ο Ολυμπιακός ήταν το απόλυτο φαβορί, ο Σωκράτης Κόκκαλης δήλωνε παντού σίγουρος για την κατάκτηση του κυπέλλου, ωστόσο ο ΠΑΟΚ του Ντούσαν Μπάγεβιτς έφερε τα πάνω-κάτω. 2-0, 3-1, 4-2 και ο κόσμος του ξεσπάει στις κερκίδες πανηγυρίζοντας τον πρώτο τίτλο έπειτα από 16 χρόνια!

Σύνθημα (το): (part II) Στιχάκι που ακούγεται στη διάρκεια των αγώνων με αποδέκτη τους παίκτες που βρίσκονται στο γήπεδο.

Τα καλύτερα αρχειοθετούνται… Και σε έναν τελικό, τον πρώτο μονό που διεξήχθη ποτέ στη Θεσσαλονίκη, ανάμεσα σε σπασμένα καθίσματα, φωτιές, επεισόδια, καπνογόνα και δακρυγόνα, γεννήθηκε εκείνο το σύνθημα που θα συνόδευε τα όνειρά μας ένα χρόνο μετά. Το 2003, ο ΠΑΟΚ ήταν κυπελλούχος στην Τούμπα και το «σήκωσε το, το γαμ$#@%#, δεν μπορώ, δεν μπορώ να περιμένω», έκανε πρόβα για όσα δεν ήξερε ακόμα ότι το περιμένουν.

Πλοίο (το): Μεταφορικό μέσο θαλάσσης.

Το 2006 ο τελικός βγήκε περιοδεία! Τα επεισόδια που είχαν γίνει ένα χρόνο πριν στο Παμπελοποννησιακό δεν τρόμαξαν κανέναν, κι έτσι Ολυμπιακός και ΑΕΚ… μετακόμισαν Ηράκλειο. Ο Ολυμπιακός στέφθηκε κυπελλούχος Ελλάδας, ωστόσο στην ιστορία έμειναν όσα έγιναν στην επιστροφή από την Κρήτη, με τους οπαδούς της ΑΕΚ να λεηλατούν το πλοί «Ιεράπετρα» και να τρομοκρατούν τους επιβάτες που ταξίδευαν με αυτό.

Αουτσάιντερ (το): Η ομάδα που συγκεντρώνει λιγότερες πιθανότητες να κερδίσει ένα παιχνίδι.

2007 στον Βόλο και η ιστορία πάντα προκαλεί τους τολμηρούς. Αν θα επαναληφθεί ή όχι, εξαρτάται από τους τολμηρούς. Η Λάρισα θα στεφθεί κυπελλούχος για δεύτερη φορά στην ιστορία της, σχεδόν είκοσι χρόνια έπειτα από την πρώτη. Κι έπειτα από δύο χαμένους τελικούς στην ιστορία της απέναντι στον Παναθηναϊκό, θα τον κερδίσει στην τρίτη τους αντάμωση. 2-1 το σκορ με τον Γιώργο Δώνη να εκτοξεύεται επαγγελματικά.

Πλάγιο άουτ (το): Επαναφορά από την πλάγια γραμμή με τη χρήση των χεριών.

Ο τελικός του 2009 δε χωράει σε μία λέξη, ούτε σε έναν ορισμό. Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το τρόπαιο με 15-14 στα πέναλτι, έπειτα από 34 εκτελέσεις από την άσπρη βούλα κι έπειτα από έναν αγώνα που κράτησε περίπου τέσσερις ώρες! Η ΑΕΚ έμοιαζε να κατακτάει το τρόπαιο, όταν στην εκπνοή του 90λεπτου ο Νάτσο Σκόκο βγήκε μόνος του από εκτέλεση πλαγίου άουτ και έγραψε το 3-2 για την ομάδα του.

Κεφαλιά (η): Επαφή του ποδοσφαιριστή στη μπάλα με το κεφάλι.

Ο τελικός του 2009 δε χωράει σε μία λέξη, ούτε σε έναν ορισμό. Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το τρόπαιο με 15-14 στα πέναλτι, έπειτα από 34 εκτελέσεις από την άσπρη βούλα κι έπειτα από έναν αγώνα που κράτησε περίπου τέσσερις ώρες! Ο Ολυμπιακός με τον Ματ Ντέρμπισαϊρ να σκοράρει με το κεφάλι και αργότερα να αποχωρεί με διάσειση ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων σε 3-3.

Πέναλτι (το): Ο καταλογισμός ελεύθερου χτυπήματος μέσα στην περιοχή, με τη μπάλα να στήνεται στα έντεκα μέτρα από το τέρμα.

Ο τελικός του 2009 δε χωράει σε μία λέξη, ούτε σε έναν ορισμό. Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το τρόπαιο με 15-14 στα πέναλτι, έπειτα από 34 εκτελέσεις από την άσπρη βούλα κι έπειτα από έναν αγώνα που κράτησε περίπου τέσσερις ώρες! Έπειτα από δύο ακόμα γκολ στην παράταση και με το σκορ στο 4-4, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, η οποία διήρκησε περίπου 30 λεπτά! Τον επίλογο έγραψε ο Αντώνης Νικοπολίδης που απέκρουσε το πέναλτι του Πελετιέρι και εν συνεχεία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 15-14.

Ντου (το): Ποδοσφαιρικός όρος για την είσοδο των οπαδών μιας ομάδας κατά τη διάρκεια του αγώνα.

2011 και ο τελικός στο ΟΑΚΑ ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ατρόμητο λήγει πριν λήξει. Η ΑΕΚ θα στεφθεί κυπελλούχος Ελλάδας, ωστόσο η είσοδος των οπαδών της πριν ακουστεί το τριπλό σφύριγμα της λήξης, ο προπηλακισμός των παικτών του Ατρόμητου, οι μονομαχίες με τα ΜΑΤ και η κουτσουρεμένη απονομή, ουσιαστικά δεν επιτρέπουν ούτε στους παίκτες, ούτε στον κόσμο να το χαρεί όσο θα ήθελαν.

Χέρι (το): Παράβαση κατά την οποία ο διαιτητής οφείλει να καταλογίσει φάουλ ή πέναλτι.

Ακόμα μια ιστορική στιγμή έρχεται το 2013 στο ΟΑΚΑ. Ολυμπιακός και Αστέρας Τρίπολης, φαβορί και αουτσάιντερ και το μεγαλύτερο «ΑΝ» στην ιστορία των τελικών. Στο 69ο λεπτό με το σκορ στο 1-1, ο Γιάννης Μανιάτης αποκρούει πάνω στη γραμμή με το χέρι κεφαλιά του Σανκαρέ. Η εσχάτη των ποινών δεν καταλογίζεται, η αποβολή δε δίνεται και στην παράταση οι ερυθρόλευκοι θα κερδίσουν με 3-1 για να κατακτήσουν το τρόπαιο.

Κόρνερ (το): Ελεύθερο χτύπημα από τη γωνία του γηπέδου, όταν η μπάλα βγαίνει εκτός τελικής γραμμής από αμυνόμενο.

Το 2014 υπήρχε ένας πρωταγωνιστής στο γήπεδο. Και ένας τρόπος που τον έκανε να πρωταγωνιστεί. Ο Μάρκους Μπεργκ με χατ-τρικ διέλυσε τον ΠΑΟΚ και χάρισε το κύπελλο στον Παναθηναϊκό. Σκόραρε στο 15ο λεπτό, σκόραρε στο 50ο λεπτό και σκόραρε και στο 88ο λεπτό. Ενδιάμεσα είχε σκοράρει ο Καρέλης στο 55’ και είχε μειώσει ο ΠΑΟΚ σε 3-1 στο 70’. Τα δύο από τα τρία γκολ του Σουηδού σημειώθηκαν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Τα τρία από τέσσερα γκολ του Παναθηναϊκού σημειώθηκαν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Βία (η): Συνηθισμένη εικόνα σε γήπεδο ποδοσφαίρου στην Ελλάδα.

Το 2017 στο Πανθεσσαλικό υπήρχε ξεκάθαρος νικητής και ηττημένος. Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε το τρόπαιο και επέστρεψε στους τίτλους έπειτα από 14 χρόνια, ανοίγοντας τον κύκλο των συνεχόμενων κατακτήσεών του. Εκείνο το απόγευμα, ωστόσο, στο Πανθεσσαλικό, ηττημένος ήταν το ποδόσφαιρο, ηττημένοι ήταν όσοι ήθελαν να παρακολουθήσουν έναν αγώνα-γιορτή και κατέληξαν να βλέπουν τις χειρότερες εικόνες βίας, τόσο στο γήπεδο όσο και περιμετρικά αυτού.

Φάουλ (το): Ελεύθερο χτύπημα από οποιοδήποτε σημείο του γηπέδου, όταν ποδοσφαιριστής υποπέσει σε παράβαση.

Το 2018 γεννάει πολλές ιστορίες. Η πιο ποδοσφαιρική, όμως, από όλες όσες συνέβησαν στο ΟΑΚΑ ήταν εκείνη του 65ου λεπτού. Ο ΠΑΟΚ που ήθελε την κατάκτηση του τροπαίου για τόσους λόγους που δεν φτάνουν τα λόγια να τους αποτυπώσουν, θα έφτανε στη νίκη και στην κατάκτηση του τροπαίου απέναντι στην ΑΕΚ. Και για να συμβεί αυτό χρειάστηκε την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αντρέ Βιεϊρίνια, με την οποία άνοιξε το σκορ, πριν σημειώσει το δεύτερο γκολ ο Δημήτρης Πέλκας στις καθυστερήσεις του αγώνα.