Αναλυτικά η βαθμολογία των «ασπρόμαυρων» και η κριτική της απόδοσης τους από το αρνητικό αποτέλεσμα κόντρα στους «ερυθρόλευκους» για το μίνι πρωτάθλημα:

Πασχαλάκης | 6

Το πρώτο ημίχρονο ήταν από τα ευκολότερα του φορμαρισμένου κίπερ για φέτος. Είναι χαρακτηριστικό πως επενέβη για πρώτη φορά στο 47' για το αδύναμο σουτ του Ροντρίγκες ενώ αυξήθηκε ο βαθμός δυσκολίας στο 58' έπειτα από νέο σουτ του Καποβερντιανού εξτρέμ. Δεν κατάφερε να κάνει κάτι στο σουτ από το οποίο προήλθε το προβάδισμα των φιλοξενούμενων με τον Ρέαμπτσιουκ.

Λύρατζης | 5

Εκτέθηκε στην ισοφάριση του Λόπες από τον Ροντρίγκες, τον δυσκόλεψε πολύ ομολογουμένως η είσοδος του Καποβερντιανού εξτρέμ στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν πρόλαβε να εμπλακεί στη φάση που ο Ρέαμπτσιουκ σούταρε για να βρει δίχτυα στο 1-2. Επιθετικά  είχε φτωχή προσφορά, έβγαλε μία επικίνδυνη σέντρα για το κεφάλι του Ολιβέιρα.

Ίνγκασον | 6

Εκ των κορυφαίων του ΠΑΟΚ σήμερα, βράχος στην άμυνα καθαρίζοντας σχεδόν τα πάντα ιδίως στο πρώτο ημίχρονο, πλην μιας καίριας φάσης που απείλησε ο ΟΣΦΠ, χάνοντας τον Καμαρά.

Κρέσπο | 6 (46')

Έδειξε την εμπειρία του με σημαντικές επεμβάσεις στο πρώτο ημίχρονο, αντικαταστάθηκε από τον Μιχάι λόγω ενοχλήσεων στο ημίχρονο.

Σίντκλεϊ | 5

Επιθετικά δεν προσέφερε σχεδόν τίποτα, αμυντικά είχε θέματα απέναντι στους Ρέαμπτσιουκ - Λόπες ενώ δεν μπόρεσε να προλάβει το δεύτερο στη φάση της ισοφάρισης των Πειραιωτών.

Τσιγγάρας | 6 (60')

Έδωσε μάχες απέναντι στους ποιοτικούς κεντρώους του Ολυμπιακού, φάνηκε ότι θέλει χρόνο να επανέλθει όντας εκτός δράσης για κοντά έναν μήνα.

Κούρτιτς | 6

Είναι κοινή παραδοχή πως χρωστάει ένα μεγάλο παιχνίδι εδώ και αρκετό διάστημα. Προσπάθησε και σήμερα όμως δεν προσέφερε ουσιαστικά στην ομάδα του.

Μουργκ | 6

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ορεξάτος βοηθώντας στο «ασπρόμαυρο» πρέσινγκ ενώ κατάφερε μάλιστα και να σκοράρει. Στο δεύτερο όμως ήταν ωσεί παρών πλην μικρών διαστημάτων, χωρίς ωστόσο να τον αισθανθούν τα μετόπισθεν των πρωταθλητών.

Μιτρίτσα | 6 (75')

Πήρε κάμποσα φάουλ από τους αντιπάλους, έδειξε όρεξη βοηθώντας και αμυντικά ωστόσο δεν κατάφερε επιθετικά να κάνει αισθητή την παρουσία του έχοντας μόλις δύο σουτ, αυτά στο 68' και 70' που ήταν άστοχα.

Σοάρες | 6 (60')

Κινητικός σήμερα έναντι άλλων αγώνων, έδειξε ανεβασμένος σε ακολουθία της εμφάνισής του απέναντι στην ΑΕΚ, έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά και γύρισμα στο προβάδισμα του ΠΑΟΚ συμβάλλοντας καθοριστικά για την επίτευξη του γκολ.

Τσόλακ | 6 (63')

Ξεκίνησε με όρεξη στο παιχνίδι, πρέσαρε αρκετά τους αντίπαλους, κινούμενος ωστόσο σταθερά εκτός περιοχής. Είχε εμπλοκή στο προβάδισμα με τον Μουργκ καθώς παρενεβλήθη με προβολή για να φτάσει η μπάλα στον Αυστριακό μεσοεπιθετικό.

Οι αλλαγές

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου προχώρησε σε πέντε αλλαγές περνώντας τους Μιχάι (46'), Σβαμπ (60'), Ζίβκοβιτς (60'), Άκπομ (63') και Ολιβέιρα (75') αντί των Κρέσπο, Tσιγγάρα, Σοάρες, Τσόλακ και Μιτρίτσα. Από τις κινήσεις του Ρουμάνου τεχνικού ξεχώρισαν οι Σβαμπ και Ολιβέιρα με τον δεύτερο μάλιστα να έχει μία σημαντική φάση στο 83' όταν έπιασε κεφαλιά από καλή θέση όμως η μπάλα έφυγε εκτός εστίας.

Η κριτική του ΠΑΟΚ: Φτωχός ξανά επιθετικά, αχίλλειος πτέρνα τα δεξιά της άμυνας