Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία ξεκίνησε από την αρχή πολύ δυνατά την αναμέτρηση, πιέζοντας από νωρίς τους Θεσσαλούς. Ο Δικέφαλος απείλησε για πρώτη φορά με τον Σαλαμούρα με σουτ, ενώ σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Στο 32' ο Τάχατος κέρδισε πέναλτι, με τον Τζίμα να αναλαμβάνει την εκτέλεσή του και να σκοράρει για το 1-0. Πριν την εκπνοή του ημιχρόνου στο 45' ο Δικέφαλος διπλασίασε τα τέρματα του, με δυνατό σουτ του Πανίδη έξω από την περιοχή.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Γκαρσία πέρασε στο παιχνίδι τους Χατζηστραβό και Ουεντραόγκο, με τους «ασπρόμαυρους» να έχουν τον έλεγχο του αγώνα, χωρίς όμως να δημιουργούν επικίνδυνες καταστάσεις.

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Γκορντετσιάνι εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα των Τρικάλων και έγραψε το τελικό 3-0.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Παναγιώτου, Τάχατος (63′ Καλουτσικίδης), Σαλαμούρας (46′ Χατζηστραβός), Μελετίδης (46′ Ουεντραόγκο), Τσοπούρογλου, Γρόσδης, Τζίμας (76′ Σπυρίδης), Πανίδης (69′ Γκορντεζιάνι).

Τρίκαλα (Καλογιάννης): Περλιέσι, Σανδραβέλης(77′ Μανίσογλου) , Νιάρος (65′ Μυλόπουλος), Ριζογιάννης, Ντιαλόσι, Γκοβίνας (65′ Ζησόπουλος), Πέλκας, Ιωαννίδης, Μπαξεβάνος (86′ Κλεμέντε) , Ελευθεριάδης, Χειριτράντας (65′ Φουτσίνι).

ΠΑΟΚ Β-Τρίκαλα 3-0