Ο Ολυμπιακός επικράτησε στο Καραϊσκάκη με 1-0 της Φενέρμπαχτσε και το SDNA αξιολογεί την ατομική απόδοση των παικτών του Μαρτίνς.

Βατσλίκ        6
Δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα στο ματς. Ήταν καλός όποτε χρειάστηκε με τα πόδια. Επομένως κρίνεται θετικά.

Λαλά    5
Είχε αρκετά προβλήματα από την πλευρά του. Βέβαια, πολλές φορές βρέθηκε με δύο και τρεις Τούρκους να τον βάζουν στη μέση. Και αυτό γιατί δεν είχε βοήθειες. Στο 78' είχε την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ, αλλά το σουτ που έκανε, δεν είχε ευτυχή κατάληξη.

Παπασταθόπουλος -
Αντικαταστάθηκε στο 25' λόγω τραυματισμού και δεν μπορεί να αξιολογηθεί.

Σισέ    6
Καλό παιχνίδι με σωστές τοποθετήσεις. Όποτε χρειάστηκε έκλεισε... τρύπες. Ήταν ένα καλό ματς για τον Σενεγαλέζο στόπερ των «ερυθρόλευκων».

Ρέαμπτσιουκ    8
Σταθερότατος στο α' ημίχρονο προσπαθώντας να βοηθήσει και δημιουργικά με τα ανεβάσματα του. Δεν είχε πολλά προβλήματα από την πλευρά του αμυντικά. Εξαιρετικός στο β' ημίχρονο με σωστές αμυντικές τοποθετήσεις και ανεβάσματα στην επίθεση. Και στο 90' ανταμείφθηκε για την απόδοση του με τη σέντρα-μισό γκολ στον Τίκινιο.

Εμβιλά    7
Στο α΄ημίχρονο μπορεί να μην κράτησε μπάλα, αλλά βάσει του σχεδίου που είχε εκπονήσει ο Μαρτίνς ήταν θετικός. Σαφής η οδηγία του Πορτογάλου να δώσει χώρο και μπάλα στη Φενέρ ψάχνοντας να χτυπήσει στο τρανζίσιον. Έτσι ο Γάλλος έκλεισε χώρους και έτρεξε πολύ. Στο β' μέρος βοήθησε τόσο αμυντικά όσο και δημιουργικά. Ήταν ακόμη καλύτερος με τον Μπουχαλάκη δίπλα του. Έχει την κάθετη μπαλιά στο Ρέαμπτσιουκ πριν τη σέντρα-ξυράφι. Καλό ματς από τον Γάλλο.

Μαντί Καμαρά    4
Ακριβώς ίδια αποστολή μ' αυτή του Εμβιλά είχε και ο Μαντί Καμαρά. Ωστόσο είχε κάποια θέματα έντασης στις προσωπικές μονομαχίες, ενώ ήταν προβληματικός και στα τρεξίματα του. Συν τοις άλλοις δεν μπόρεσε να κερδίσει μπάλες και έτσι αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Μπουχαλάκη.

Μασούρας     5
Αρκετά ορεξάτος στην έναρξη του ματς. Μετά το 20' δεν τον βοήθησε το ματς. Ο Ολυμπιακός δεν κέρδισε μπάλες για να φύγει στο «τρανζίσιον» και να απειλήσει με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο 68' από τον Βαλμπουενά.

Αγκιμπού Καμαρά    6
Ορεξάτος και ενθουσιώδης ο μικρός. Στο πρώτο 20λεπτο μπήκε με φοβερή φόρα. Στη συνέχεια, όπως όλη ομάδα έπεσε. Στο β' πέρασαν αρκετές μπάλες από τα πόδια του. Δεν έκανε το μεγάλο παιχνίδι, αλλά σίγουρα ήταν θετικός.

Ονιεκούρου    4
Μπήκε με διάθεση, είχε κάποια καλά «τρεξίματα» μέχρι το 20', όμως από κει και πέρα όχι κάτι το ιδιαίτερο. Θα λέγαμε πως ήταν φλύαρος και χωρίς αποτέλεσμα στις ενέργειες του με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο ημίχρονο από τον Ρόνι Λόπες.

Ελ Αραμπί    6
Ήταν ιδιαίτερα απειλητικός στο α' ημίχρονο για την εστία των Τούρκων. Είχε δυο φάσεις, όπου θα μπορούσε να σκοράρει. Ο Μαροκινός είναι τόσο ικανός που με δύο μικροευκαιρίες «ταρακούνησε» τους Τούρκους. Στην επανάληψη στο 72' έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 1-0. Λανθασμένη τοποθέτηση σώματος και κούραση έπαιξαν τον ρόλο τους για να χάσει το γκολ. Αντικαταστάθηκε στο 81' από τον Τικίνιο.

Μπα    6
Μπήκε στο 25' αντί του Παπασταθόπουλου που τραυματίστηκε. Σε γενικές γραμμές έκανε καλό παιχνίδι με σωστές τοποθετήσεις ως επί το πλείστον και «επαγγελματικά» φάουλ όποτε χρειάστηκε.

Μπουχαλάκης    6
Μπήκε στο ημίχρονο αντί του Καμαρά για να παίξει κάθετα και όποτε χρειάζεται να «παγώνει» τον ρυθμό του ματς. Σίγουρα ήταν καλύτερος από τον Καμαρά και πρόσφερε μεγαλύτερη επιθετικότητα στον Ολυμπιακό.

Ρόνι Λόπες   6
Έπαιξε για περίπου 25 λεπτά δεξιά, αλλά ήταν σχεδόν «αόρατος». Άλλαξε πλευρά, πέρασε αριστερά με την είσοδο του Βαλμπουενά αντί του Μασούρα και είχε περισσότερες ενέργειες. Σίγουρα ήταν πιο παραγωγικός από τον Ονιεκούρου, αλλά όχι κάτι το τρομερό.

Βαλμπουενά    6
Μπήκε στο 68' αντί του Μασούρα. Πέρασαν μπάλες από τα πόδια του. Πήρε χτυπήματα και σε στατικές φάσεις. Είναι ένας παίκτης που όταν βρίσκεται μέσα στο γήπεδο, ηχεί «συναγερμός» για τον αντίπαλο.

Τικίνιο    8
Μπήκε στο 81' αντί του Ελ Αραμπί. Ο ορισμός της «χρυσής αλλαγής», αφού στο 90' εκμεταλλεύτηκε την σέντρα-ξυράφι του Ρέαμπτσιουκ κάνοντας το 1-0.