Για ακόμη ένα παιχνίδι ο  Δικέφαλος μπήκε δυνατά στο γήπεδο και ήδη στο πρώτο ημίχρονο έφτασε να προηγείται με 3-0, δείχνοντας ότι είναι κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο με την Καστοριά να μην απειλεί την εστία της Μπάτερφιλντ.

Ο ΠΑΟΚ είχε στο ξεκίνημα δύο δοκάρια με τις Καλέση και Γιαννακά και το πρώτο γκολ ήρθε στο 28’ με την Ακίντα. Μέσα σε λίγα λεπτά η Χαλατσογιάννη έκανε το 0-2 και στο 39' ήταν η σειρά της Στράντζαλη να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ 20 μέτρων για το 0-3, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Δικέφαλος είχε τον πρώτο λόγο στο χορτάρι και στο 89', με ψύχραιμο πλασέ της Φάνης Δοϊρανλή, ο ΠΑΟΚ έκανε το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα στο φετινό πρωτάθλημα για τις γυναίκες της Καστοριάς.