«Δεν ήταν η καλύτερη εβδομάδα για τον Καμίλ Γκραμπάρα...». Η ανάγνωση της ήττας για την Κοπεγχάγη επικεντρώνεται στον τερματοφύλακα της ομάδας, ο οποίος υπέπεσε σε νέα γκέλα που κόστισε βαθμούς στην ομάδα του και στο πρωτάθλημα.

Όπως σημειώνει ο Τύπος της χώρας, ο Γκραμπάρα είναι αρκετά τολμηρός στις εξόδους του, ωστόσο, πλέον τίθεται θέμα. Η Μπρόντμπι προηγήθηκε στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Morten Frendrup και θα μπορούσε κατά τη διάρκεια του α΄μέρους να διευρύνει το σκορ... Βρήκε, ωστόσο, το δεύτερο τέρμα της στην επανάληψη του αγώνα, εκμεταλλευόμενη απόλυτα το «δώρο» του Γκραμπάρα για το 2-0, με το σύνολο του Τόρουπ να μειώνει σε 2-1 με τον Βιντ αλλά όπως φάνηκε δεν ήταν αρκετό για να αποφύγει την ήττα στο ντέρμπι της Δανίας...

Πλέον, η Κοπεγχάγη βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 25 βαθμούς, τρεις πίσω από την πρωτοπόρο Μίντιλαντ (σ.σ. με παιχνίδι λιγότερο). Αυτή -μάλιστα- ήταν η τέταρτη διαδοχική της απώλεια σε όλες τις διοργανώσεις, και η δεύτερη ήττα, μετά από αυτή από τον ΠΑΟΚ.

Μετά τον ΠΑΟΚ, νέα «γκέλα» Γκραμπάρα και ήττα για την Κοπεγχάγη! (vid)