Στάνκοβιτς
Σταθερός στις επεμβάσεις του. Ενέπνεε σιγουριά και στις φάσεις που προσπάθησε να ψιλοαπειλήσει ο Ατρόμητος.
Βαθμός: 6

Ρότα
Καλός στο α' ημίχρονο. Αν υπάρχει ψεγάδι στην απόδοσή του είναι η φάση του 18', όπου μάρκαρε λίγο άτσαλα τον Κλωναρίδη. Ωραία κίνηση στη φάση του γκολ. Άνοιξε με τον τρόπο του τον διάδρομο στον Γκαρσία που στη συνέχεια σέρβιρε στον Αραούχο. Καίρια η παρέμβαση του στον Κουλούρη στο 29'. Στο β' μέρος ήταν αρκετά σταθερός. Είχε κάποια «ανεβάσματα» στην προσπάθεια του να στηρίξει τον Γκαρσία.
Βαθμός: 6

Μήτογλου
Εξαιρετικός ο Μήτογλου και καθόλου τρακαρισμένος παρότι επρόκειτο για την πρώτη του εμφάνιση. Ήταν σταθερότατος. Φάνηκε να «δένει» με τον Βράνιες. Είχε δύο καίριες παρεμβάσεις στο 9' και στο 16'. Σταθερός και στο β' μέρος. Έβγαινε διαρκώς πρώτος στην μπάλα.
Βαθμός: 7

Βράνιες
Σταθερός στις επεμβάσεις του. Ήταν γνωστός παίκτης. Έβγαλε πάθος και δυναμισμό. Φάνηκε να «δένει» αρκετά με Μήτογλου για πρώτη εμφάνιση του εν λόγω διδύμου σε επίσημο ματς. Για να έρθει το «κερασάκι» με το 3-0 σκοράροντας για 2η σερί αγωνιστική.
Βαθμός: 7

Μοχαμαντί
Είχε κάποια «ανεβάσματα» από την πλευρά του χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Αμυντικά είχε κάποια «θεματάκια» με τον Βασιλαντωνόπουλο, όταν ανέβαινε. Γενικώς ήταν ένα ματς, όπου έκανε τα βασικά και όχι το κάτι παραπάνω.
Βαθμός: 5

Σιμόες
Στο πρώτο 45λεπτο ήταν ο παίκτης που ξέρουμε. Είχε διάθεση και πάθος, αλλά τίποτε περισσότερο. Στο β' μέρος υπήρχαν διαστήματα όπου «έτρεχε» και για τον Σιμάνσκι. Κρίνεται θετικά με δεδομένο ότι αυτό ήταν το 2ο επίσημο παιχνίδι του έπειτα από μεγάλο χρονικό διάστημα απουσίας λόγω τραυματισμού. Αντικαταστάθηκε στα τελευταία λεπτά από τον Σάκχοφ.
Βαθμός: 6

Σιμάνσκι
Μέτριο το πρώτο 45λεπτο. Ήταν εμφανές πως του έλειπε ρυθμός από τον πρόσφατο τραυματισμό του. Δεν μπόρεσε να βοηθήσει ιδιαίτερα ούτε δημιουργικά ούτε ανασταλτικά. Βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος, αλλά έμεινε από δυνάμεις. Έτσι ήταν πολύ λογικό να αντικατασταθεί στο 67' από τον Λε Ταλέκ.
Βαθμός: 5

Γέβτιτς
Αποχώρησε στο 33' της αναμέτρησης. Είχε κάποιες ενοχλήσεις και ήταν αδύνατο να συνεχίσει. Αντικαταστάθηκε από τον Πέτρο Μάνταλο. Πάντως έως το σημείο που αγωνίστηκε, δεν φάνηκε στο ματς.
Βαθμός: 4

Τσούμπερ
Σε ελεύθερο ρόλο ο Ελβετός. Πότε αριστερά, πότε δεξιά, πότε ακόμη και στον άξονα. Μπήκε ορεξάτος με διάθεση να πάρει πρωτοβουλίες ειδικά στο πρώτο 20λεπτο. Πέρασε ένα διάστημα χωρίς να φανεί στο α' ημίχρονο.  Στην επανάληψη κινήθηκε σε «ρηχά νερά», έχασε και το 1ο πέναλτι, δόθηκε επανάληψη και δεν άφησε την ευκαιρία. Έδειξε τον χαρακτήρα του leader. Πήρε την μπάλα, εκτέλεσε και έκανε το 2-0.  Γενικώς δεν ήταν ένα από τα καλά του βράδια, αλλά ακόμη και σ' αυτά βρίσκει δίχτυα.
Βαθμός: 7

Γκαρσία
Μία ενέργεια του, μισό γκολ... Στο 24' ήταν ο παίκτης που σέρβιρε το 1-0 στον Αραούχο και ενώ μέχρι εκείνο το σημείο ήθελε να βοηθήσει, αλλά δεν του έβγαιναν οι ενέργειες του. Στο β' ημίχρονο προσπάθησε να πάρει πρωτοβουλίες, αλλά οι Περιστεριώτες προσάρμοσαν το παιχνίδι τους πάνω του. Έδειξε να είναι καλά «κλεισμένος», με συνέπεια να αντικατασταθεί στο 67' από τον Άμραμπατ. Πάντως ήταν ο παίκτης που με μία του ενέργεια στο πρώτο 45λεπτο ξεκλείδωσε το ματς για την ΑΕΚ και αυτό τα λέει όλα.
Βαθμός: 7

Αραούχο
Απλά... Σέρχιο Αραούχο. Με 1,5 τελική στο πρώτο 45λεπτο έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΚ αποδεικνύοντας για πολλοστή φορά πως είναι killer (24'). Στο β' πίεσε αρκετά, ενώ η φάση του πέναλτι που κερδίζει ο Άμραμπατ, ξεκινά από δική του προσπάθεια σε χαμένη μπαλιά. Ήταν ένα γεμάτο ματς από τον Αργεντινό άσο. Αντικαταστάθηκε στα τελευταία λεπτά του ματς.
Βαθμός: 8

Μάνταλος

Μπήκε με όρεξη στο ματς όταν αντικατέστησε τον Γέβτιτς. Βοήθησε όσο μπορούσε αμυντικά, ενώ και επιθετικά έφτιαξε καταστάσεις. Πιστώνεται την ασίστ στο γκολ του Βράνιες, ενώ είχε ευκαιρία και να σκοράρει. Έκανε μεστό ματς.
Βαθμός: 7

Άμραμπατ
Εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο και έδωσε αυτοπεποίθηση στην ΑΕΚ. Μπήκε στο 67' αντί του Γκαρσία και δικαίωσε τον προπονητή του κερδίζοντας το πέναλτι σε μαρκάρισμα του από τον Γκαλβάο. Μπούκαρε στην περιοχή και κέρδισε με την ποιότητα του το πέναλτι που έδωσε την ώθηση στην Ένωση να «καθαρίσει» το ματς.
Βαθμός: 7

Λε Ταλέκ

Μπήκε στο 67' αντί του Σιμάνσκι και ήταν αρκετά ενεργητικός. Πέρασαν μπάλες από τα πόδια του. Γενικώς έκανε ένα καλούτσικο ματς χωρίς να μπορεί να πει κανείς ότι «τρέλανε» τα... κοντέρ.