Ισόπαλες... στα πέναλτι ήρθαν Σεβίλλη και Σάλτσμπουργκ, με το τελικό σκορ να είναι 1-1, σε μία αναμέτρηση όπου οι δύο ομάδες κέρδισαν στο σύνολο 4 πέναλτι.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τη Σάλτζμπουργκ, η οποία θα μορούσε να προηγείται με 3-0 στο 37΄, ωστόσο το ματς ήταν 1-0 υπέρ της. Αρχικά οι Ελβετοί κέρδισαν πέναλτι στο 13ο λεπτό, όμως ο Αντεγέμι, που το εκτέλεσε, έστειλε τη μπάλα άουτ. Τελικά, στο 21΄ η Σάλτζμπουργκ πήρε και δεύτερο πέναλτι, με τον Σούσιτς να ανοίγει το σκορ, δίνοντας  το προβάδισμα στην ομάδα του.

Ωστόσο, τα πέναλτι δεν σταμάτησαν εκεί, καθώς στο 37ο λεπτό οι «Ταύροι» κέρδισαν και τρίτο πέναλτι, με τον Σούσιτς αυτή τη φορά να μην καταφέρνει να σκοράρει. Έτσι, στο 42΄ η Σεβίλλη κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, με τους Ισπανούς να κερδίζουν και αυτοί πέναλτι, το 4ο στο ματς, με τον Ράκιτιτς να ευστοχεί και να κάνει το 1-1, σκορ που έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, ενώ οι Ανδαλουσιανοί τελείωσαν το ματς και με 10 παίκτες εξαιτίας σε δεύτερη κίτρινη που αντίκρυσε ο Εν-Νεσίρι για θέατρο.

Σεβίλλη - Σάλτσμπουργκ 1-1