Αν και είχε ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη, η Καλαμάτα έμεινε στο «Χ» κόντρα στη Νίκη Βόλου με σκορ 2-2, παραμένοντας ωστόσο στην κορυφή του Νότιου ομίλου της Football League. Oι Βολιώτες ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο ματς (13'), με τον Ροχάνο να πιάνει μία καρφωτή κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής για το 1-0.Η απάντηση της «Μαύρης Θύελλας» δεν άργησε να έρθει, με τον Φελίπε Έμπερτ να φέρνει το ματς στα ίσα στο 23ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος η Νίκη Βόλου πήρε ξανά το προβάδισμα στο ματς, με τον Ροχάνο να σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση στο 65΄, ενώ λίγο νωρίτερα (59΄) ο Ταΐρης είχε αποκρούσει πέναλτι του Γκαρσία. Τελικά, η Καλαμάτα κατάφερε να απαντήσει ξανά με τον Ηλιόπουλο να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο 77ο λεπτό.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Καραγκιόζης, Καλουτσικίδης (86′ λ.τ Πολίμος), Τσιμπούκας, Αργύρης, Μέτσε (90+4′ Νατσιόπουλος), Μπόσιο, Τζοβάρας, Μπαλάφας, Λούκας Γκαρσία (78′ Ντομίνγκεζ), Γκονζάλες (78′ Κρουθ), Ροχάνο.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μαβινγκά, Μπακαγιόκο (64′ λ.τ Αναστασόπουλος), Γκαλίτσιος, Ευαγγέλου, Κωνσταντινόπουλος, Παπατόλιος (67′ Σουμπίνιο), Παυλίδης (84′ Σαλίνες), Μπουσμπίμπα (64′ Ηλιόπουλος), Μαρκόφσκι, Φελίπε (64′ Αλεξόπουλος).