Σε εξαιρετικό απόγευμα βρέθηκε η Δανία, η οποία «πετσόκοψε» τη Μολδαβία με σκορ 8-0 , ενώ στο ημίχρονο προηγούνταν 5-0.

Οι Δανοί άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντόλμπεργκ. Στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Μίκελ Ντάμσγκαρντ, ο οποίος βρήκε δίχτυα δύο φορές (22' - 29'), από ισάριθμες ασίστ του Σκόου Όλσεν, κάνοντας το 3-0. Στο 35΄ ο Λάρσεν σκόραρε έπειτα από σέντρα του Μπόιλεσεν, ενώ στο 39ο λεπτό ο Γένσεν έκανε το 5-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ η Δανία είχε ήδη κλειδώσει τη νίκη, συνέχισε να πιέζει και για ακόμη ένα τέρμα, με τον Ντόλμπεργκ να παίρνει μία ωραία κεφαλιά και να κάνει το 6-0 στο 48ο λεπτό, ενώ ο Ρόμπερτ Σκοβ στο 81' έκανε το 7-0. Ωστόσο, η Δανία δεν σταμάτησε εκεί και βρήκε ακόμη ένα τέρμα, με τον Ινγκβάρτσεν να διαμορφώνει το τελικό 8-0 στο 89ο λεπτό.

Δανία - Μολδαβία 8-0