Σε ένα ματς όπου όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, Σκωτία και Αυστρία ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2. Ο Σάσα Καλάιτζιτς άνοιξε το σκορ για την Αυστρία στο 55΄, για να έρθει ο Χάνλει στο 71ο λεπτό και να φέρει το ματς στα ίσα. Στο 80' ο Καλάιτζιτς βρήκε ξανά δίχτυα, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για το 2-1 των Αυστριακών. Ωστόσο, οι Σκωτσέζοι κατάφεραν να απαντήσουν ξανά, με τον ΜακΓκίν να σκοράρει στο 85ο λεπτό με ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι, από ασίστ του Κρίστι και να κάνει το 2-2, σκορ που έμεινε τελικά μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Στο άλλο ματς του 6ου ομίλου, η Μολδαβία ήρθε επίσης ισόπαλη με τα Νησιά Φερόε με σκορ 1-1. Ο Νικολαέσκου ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό για τους Μολδαβούς, όμως στο 83΄ ο Όλσεν κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, κάνοντας το 1-1 και να δώσει τελικά ένα πόντο στην ομάδα του.