Πολύ σημαντικό διπλό μέσα στην Πράγα πήρε η Μίλαν από την Σπάρτα, παίρνοντας παράλληλα και την πρώτη θέση στον όμιλο, μετά την ήττα της Λιλ από την Σέλτικ (3-2), που είχε τον πρώτο λόγο. Οι «ροσονέρι» άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Γιενς Χάουγκε να περνάει πανέμορφα τον αντίπαλό του και να σκοράρει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Στο άλλο μας του ομίλου οι Σκωτσέζοι, που παρατάχθηκαν χωρίς τον Βασίλη Μπάρκα, άνοιξαν το σκορ στο 22΄ με τον Ζουλιέν, ισοφαρίστηκαν άμεσα (24΄) από τον Ικόνε, όμως στο 28΄ ξαναπήραν το προβάδισμα με πέναλτι του Μακγκρέγκορ.  Οι Γάλλοι ισοφάρισαν ξανά στο 71΄ με τον Γουεά αλλά στο 75΄ ο Τέρνμπουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Η βαθμολογία του ομίλου (6 αγώνες)

1. Μίλαν 13
2. Λιλ 11
3. Σπάρτα Πράγας 6
4. Σέλτικ 4

Μόνο νίκη ήθελε η Τότεναμ κόντρα στην Άντβερπ για να τερματίσει στην κορυφή του ομίλου, με τις δύο ομάδες να έχουν ήδη προκριθεί μαθηματικά και να μάχονται για την πρωτιά  και τελικά την πήρε επικρατώνας με σκορ 2-0, σε ένα ματς που οι τελικές ήταν 19-2. Το σκορ για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο άνοιξε ο Κάρλος Βινίσιους στο 57ο λεπτό και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λο Σέλσο στο 71΄.

1. Τότεναμ 13
2. Άντβερπ 12
3. ΛΑΣΚ 10
4. Λουντογκόρετς 0

Την πρόκριση για την φάση των «32» κέρδισε και η Μακάμπι του Γιώργου Δώνη που επικράτησε με 1-0 της Σίβασπορ, χάρη σε γκολ του Ενρίκ Σαμπορίτ, ενώ παράλληλα με τους Ισραηλινούς έχει ήδη περάσει μαθηματικά και η Βιγιαρεάλ, χωρίς ωστόσο να αγωνιστεί, καθώς το ματς της με την Καραμπάκ ακυρώθηκε λόγω κορωνοϊού.