Ο Ηρακλή Αμπελοκήπων που συνεργάζεται με τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης βγήκε νικητής από την χθεσινή φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο τον ΠΟΑΝΕ, επικρατώντας με 0-3.

Οι «κυανόλευκοι» αγωνίστηκαν χωρίς τις τρεις τελευταίες προσθήκες τους (Πουρτουλίδη, Κανακούδη, Παπαδόπουλο) ωστόσο ήταν ανώτεροι καθ'όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, ικανοποιώντας τον τεχνικό της ομάδας Γιώργο Ακριτόπουλο.

Το σκορ για την ομάδα του Ηρακλή άνοιξε ο Παναγιωτίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, κάνοντας το 0-1 στο 55ο λεπτό. Το δεύτερο τέρμα για τους «κυανόλευκους» ήρθε στο 75' από τον Θωμά Τσίτα, ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Παπαδημητρίου στο 88΄.

Σήμερα Κυριακή ο Ηρακλής θα τεστάρει εκ νέου τις δυνάμεις σε φιλικό κόντρα στον Αετό Βασιλικών.

Ηρακλής: (Ακριτόπουλος) Αθανασίου, Ταμανίδης, Βαλσαμάς, Κοντέων, Παναγιωτίδης, Παπαδημητρίου, Μαγκούτης, Μετάι, Καπετανόπουλος, Κοβάτσης, Τσίτας.

Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι Παπαϊωάννου, Καπρίλης, Ματικας και Εμαννουηλίδης.

ΠΑΟΝΕ: (Ναλμπάντης): Καζουλίδης, Λημνιός, Μπάμπης, Μαυροτέλης, Πολυκράτης, Πλιάκης, Καραμανίδης, Κούστα, Καρδαμήλας, Τσιμτσιλιάκος, Ζιλιαχόβαλης,

Ακόμη έπαιξαν: Λεκπέλο, Μάρκου, Οικονομίδης, Σωτηριάδης, Γκρίτζαλης, Πάτσο, Κάλφας, Γιοβάνης