Μοιράζει τεμάχια και ταπεινώνει αντιπάλους. Αυτή είναι η φετινή ιστορία της La Dea, η οποία για 5η φορά φέτος είχε βάλει τρία γκολ από το πρώτο μέρος και πέτυχε τη μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη της ιστορίας της με το 0-7 στην Τορίνο. Με αγώνα περισσότερο η ομάδα του Τζανπιέρο Γκασπερίνι έπιασε στην 4η θέση την Ρόμα και την Κυριακή (26/01) θα υποστηρίζει Λάτσιο με τρέλα στο derby della Capitale.

Στο 17' άνοιξε το σκορ ο Ιλιτσιτς σε κενό τέρμα μετά το γύρισμα του Παλομίνο από αριστερά και στο 29' ο αριστερός μπακ-χαφ, Γκόσενς, με διαγώνιο σουτ στην κίνηση πέτυχε το 7ο φετινό του γκολ στο πρωτάθλημα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ντουβάν Ζαπάτα επέστρεψε στα γκολ μετατρέποντας σε γκολ το πέναλτι που πήρε ύστερα από σλάλομ ο Ιλιτσιτς (0-3). Ο τελευταίος ήταν ο πρωταγωνιστής στο δεύτερο μέρος.

Στο 53' έπιασε όλη την Granata να κοιμάται και με φάουλ από το κέντρο ανέβασε το σκορ στο 0-4 και στο επόμενο λεπτό πήρε την ασίστ του Παπού Γκόμες και εκτέλεσε από το πέναλτι για το 0-5. Στο 76' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στο κέντρο ο αμυντικός των γηπεδούχων, Ιτσο, και στο 82' μπήκε στο ματς ο Μουριέλ. Ο Κολομβιανός έγραψε το 0-6 από τη βούλα στο 86' και δύο λεπτά μετά με διαγώνιο αριστερό διαμόρφωσε το τελικό 0-7, ενώ στο 89' η Τορίνο έμεινε με 9 έπειτα από την απευθείας κόκκινη στον Λούκιτς.

Τορίνο - Αταλάντα 0-7