Εύκολο αποδείχτηκε το πέρασμα του ΠΑΣ Γιάννινα από την Κέρκυρα, με τους Ηπειρώτες να πετυχαίνουν την τρίτη τους νίκη μακριά από την έδρα τους και να παράλληλα να παραμένουν στο ρετιρέ της βαθμολογίας.Σ΄ότι έχει να κάνει με το παιχνίδι, η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο ματς, καθώς μόλις στο 3΄ ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ χάρη στην εκτέλεση φάουλ του Νάουμετς η οποία κατέληξε στα δίχτυα του Παγκράτη.

Έξι λεπτά αργότερα οι Ηπειρώτες κατάφεραν να ζευγαρώσουν τα τέρματα τους, αυτή τη φορά χάρη σε πλασέ του Ξύδα. Από εκείνο το σημείο και μετά ο ΠΑΣ κυριάρχησε πλήρως στο παιχνίδι και στο 28΄ είχε την ευκαιρία να κάνει το 0-3 και να καθαρίσει την υπόθεση νίκη, το σουτ όμως που επιχείρησε ο Νάουμετς αποκρούστηκε από τον Παγκράτη. Αυτό το οποίο δεν κατάφερε ο Ουκρανός άσος του «Άγιαξ της Ηπείρου», το πέτυχε στο 30΄ με πλασέ... Στο 40΄ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά και στο 4-0, με το σουτ του Μπουκουβάλα το οποίο και απέκρουσε ο Παγκράτης.

Από την πλευρά της η Κέρκυρα με εξαίρεση τις φάσεις στο 37΄ και στο 43΄ με τους Γεωργακόπουλο και Αμαραντίδη δεν απείλησε ιδιαίτερα την εστία του Χουτεσιώτη, με συνέπεια το 3-0 να διατηρηθεί ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο β΄ ημίχρονο ο ΠΑΣ μετέτρεψε το παιχνίδι σε τυπική διαδικασία, καθώς ήταν αυτός που είχε την κατοχή της μπάλας και συνάμα τον έλεγχο του αγώνα και σε δύο περιπτώσεις στο 56΄ με τον Κρίσμαν και στο 76΄ με τον Νάουμετς έφτασε και πάλι κοντά στο 0-4... Αυτό ήρθε τελικά στο 92΄ με τον Νάουμετς να πετυχαίνει με καταπληκτικό τρόπο το τρίτο του προσωπικό γκολ, δίνοντας με τον τρόπο αυτό διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Ηπειρωτών...

ΚΕΡΚΥΡΑ (Ρομπέρτο Μπολάνο): Παγκράτης, Πιαστόπουλος, Παναγιωτίδης, Αγιώτης, Ζερβόπουλος, Αμαραντίδης (46' Νγκαν), Γεωργακόπουλος Π., Λεπενιώτης, Βασιλούδης, Μίσκο (67' Νικολούδης), Γεωργακόπουλος Κ. (72' λ. τρ. Πεδράο)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος (46' Οικονομόπουλος), Σιόντης, Κάστρο (46' Πίτου Γκαρσία), Ξύδας (73' Ράντοβατς), Νάουμετς, Λέο, Κρίζμαν.

Πέρασε με καρέ από την Κέρκυρα ο ΠΑΣ Γιάννινα (vid)