Θετικός ήταν ο απολογισμός για τους ξενιτεμένους Έλληνες ποδοσφαιριστές. Εκείνος που ξεχώρισε ήταν ο Τάσος Μπακασέτας, ο οποίος σκόραρε δύο φορές απέναντι στην Ανκαραγκουτσού. Ταμείο... πήγε και ο Ταξιάρχης Φούντας, που πέτυχε το δεύτερο γκολ για την Ραπίντ Βιέννης απέναντι στη Λίντσερ.

Αγγλία

Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Άρσεναλ): Έμεινε στον πάγκο στην ισοπαλία με την Νόριτς.

Ντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Βρισκόταν εκτός αποστολής

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Έπαιξε 90 λεπτά η ομάδα του ηττήθηκε με 2-1.

Νίκος Καρέλης (Μπρέντφορντ): Έχει υποστεί ρήξη χιαστού βρέθηκε εκτός αποστολής.

Γερμανία

Πάνος Ρέτσος (Μπάγερ Λεβερκούζεν): Έμεινε στον πάγκο στη νίκη κόντρα στην Μπάγερν.

Κώστας Σταφυλίδης (Χόφενχαϊμ): Έμεινε στον πάγκο στο 1-1 με την Ντίσελντορφ.

Σεμπάστιαν Βασιλειάδης (Πάντερμπορν): Αγωνίστηκε βασικός στην ήττα με 3-2 από τη Λειψία.

Στέφανος Καπίνο (Βέρντερ Βρέμης): Αναπληρωματικός στη νίκη επί της Βόλφσμπουργκ.

Δημήτρης Διαμαντάκος (Σανκτ Πάουλι): Εκτός αποστολής στην ήττα από το Ανόβερο.

Στέλιος Κοκοβάς (Μπόχουμ): Εκτός αποστολής στο ματς με την Άουε.

Γιάννης Γκέλιος (Χόλστεϊν Κέιλ): Βασικός στο ματς με την Ντιναμό Δρέσδης, όπου η ομάδα του επικράτησε 2-1.

Ιταλία

Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Αγωνίστηκε βασικός στην ήττα 2-1 από την Μπολόνια.

Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Έμεινε στον πάγκο.

Παναγιώτης Ταχτσίδης (Λέτσε): Αγωνίστηκε βασικός στο 1-0 επί της Φιορεντίνα.

Χαράλαμπος Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Αγωνίζεται σήμερα (2/12)

Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Έπαιξε 90 λεπτά στο 2-2 με τη Γιουβέντους.

Δημήτρης Νικολάου (Έμπολι): Αγωνίστηκε στην ήττα με 4-0 από την Φροζινόνε.

Ισπανία

Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Αποχώρησε τραυματίας στο 5ο λεπτό.

Βασίλης Λαμπρόπουλος (Ντεπορτίβο Λα Κορούνια): Αγωνίστηκε βασικός στο 0-0 με την Λούγο.

Γαλλία

Ευθύμης Κουλούρης (Τουλούζ): Έπαιξε 75 λεπτά στην ήττα με 2-1 από τη Ναντ.

Τάσος Δώνης (Ρεμς): Βγήκε αλλαγή στο 71ο λεπτό στο 1-1 με την Μπορντό.

Πορτογαλία

Οδυσσέας Βλαχοδήμος (Μπενφίκα): Υπερασπίσθηκε την εστία της Μπενφίκα στο 4-0 επί της Μαρίτιμο.

Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Βρισκόταν εκτός αποστολής.

Ολλανδία

Κώστας Μήτρογλου (Αϊντχόφεν): Ήρθε από τον πάγκο στο 81' στο 1-1 με την Έμεν.

Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ ΙΙ): Αγωνίστηκε 84 λεπτά, αλλά δεν σκόραρε στο 4-0 απέναντι στην Σπάρτα.

Μάριος Βρουσάι (Βίλεμ ΙΙ): Ήρθε από τον πάγκο στο 78ο λεπτό.

Γιώργος Στρέζος (Βίλεμ ΙΙ): Παρακολούθησε το ματς κόντρα στη Σπάρτα από τον πάγκο.

Δημήτρης Ιωαννίδης (Φορτούνα Σιτάρντ): Εκτός αποστολής για το ματς με την Γκρόνινγκεν.

Κώστας Λάμπρου (Φίτεσε): Έμεινε στον πάγκο στο 3-2 με την Χέρενφεν.

Παντελής Χατζηδιάκος (Άλκμααρ): Υπέστη ρήξη χιαστού, εκτός αποστολής.

Ορέστης Κιομουρτζόγλου (Χέρακλες): Αγωνίστηκε βασικός στο 4-0 επί της Ντε Χαγκ.

Βέλγιο

Φιορίν Ντουρμισάι (Μπέβερεν): Ήρθε από τον πάγκο στο 69ο λεπτό στην ήττα από τη Σαρλερουά.

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Έμεινε στον πάγκο κόντρα στην Μπέβερεν.

Τουρκία

Τάσος Μπακασέτας (Αλάνιασπορ): Σκόραρε δύο φκολ στο 5-0 κόντρα στην Ανκαραγκουτσού.

Μανώλης Σιώπης (Αλάνιασπορ): Αγωνίστηκε βασικός.

Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Έμεινε στον πάγκο.

Δημήτρης Χατζηϊσαΐας (Ρίζεσπορ): Έμεινε στον πάγκο κόντρα στην Κόνιασπορ.

Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκουτσού): Βασικός στο 5-0 απέναντι στην Αλάνιασπορ.

Σλοβακία

Χρήστος Κουντουριώτης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Έπαιξε τα τελευταία δύο λεπτά κόντρα στη Σεερέντ.

Λάζαρος Ρότα (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Αγωνίστηκε 90 λεπτά, η ομάδα του κέρδισε 2-0.

Κυριάκος Σαββίδης (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Έπαιξε βασικός.

Δημήτρης Πόποβιτς (Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε): Εκτός αποστολής.

Γιώργος Τζοβάρας (Σλόβαν Μπρατισλάβας): Εκτός αποστολής απέναντι στη Ζίλινα.

Αυστρία

Ταξιάρχης Φούντας (Ραπίντ Βιέννης): Σκόραρε στο 4-0 κόντρα στην Λίντσερ, μοίρασε και μία ασίστ.

Τάσος Αυλωνίτης (Στουρμ Γκρατς): Έπαιξε 90 λεπτά κόντρα στη Βάτενς.

Δανία

Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός για 90 λεπτά στη νίκη με 2-1 κόντρα στην Μπρόντμπι.

Ελβετία

Κώστας Δημητρίου (Βασιλεία): Έμεινε στον πάγκο κόντρα στη Γιούνγκ Μπόις.

Βουλγαρία

Γιάννης Κάργας (Λέφσκι Σόφιας): Αγωνίστηκε 90 λεπτά κόντρα στη Μπερόε.

Δημήτρης Χαντάκιας (Τσέρνο Μόρε): Έμεινε στον πάγκο στο 4-1 κόντρα στην Μπότεφ Βράτσα.

Θεόφιλος Κουρούπης (Βιτόσα Μπίστριτσα): Εκτός αποστολ΄ςη για το παιχνίδι κόντρα στην Ντούναφ Ρούσε.

Αντώνης Στεργιάκης (Σλάβια Σόφιας): Αναπληρωματικός κόντρα στην Ετάρ.

Ουγγαρία

Θεόδωρος Μπέριος (Βάρντα): Ήρθε από τον πάγκο στο 81' στο 2-0 επί της Χόβεντ.

Σταύρος Τσουκαλάς (Βάρντα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά.

Ρουμανία

Θανάσης Παπάζογλου (Βολουντάρι): To παιχνίδι με την Στεάουα ακυρώθηκε.

Πολωνία

Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πογκόν Σέσιν): Αγωνίστηκε 90 λεπτά στο 1-1 με την Άρκα Γκντίνια.

Μιχάλης Μανιάς (Πογκόν Σέσιν): Έμεινε αναπληρωματικός.

Λευκορωσία

Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Μπρεστ): Εκτός αποστολής για το ματς με την Ντιναμό Μινσκ.

Αζερμπαϊτζάν

Βαγγέλης Πλατέλας (Νέφτσι): Αγωνίστηκε τα τελευταία 13 λεπτά στο 0-0 με την Σεμπάλ.

Τάσος Παπάζογλου (Ζίρα): Παρέμεινε στον πάγκο κόντρα στην Καμπάλα.

Σκωτία

Μάριος Όγκμποε (Χάμιλτον): Αγωνίστηκε για 64 λεπτά στο 0-0 με την Λίβινγκστον.

Αυστραλία

Παναγιώτης Κονέ (Γουέστερν Γιουνάιτεντ): Αγωνίστηκε 90 λεπτά η ομάδα του ηττήθηκε 2-0 από τη Σίντνεϊ.

78'

Ο Ντάνι Ίνγκς έκανε το 1-1 για την Σαουθάμπτον κόντρα στη Γουότφορντ στο 78', όμως το γκολ δεν έπρεπε ποτέ να μετρήσει. Η φάση ξεκινάει με χέρι του Τζενεπό, όταν εκείνος ντριπλάρει τον Χοσέ Χολέμπας.

Eμφανής η απογοήτευση στο πρόσωπο του Κώστα Μανωλά. Η Νάπολι ηττήθηκε με 2-1 από την Μπολόνια του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς.

11
Τάσος Μπακασέτας
Εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε ο Τάσος Μπακασέτας στο 5-0 της Αλάνιασπορ επί της Άνκαραγκουτσού. Ο Έλληνας διεθνής σκόραρε το 1ο και το 3ο γκολ και επιβεβαίωσε ότι βρίσκεται σε φόρμα.

25
Χοσέ Χολέμπας
Η Γουότφορντ ηττήθηκε 2-1 από τη Σαουθάμπτον και παρέμεινε στην τελευταία θέση. Ο Χοσέ Χολέμπας δεν κατάφερε να βοηθήσει την ομάδα του. Μέτρησε 18 επιτυχημένες πάσες, ενώ έχασε την κατοχή 24 φορές.

9
Ταξιάρχης Φούντας
Απόλυτα χρήσιμος για την Ραπίντ Βιέννης ήταν ο Ταξιάρχης Φούντας. Σκόραρε το 2ο γκολ, ενώ μοίρασε και την ασίστ του πρώτου γκολ.