Στάνκοβιτς    5

Φέρει ευθύνη στο 1-1 του Άρη με το «βγαίνω, δεν βγαίνω». Στα άλλα δύο γκολ που πετυχαίνουν οι γηπεδούχοι δεν μπορεί να του πει κανείς κάτι... Ωστόσο με δεδομένο πως τρώει το 1-1 δεν μπορεί να βαθμολογηθεί ψηλά.

Ρότα    5

Στο πρώτο 45λεπτο είχε τις περισσότερες ενέργειες με την μπάλα, 45 στον αριθμό και πέντε κλεψίματα. Ήταν αρκετά καλός και δημιουργικά, ωστόσο του έλειπε κάτι στην τελική πάσα. Στο β' είχε σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή του και εν τέλει θα λέγαμε πως έκανε ένα μέτριο ματς.

Βίντα    5

Στο 1-1 του Άρη είναι απάραδεκτη η απόσταση που έχει με τον Κάλενς με αποτέλεσμα να δώσουν το δικαίωμα στον Ανσαριφάρντ να κάνει την ασίστ-«πάρε-βάλε» στον Φετφατζίδη. Στην επανάληψη έχει άσχημη αντίδραση στο 2-1, είναι ο παίκτης που ισοφαρίζει σε 2-2 και στο τέλος γίνεται μοιραίος με το χέρι. Απλά θα του δώσουμε τη βάση.

Κάλενς    5

Δύο λάθη σε ελάχιστα δευτερόλεπτα ο Περουβιανός. Στο πρώτο ο Φετφατζίδης του βγήκε στην πλάτη, αλλά εν τέλει ήταν οφσάιντ, στο δεύτερο 1-1 που μέτρησε, ήταν απαράδεκτη η απόσταση που είχαν με τον Βίντα. Κακή αντίδραση στο 2-1 και από τη στιγμή που το ματς μένει στο 3-3 δεν γίνεται να πάρει κάτι παραπάνω.

Χατζισαφί    5

Αρκετά καλός στα αμυντικά του καθήκοντα, προσεκτικός στα ανεβάσματά του αντίπαλο μισό στο πρώτο 45λεπτο. Στο β' δεν φαίνεται δημιουργικά, ενώ αμυντικά δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα από την πλευρά του. Ωστόσο από τη στιγμή που η ομάδα δέχεται τρία γκολ θα κινηθεί και αυτός στη βάση.

Γιόνσον    6

Ο κορυφαίος παίκτης της ΑΕΚ στο πρώτο 45λεπτο. Ήταν παντού... Βοήθησε στο πρέσινγκ, είχε ανακτήσεις, μοίρασε την μπάλα για να ανοίξει το πλάτος της επίθεσης. Στο β' ανήκει και αυτός στους παίκτες με up and down. Θα του δώσουμε εξάρι, ελέω του πρώτου 45λεπτου.

Λιούμπιτσιτς    7

Ξεκίνησε για πρώτη φορά βασικός και έκανε αρκετά καλό 45λεπτο. Πήρε πρωτοβουλίες, είχε αρκετές κάθετες κινήσεις, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως πριν το 1-1 έχει την τεράστια ευκαιρία για το 0-2. Είχε και νέα ευκαιρία στο β' μέρος για να σκοράρει και αντικαταστάθηκε στο 63' από τον Πινέδα. Καλό ματς από τον Κροάτη στον ρόλο που του ανατέθηκε.

Άμραμπατ    8

Στο πρώτο 20λεπτο έκανε πάρτι με τον Μοντόγια κερδίζοντας το πέναλτι στο οποίο ευστόχησε. Μετά το 20' δεν έκανε κάτι το ιδιαίτερο, αλλά είναι γεγονός πως βοηθούσε αρκετά και αμυντικά. Εξίσου καλός και στο β' με συμμετοχή στο δημιουργικό κομμάτι και καίρια αμυντική παρέμβαση στο 60' στον Μορόν. Στο 63' αντικαταστάθηκε λόγω τραυματισμού από τον Πισάρο.

Ελίασον    8

Καλό πρώτο 45λεπτο με ενέργεια και δημιουργία. Ακόμη καλύτερος στο β' μέρος με τρομερή ασίστ στο 2-3 του Πόνσε. Έδωσε την θέση του στον Σιμάνσκι στο 73'. Καλό ματς από τον Σουηδό άσο.

Μάνταλος    6

Σε ρηχά νερά ο Έλληνας διεθνής στο πρώτο 45λεπτο. Στο β' μέρος πήρε κάποιες πρωτοβουλίες κυρίως μετά το 2-2 και στο 63' έδωσε την θέση του στον Τσούμπερ. Μέτριο, θα λέγαμε, ματς από τον Έλληνα διεθνή.

Πόνσε    8

Ο Αργεντινός δεν φάνηκε ιδιαίτερα στο πρώτο 45λεπτο και αυτό γιατί πολύ απλά δεν τροφοδοτήθηκε. Στο β' ήταν ο killer που ξέρουμε. Ο Ελίασον του σέρβιρε και εκείνος στην πρώτη του τελική με το κεφάλι έκανε το 2-3. Μόνο και μόνο γι' αυτό δικαιούται το «οκτάρι».

Πισάρο    5

Μπήκε στην θέση του Άμραμπατ στο 63'. Σε δύο-τρεις περιπτώσεις καθυστερεί την ανάπτυξη της ΑΕΚ. Ο Αλμέιδα του έδωσε ακόμη μόια ευκαιρία, αλλά ο Μεξικανός δεν την εκμεταλλεύτηκε.

Πινέδα    6

Αντικατέστησε τον Λιούμπιτσιτς στο 63'. Συμμετέχει στο 2-3 του Πόνσε και έχει μία-δύο καλές ενέργειες τουλάχιστον μέχρι το 80'. Εν συνεχεία κάτι γίνεται και δεν φαίνεται στο ματς. Θα πάρει ένα τίμιο «εξάρι» για την παρουσία του.

Τσούμπερ    6

Πέρασε στο ματς στο 63' αντί του Μάνταλου. Έχει ένα καλό διάστημα μέχρι το 80', αλλά μετά «γιοκ».

Μπήκαν μετά το 70' και δεν μπορούν να αξιολογηθούν οι Αραούχο και Σιμάνσκι.

Κριτική: Η ΑΕΚ προδόθηκε από τους στόπερ, ξεχώρισαν Άμραμπατ-Ελίασον και ο killer Πόνσε