Ο Χατζηγιοβάνης μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 88ο λεπτό με το σκορ στο 1-1 και ένα λεπτό αργότερα σκόραρε με κοντινή προβολή και σκαρφάλωσε στα κάγκελα για να πανηγυρίσει με τους οπαδούς της Ανκαραγκιουτσού, αφού ο Έλληνας μεσοεπιθετικός έστειλε το ματς στην παράταση.

Το πρώτο ματς των δύο ομάδων για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Τουρκίας έληξε με 3-2 υπέρ της Μπασακσεχίρ, έτσι με το 2-1 που διαμόρφωσε ο Χατζηγιοβάνης στη ρεβάνς, οι δύο ομάδες κλήθηκαν να λύσουν τις... διαφορές τους στο έξτρα ημίωρο της παράτασης.

Στο 111' του έξτρα ημιώρου ο Κένι ισοφάρισε σε 2-2, με την Μπασακσεχίρ να πανηγυρίζει την πρόκρισή της στον τελικό με συνολικό σκορ 5-4 και τον Τάσο Χατζηγιοβάνη να μένει με το γκολ που σημείωσε και την προσπάθεια που κατέβαλε στην παράταση.