ΚΟΥΕΣΤΑ 7

Θεατής στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο σε δύο περιπτώσεις που χρειάστηκε να επέμβει το έκανε με μεγάλη επιτυχία. Το γκολ το δέχτηκε με πέναλτι οπότε σαφώς και δεν φέρει ευθύνη. Στο 96' έκανε μία πολύ σημαντική επέμβαση στο σουτ του Ελ Αραμπί και κράτησε το 2-1.

ΜΑΖΙΚΟΥ 6

Έκανε το πέναλτι, που ήταν και το μελανό σημείο στην απόδοσή του σε ένα καλό παιχνίδι από τον Κογκολέζο ακραίο μπακ του Άρη. Έδωσε πολλές βοήθειες τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά.

ΕΜΠΑΚΑΤΑ 6

Συγκριτικά με άλλα παιχνίδια επιθετικά δεν βοήθησε ιδιαίτερα. Δεν είχε τα γνωστά του ανεβάσματα, κρατώντας περισσότερο αμυντικό πλάνο στο παιχνίδι.

ΠΙΡΣΜΑΝ 7

Δεύτερο σερί παιχνίδι και τρίτο συνολικά για τον Βέλγο που παίζει ως στόπερ. Η αλήθεια είναι πως τα πήγε καλά απέναντι σε Μπακαμπού κάνοντας πολύ καλό παιχνίδι.

ΦΑΜΠΙΑΝΟ 7

Και αυτός σε καλό βράδυ. Αλάνθαστος αμυντικά, με πολύτιμη συνεισφορά και στη δημουργία παιχνιδιού. Από τις πολύ καλές του εμφανίσεις.

ΝΤΑΡΙΝΤΑ 6

Μπορεί να μην είχε την ένταση προηγούμενων αγώνων, αλλά όποτε πήγαινε η μπάλα στα πόδια του αποτελούσε μια σταθερά για τη δημιουργία παιχνιδιού του Άρη.΄Πάντως σε αυτό το παιχνίδι ήταν πολύ πιο λειτουργικός αμυντικά, παρά επιθετικά.

ΝΤΟΥΚΟΥΡΕ 7

Πολλά χιλιόμετρα και πολλές βοήθειες ανασταλτικά σε μία γεμάτη εμφάνιση από τον Ιβοριανό.

ΝΤΑΜΠΟ 8

Το καλύτερό του παιχνίδι με τη φανέλα του Άρη. Γεμάτη εμφάνιση και στις δύο πλευρές του γηπέδου, καλές μεταβιβάσεις κάτι που αποτελεί την αχίλλειο πτέρνα του και φυσικά όλα αυτά τα εξαργύρωσε και με το παρθενικό του γκολ με την κιτρινόμαυρη φανέλα.

ΓΚΑΡΣΙΑ 6

Επέστρεψε στη βασική ενδεκάδα όμως ήταν φανερό πως του λείπει ρυθμός. Δεν απείλησε και γενικώς δεν φάνηκε μέσα στο παιχνίδι.

ΚΑΜΑΡΑ

Πολύ κινητικός με ενεργή παρουσία στο παιχνίδι. Έδωσε πολλές μάχες, δέχτηκε και έδωσε αρκετό ξύλο. Έφτασε και σε δύο τελικές χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Πάντως τον αισθάνθηκε αρκετές φορές η άμυνα του Ολυμπιακού.

ΠΑΛΜΑ 7

Και μόνο που πέτυχε αυτό το γκολ, η παρουσία του κρίνεται ως απόλυτα θετική. Βγήκε νωρίς λόγω ενοχλήσεων, αλλά στο πρώτο ημίχρονο που κυρίως αγωνίστηκε ήταν από τους καλύτερους για την ομάδα του.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ

Η πρώτη αλλαγή του Άρη ο Ιτούρμπε στη θέση του Πάλμα. Ο Παραγουανός έδωσε τρεξίματα και φρεσκάδα στον Άρη, ενώ ήταν αυτός που από τα πόδια του ξεκίνησε η φάση του γκολ για το 2-0. Η δεύτερη αλλαγή ήταν ο Καμάτσο αντί του Γκαρσία. Δεν τροφοδοτήθηκε ο Πορτογάλος, αλλά προσπάθησε να κρατήσει μπάλα και να παγώσει το παιχνίδι όποτε αυτή πήγαινε στην κατοχή του. Τρίτη αλλαγή ήταν ο Ενκουλού αντί του MVP Nταμπό σε μία κίνηση που έγινε στο 88' περισσότερο για να δώσει φρέσκα πόδια στην ομάδα του ο Τερζής. Τέταρτη και τελευταία ο Λάζαρος αντί του Καμαρά, που όμως έπαιξε ελάχιστα λεπτά και δεν μπορεί να κριθεί η παρουσία του.

Η κριτική του Άρη: Νταμπό ο κορυφαίος, Καμαρά και Πάλμα τον ακολούθησαν