Αναλυτικά, η ατομική κριτική των παικτών του Ολυμπιακού:

Πασχαλάκης 5: Δεν ήταν κακός ο γκολκίπερ των ερυθρόλευκων, έβγαλε τις φάσεις που του αναλογούσαν, βγήκε από την περιοχή του και καθάρισε φάσεις όποτε χρειάστηκε, ενώ στις φάσεις των γκολ δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι περισσότερο.
Ρέαμπτσιουκ 5: Καλός στο ανασταλτικό κομμάτι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, είχε και 1-2 καλές επιθετικές προσπάθειες αλλά μέχρι εκεί.
Μπα 3: Πολύ κακό ματς. Αμέτρητα λάθη με τη μπάλα κάτω, καμία σταθερότητα και σιγουριά στις επεμβάσεις του, πράγματα που απλώς δεν θες να έχει ο βασικός στόπερ της ομάδας σου...
Παπασταθόπουλος 4: Από τους δύο στόπερ ήταν ο καλύτερος, όμως και αυτός στο τέλος χρεώνεται το τραγικό λάθος στο 1-0 του Παναθηναϊκού που ουσιαστικά έκρινε το ντέρμπι.
Ροντινέι 4: Σπατάλησε φάσεις επιθετικά με κακές σέντρες και την κλασική πλέον αναποφασιστικότητα που δείχνει όποτε έχει τη μπάλα στα πόδια. Αμυντικά τη θέση του την κάλυψε συνήθως σωστά.
Εμβιλά 7: Καλή εμφάνιση από τον Γάλλο χαφ, με γεμάτο ματς στη μεσαία γραμμή. Είχε κοντά στο 90% επιτυχημένες πάσες, πάνω από 70% στις νικηφόρες μονομαχίες και βοήθησε στην καλή κυκλοφορία του δεύτερου ημιχρόνου.
Χουάνγκ 7: Τελείωσε το ματς με 91% επιτυχημένες πάσες, 2 πάσες-κλειδιά, 4 κλεψίματα, 2 τελικές και συνολικά ήταν ξανά από τους κορυφαίους του γηπέδου.
Φορτούνης 6: Συνολικά θετικό ματς από τον διεθνή μεσοεπιθετικό που όμως είχε συνήθως δύο αντιπάλους πάνω του. Έβγαλε πάσες, πίεσε αρκετά όμως δεν του βγήκαν τα περισσότερα που δοκίμασε.
Χάμες 7: Ο Ανιγκό τον έβγαλε στο ημίχρονο, ωστόσο στα πρώτα 45 λεπτά, ο Κολομβιανός ήταν ο πιο αποτελεσματικός ερυθρόλευκος από τη μέση και μπροστά, με 24/29 πάσες, 3/3 γεμίσματα, μόλις 5 λάθη και 2 τελικές...
Μασούρας 4: Λίγα πράγματα από τον διεθνή μεσοεπιθετικό. Έχασε την καλύτερη ευκαιρία της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο, έτρεξε, πίεσε αλλά ελάχιστα πράγματα του βγήκαν.
Ελ Αραμπί 4: Έδωσε αρκετές μάχες στο πρώτο ημίχρονο, γύρισε πίσω για να πάρει μπάλες και να φτιάξει παιχνίδι αλλά και αυτός χάθηκε στη συνολική μετριότητα της ομάδας. Είχε και την άτυχη στιγμή με το αυτογκόλ στο 2-0.

Οι αλλαγές:

Μπακαμπού 4: Τίποτα το ιδιαίτερο για τον Γάλλο φορ στο διάστημα που ο Ολυμπιακός είχε τη μπάλα στα πόδια.
Μπιέλ 5: Έδωσε πνοή και κίνηση στην επιθετική γραμμή της ομάδας του, αλλά και αυτός δεν μπόρεσε να γίνει ουσιαστικός.
Βαλμπουενά 4: Καλά κλεισμένος ο Γάλλος στο διάστημα που αγωνίστηκε στο τελευταίο 20λεπτο, ελάχιστα πράγματα κατάφερε με τη μπάλα στα πόδια.
Βρουσάι: Αγωνίστηκε ελάχιστα και δεν μπορεί να κριθεί.

Η κριτική του Ολυμπιακού: Εμβιλά-Χουάνγκ και... μετά το χάος