Στάνκοβιτς    6

Θεατής σχεδόν σ' όλο το ματς. Δεν απειλήθηκε καθόλου από τον Πανσερραϊκό.

Ραντόνια    6

Αμυντικά δεν είχε κάποιο πρόβλημα. Επιθετικά, από την άλλη, δεν είχε τα ανεβάσματα του Ρότα στο πρώτο 45λεπτο. Στο β΄ βελτίωσε αρκετά την εικόνα του, έδωσε τη θέση του στον Ρότα στο 68'. Κρίνεται θετικά.

Μήτογλου    7

Σταθερός αμυντικά σε όλο το ματς. Δεν είχε κάποιο πρόβλημα. Συμμετείχε στο build up του παιχνιδιού της ΑΕΚ από την άμυνα.

Τζαβέλλας    7

Όπως και το alter ego του στην άμυνα ήταν σταθερός στα καθήκοντά του. Είχε τη φάση με την κομπίνα, όπου ήρθε ως τρέιλερ και απείλησε. Ενέπνεε σιγουριά.

Χατζισαφί    7

Δεν είχε κάποιο πρόβλημα αμυντικά. Αρκετά ανεβάσματα, αλλά και ημιτελείς ενέργειες δημιουργικά στο α' μέρος. Στο β' πολύ βελτιωμένος. Έχει ενεργή συμμετοχή στο 2-0 της ΑΕΚ στρώνοντας την μπάλα στον Λιβάι. Αρκετά ανεβάσματα γενικότερα στο αντίπαλο μισό. Καλό ματς από τον Ιρανό.

Φράνσον    7

Έπαιξε ως εξάρι... Στο α' μέρος δεν έκανε κάποιο λάθος, αλλά γενικώς οι επιλογές του ήταν πολύ safe. Στα ίδια επίπεδα και στο β'. Αντικαταστάθηκε στο 61' από τον Άμραμπατ. Καλό ματς χωρίς κάτι το ιδιαίτερο από τον Σουηδό.

Τσούμπερ    5

Μπήκε με διάθεση και ενέργεια. Ωστόσο όσο περνούσε η ώρα στο πρώτο 45λεπτο χανόταν. Στο β' του δόθηκε ένα 15λεπτο από τον Αλμέιδα να δείξει πράγματα. Δεν το έκανε και αντικαταστάθηκε από τον Αραούχο.

Φερνάντες    6

Τεράστια διάθεση και ορισμένες φαντεζί ενέργειες με την μπάλα. Αλλά έλειπε η ουσία... Το γκολ ή δημιουργία προϋποθέσεων αυτού δηλαδή. Κρίνεται θετικά, αν και ο Αλμέιδα περίμενε περισσότερα από τον Ισπανό άσο σ' αυτό το ματς.

Πινέδα    8

Στο α' μέρος πέρασε η μπάλα από τα πόδια του. Προσπάθησε να φτιάξει καταστάσεις χωρίς, όμως επιτυχία. Στο β' είναι ο κορυφαίος του γηπέδου. Έχει την ενέργεια από την οποία ξεκινά το 1-0 της ΑΕΚ. Κάνει το 3-0. Γενικώς κάνει ένα εξαιρετικό β' μέρος και ουσιαστικά αυτός που παίρνει την ομάδα στην πλάτη του.

Μάνταλος    8

Είχε ενέργεια, διάθεση, προσπάθησε να φτιάξει πράγματα στο πρώτο 45λεπτο χωρίς να τα καταφέρει. Στο β' ήταν στο σημείο που έπρεπε για να πάρει... το ριμπάουντ στην ασταθή απόκρουση του Γιαννίκογλου στο σουτ του Πινέδα και να ανοίξει το σκορ για την Ένωση. Είχε και άλλες ενέργειες. Γεμάτο ματς από τον Έλληνα διεθνή.

Φαν Βέερτ    6

Στο α' ημίχρονο δεν τροφοδοτήθηκε ιδιαίτερα. Προσπάθησε να δημιουργήσει μόνος του καταστάσεις χωρίς επιτυχία. Στο β' αντιμετώπισε πρόβλημα στο γόνατο και αντικαταστάθηκε στο 56' από τον Λιβάι Γκαρσία.

Λ. Γκαρσία    8

Μπήκε στο 56' αντί του Φαν Βέερτ και κατάφερε σ' αυτό το διάστημα να είναι πρωταγωνιστής. Μόλις 11 λεπτά αργότερα χρίστηκε σκόρερ. Εκμεταλλεύτηκε το «στρώσιμο» του Χατζισαφί και με καλή εκτέλεση έκανε το 2-0. Φτιάχνει το 3ο γκολ του Πινέδα και γενικώς είχε πολλή ενέργεια στο παιχνίδι του. Εκ των κορυφαίων μαζί με τον Ορμπελίν.

Αραούχο    7

Μπήκε στο 61' αντί του Τσούμπερ και έχει συμμετοχή στο 2-0. Είχε μία-δύο προσπάθειες και να σκοράρει. Καλό ματς από τον κάπτεν της Ένωσης.

Γιόνσον    7

Μπήκε στο 61' αντί του Φερνάντες και με δεδομένο ότι αποσύρθηκε ο Φράνσον ήταν το «εξάρι» της ΑΕΚ. Πέρασε η μπάλα από τα πόδια του. Και γενικώς «έστρωσε» πολύ το παιχνίδι της ΑΕΚ.

Άμραμπατ    7

Μπήκε στο 61' αντί του Φράνσον και είχε πολλές ενέργειες. Είχε δημιουργία στο παιχνίδι και έκανε ακόμη μία καλή εμφάνιση.

Κριτική ΑΕΚ: Εξαιρετικός ο Πινέδα στο β', «γεμάτο» ματς ο Μάνταλος, τη διαφορά ο Λιβάι