Στη 2η θέση του Νοτίου Ομίλου ανέβηκε η Παναχαϊκή, έχοντας συγκεντρώσει 21 βαθμούς, με την ομάδα της Πάτρας να επικρατεί του ΟΦΙ εντός έδρας με σκορ 2-0 για την 10η αγωνιστική της Super League 2. O Kέρι ήταν αυτός που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με δύο τέρματα, με τον 32χρονο να ανοίγει το σκορ 36ο λεπτό και στο 76΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Τοπάλ, Τσακμάκης, Ρουγκάλας, Στεργίδης (65′ Τριμμάτης), Κωνσταντακόπουλος, Τσιάρας (75′ Λινάρδος), Αλεξόπουλος, Κέρι (81′ Π. Καρακλάιτς), Ν. Καρακλάιτς (65′ Μπουρλάκης), Μυτίδης (81′ Σίλβα).

ΟΦ Ιεράπετρας (Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ίτσιος, Ζήσης, Χιμένεθ (67′ Γκομπερβίγιε), Καλλιτσουνάκης, Μηλιώτης, Μούλερ (67′ Παπαδάκης), Βουό, Μπλανκ Καζάου (81′ Καραμπέτσος).

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)
Βοηθοί: Καλαμπίκης (Αιτωλοακαρνανίας), Θανασιάς (Ηπείρου)
Κίτρινες: Τσιάρας – Μπλανκ Καζάου

Την ίδια ώρα, Απόλλων Σμύρνης και Αιγάλεω ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ (0-0), με καμία από τις δύο ομάδες να μην καταφέρνει να σκοράρει. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για το Αιγάλεω (είχε προηγηθεί αυτή με την Καλαμάτα) που μετά από 10 αγώνες έχει 11 βαθμούς, ενώ η «Ελαφρά Ταξιαρχία» είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς.

Στο μεταξύ, στο φινάλε του αγώνα υπήρξε έντονη δυσαρέσκεια στο τέλος από τους φίλους της ομάδας σχετικά με το γεγονός ότι αγωνίζεται ο σύλλογος στη Νέα Σμύρνη και όχι στη Ριζούπολη.

Το Αιγάλεω μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και στο 23ο λεπτό ο Τσιλιγκίρης έκανε ομορφη ενέργεια, έβγαλε την σεντρα, όμως ο Πολυχρόνης από το ύψος της μικρής περιοχής δεν έπιασε όπως ήθελε την μπάλα.Στο 29ο λεπτό απείλησε ο Απόλλων Σμύρνης όταν το σουτ του Κοροβέση πέρασε άουτ. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε με τις δυο ομάδες να αλληλοεξοντώνονται και να μένουν στην ισοπαλία.

Απόλλων Σμύρνης (Τάτσης): Κότσαρης, Λούι, Ντομίνγκες, Τσελεπίδης, Κοροβέσης, Φατιόν, Χαλίμι, Πατάπης (75′ Κρητικός), Παπαγεωργίου (58′ Ερέρα), Μωραΐτης (58′ Κουάδρα), Σίγκνεβιτς.

Αιγάλεω (Γράφας): Σκαφίδας, Χοτζάλι, Σκεντεράι (68′ Νικολακόπουλος), Φουρλάνος, Παπανικόλας, Σταματάκης (75′ Πιαστόπουλος), Μπαστιάνος, Τσίτσαρης, Κολλάς, Τσιλιγκίρης, Πολυχρόνης (85′ Παλτόγλου).

Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)
Βοηθοί: Μωϋσιάδης Β. (Γρεβενών), Καρασαββαΐδης (Καβάλας)
Κίτρινες: Τσελεπίδης, Ερέρα – Μπαστιάνος, Παπανικόλας

Τέλος, τη νίκη κόντρα στην Προοδευτική πανηγύρισαν τα Χανιά με σκορ 2-0. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εξαιρετικά το ματς και πήραν το προβάδισμα με το... καλησπέρα, με το Μπουρσέλη να σκοράρει στο 5ο λεπτό για το 1-0. Με την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου (49') ο Μάναλης έχασε τεράστια ευκαιρία για να σκοράρει, με τη μπάλα να σταματά στο δοκάρι. Όμως, ό,τι δεν κατάφερε νωρίτερα το έκανε στο 55ο λεπτό ο Μάναλης, με τον 28χρονο να σκοράρει και να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Χανιά (Μαναρώλης – Λαμπράκης): Κατσιμήτρος, Ιμεραλιλάι, Ρότσα, Γιαμπερέ, Ναζίμ, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Πολίτης, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Μάναλης.

Προοδευτική (Νικοπολίδης): Καραργύρης, Αλεξίου, Καρρίκι, Φαζός, Πάβλας, Μεγαρίτης, Αγγελόπουλος, Παυλίδης, Γιαννιτσάνης, Σινγκ, Νταβιώτης.

Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Μαυρουδής, Μάτσας (Ηρακλείου)
Κίτρινες: Αγγελόπουλος

Νότιος όμιλος: Έμειναν στο μηδέν Απόλλων και Αιγάλεω, νίκες για Χανιά και Παναχαϊκή