Η Τότεναμ δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, όμως στο δεύτερο μέρος ήταν καταιγιστική, φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ του γηπεδούχους και ξέσπασε για την ήττα από την Άστον Βίλα την προηγούμενοι αγωνιστική.

Ο Χάρι Κένι στο 48' και στο 53' άνοιξε τον χορό των γκολ για τους Λονδρέζους, με τον Ντόχερτι στο 68' να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ ο Σον διαμόρφωσε το τελικό 0-4 στο 72ο λεπτό.

Ακόμη ψάχνει νίκη η Γούεστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ συνεχίζει την αναζήτηση νίκης, αφού ούτε κόντρα στη Λιντς κατάφερε να πανηγυρίσει, αφού οι Λονδρέζοι αρκέστηκαν στον βαθμό της ισοπαλίας, αν και προηγήθηκαν στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

Ο Γκνότο έβαλε μπροστά στο σκορ την Λιντς στο 27' με την Γουέστ Χαμ να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 45' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πακετά, ενώ στο 46' πήρε προβάδισμα με τον Σκαμάκα.

Η χαρά της Γουέστ Χαμ, ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, αφού στο 70΄ ο Ροντρίγκο ισοφάρισε σε 2-2 και έστειλε τα «σφυριά» κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού!

Πήρε τον βαθμό στο φινάλε η Άστον Βίλα

Στο Βιλα Παρκ η Άστον Βίλα υποδέχθηκε την Γουλβς, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα με τον Ποντένσε στο 12ο λεπτό, κρατώντας τη νίκη στα χέρια τους μέχρι το 78ο λεπτό.

Στο 78' ο Ινγκς νίκησε τον Ζοσέ Σα και χάρισε στην Άστον Βίλα τον βαθμό της ισοπαλίας, συνεχίζοντας το αήττητο σερί του Ουνάι Έμερι στον πάγκο των «χωριατών»...