:root { --competition-primary-color:#8a1538 ; --competition-secondary-color:#3f071d; --competition-solid-color:#3f071d; }
FIFA WORLD CUP 2022

Έξαλλος είναι ο Πέπε, με τον Πορτογάλο αμυντικό να κάνει επίθεση στη FIFA για την απόφασή της να βάλει Αργεντίνο διαιτητή στην αναμέτρηση κόντρα στο Μαρόκο, όπου τελικά οι Αφρικανοί πήραν τη νίκη (1-0) και την πρόκριση για τον ημιτελικό του Μουντιάλ.

Μάλιστα, ο 39χρονος πλέον στόπερ αναφέρθηκε και στον Λίο Μέσι, λέγοντας πως μετά από αυτά που είδε, η FIFA μπορεί να δώσει τον τίτλο στην Αργεντινή!

«Είναι απαράδεκτο ότι μας σφύριξε σήμερα Αργεντινός διαιτητής έπειτα από όσα έγιναν χθες, με τον Μέσι να παραπονιέται! Μετά από αυτό που είδα σήμερα, μπορούν να δώσουν τον τίτλο στην Αργεντινή.

Δεν παίξαμε τίποτα στο δεύτερο ημίχρονο. Η μόνη ομάδα που ήθελε να παίξει ποδόσφαιρο ήμασταν εμείς. Ο τερματοφύλακας τους σπαταλούσε συνεχώς χρόνο, αλλά ο διαιτητής έδωσε μόνο οκτώ λεπτά καθυστερήσεων. Είχαμε την ποιότητα να κερδίσουμε το Παγκόσμιο Κύπελλο, δεν το κάναμε» ανέφερε χαρακτηριστικά ο Πέπε.

Επίθεση του Πέπε στη FIFA: «Απαράδεκτο να μας βάζουν Αργεντίνο διαιτητή, μπορείτε να το δώσετε στον Μέσι!»