Οι δύο ομάδες είχαν ξεκινήσει νικηφόρα τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα, αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που τελικά κατάφερε να κάνει το 3Χ3.

Η έναρξη του αγώνα βρήκε το Βόλο 2004 να προηγείται από το πρώτο κιόλας λεπτό, αλλά άμεση ήταν και η απάντηση από τον Δικέφαλο, με τη Χαλατσογιάννη στο 3' να κάνει το 1-1 και οι δύο ομάδες στη συνέχεια προσπάθησαν για το δεύτερο γκολ, αλλά το ημίχρονο τις βρήκε ισόπαλες 1-1.

Ο ΠΑΟΚ έψαξε το γκολ και τελικά στο 65, η Καλέση ήταν αυτή που βρήκε δίχτυα, καθώς μετά από σέντρα της Ακίντα, ακολούθησε την πορεία της μπάλας και έκανε το 1-2 για τον Δικέφαλο. Ο ρυθμός του αγώνα στη συνέχεια έπεσε και οι ευκαιρίες ήταν λιγοστές, με τις «ασπρόμαυρες» να παίρνουν ένα πολύτιμο τρίποντο.

ΠΑΟΚ: Νικηφόρο πέρασμα και από το Βόλο