Απόλλων Σμύρνης και Επισκοπή έδειξαν σε ΑΕΚ Β και Ολυμπιακό Β πόσο δυνατό είναι το πρωτάθλημα της Super League 2.

Στην πρεμιέρα, του β' ομίλου, στα δύο παιχνίδια που έγιναν το Σάββατο, η ομάδα της Ριζούπολης νίκησε με 1-0 την Ένωση  με γκολ του Ντομίνγκες στο 87' ενώ στο Ρέθυμνο, η Επισκοπή αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Ολυμπιακό Β σε ένα παιχνίδι με συγκλονιστικό φινάλε και δύο γκολ στην εκπνοή του αγώνα και στις καθυστερήσεις.

Οι ερυθρόλευκοι του Γιαννάκη Οκκά από το 64ο λεπτό αγωνίζονταν με 10 παίκτες λόγω κόκκινης (δεύτερη κίτρινη) που δέχθηκε ο Μαυρουδής.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας θα συνεχιστεί την Κυριακή 6/11 και θα ολοκληρωθεί την Τρίτη 8/11.

Ρεπό: Athens Kallithea Fc

Γκέλες για ΑΕΚ Β και Ολυμπιακό Β στην πρεμιέρα της SL2 - Γλύτωσαν την ήττα στο 90+3' οι «ερυθρόλευκοι»