MENU

Ο Αίας Ευόσμου και ο Φοίνικας Λάρισας χρειάστηκαν πέντε παρατάσεις για λύσουν τις διαφορές τους, με τους γηπεδούχους τελικά να νικούν στον... μαραθώνιο με 102-95!

Tα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής: 

ΧΑΝΘ-Αργος Ορεστ. 63-72

Κομοτηνή-Στρατώνι 62-75

Αργοναύτης-Πιερικός Αρχέλαος 69-86

Πευκοχώρι-Προμηθέας Π. 71-85

Αίας Ευόσμου-Φοίνικας Λαρ. 102-95 (5η παρ.)

Μαχητές Δόξα Πεύκων-Τιτάνες Παλαμά 100-80 

Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης 75-64Ανατόλια - Ασπίδα Ξάνθης 75-64

Διαιτητές: Τσιαπλής, ΠαπανικολάουΔεκάλεπτα: 30-15, 41-29, 56-45, 75-64Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Καλτσίδης, Ζαφειρούδης, Τζουβάρας 10, Γαλανίδης 11, Τριανταφυλλίδης 7, Αρνίδης 14 (3), Μουτσιαράς 3, Σιώμος 9, Βεργίνης 5, Τόζιος 16 (11ρ.), Κουφός.Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 13 (3), Παπαδάκης 4, Γρούδος 9, Σταμπουλής 8, Στεφανίδης 6 (1), Καραμπέκης, Παπανικολάου, Κουτσογιάννης A. 16 (1), Τσιώγκας, Παλλάκης 7 (1), Πετς 1.

Αργοναύτης - Πιερικός Αρχέλαος 69-86

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, ΤσουμαχίδηςΔεκάλεπτα: 22-29, 36-52, 49-69, 69-86Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης 3, Καλπαξίδης 4, Ντισλής 15(3), Μιχαηλίδης 10, Γαϊτανίδης, Δέτσικας, Θώμος 2, Δάλπας 3(1), Μπέγος 5(1), Χριστόπουλος 2, Τσιώγκας 6(2), Χαντζίδης 19.Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιώννου): Ζησόπουλος, Κολακτσίδης, Γκοντόπουλος 16(3), Χριστοδούλου 11, Παπαδόπουλος Κ., Πρισκομάτης 4, Παρμακτσίδης, Αμπαράς 9(1), Ασημάκης 27(3), Σπυρόπουλος 2, Παπαδόπουλος Ν. 17.ΧΑΝΘ-Αργος Ορ. 63-72

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.Δεκάλεπτα: 18-12, 26-36, 42-56, 63-72ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 18 (1), Ματενίδης, Πρωτούλης 9, Παπαχρήστου, Ζιάκας 9 (2), Σικαλίδης 12 (3), Νεοφύτου, Ελευθεριάδης 2, Μελίδης 8, Παπαθανασίου 2.Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Δεληγιάννης, Κούτρας 10 (2), Χατζόπουλος 1, Μιχαηλίδης 9 (3), Βλάχος 9 (2), Τράντας 7 (1), Κόττας 17, Βοϊβατόπουλος 12, Μαυρίδης 7.Κομοτηνή-Στρατώνι 62-75

Διαιτητές: Θεοδώρου-ΣιταρίδηςΔεκάλεπτα: 19-17, 36-26, 43-50, 62-75Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σταματέλος 6, Διαμαντίδης 5, Μανάκας, Λεχούδης 5, Ντίνας 17 (2), Μπεκρής 18 (2), Στασινόπουλος, Χαλίλ 11.Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 3 (1), Ζυγούρας 6 (2), Δελίδης, Κουντουρατζόγλου 5, Μυστιλιάδης 3 (1), Μυλωνίδης 5 (1), Κιγμέτογλου 21 (2), Δανάκης 7, Νταράκης 12, Δασκαλόπουλος 13.Πευκοχώρι-Προμηθέας Π. 71-85

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης-ΛόρτοςΔεκάλεπτα: 12-20, 36-41, 56-56, 71-85Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 10 (1), Γεωργάκης 4, Μπεχλιβάνης 3, Δεληγιάννης 10 (1), Τέρπος, Τριφτανίδης 9, Βασιλειάδης 6, Νησιώτης 14, Ζώτος 6, Δήμου 9 (1), Κεσίδης.Προμηθέας (Γιατράς): Λάππας 2, Κατιάκος 10, Γιαννικόπουλος 12, Πέττας 20 (3), Μαναβόπουλος 2, Πέτροβιτς 23 (5), Χαμηλός, Μαλτέζος, Τζακόπουλος 14 (3), Σουφλιάς 2.Μαχητές Δόξα Πεύκων-Τιτάνες Παλαμά 100-80

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-ΕλευθεριάδηςΔεκάλεπτα: 21-19, 47-38, 74-59, 100-80Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 3, Ταρπάγκος 1, Μάρουσιτς 14 (4), Γερομιχαλός Δ. 7 (1), Ελευθεριάδης 7, Κελεσίδης 3, Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 18 (1), Γράβας 30 (2), Γκαμούρας 4, Θεοδωράκος 11, Απιδόπουλος Γ..Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 23 (2), Τριανταφύλλου 9 (1), Γεωργαντζάς 1, Kουτίνας 29 (2), Μαλτέσιος 9, Κουσιάτζας Κ. 2, Φούντας 6, Πελίγκος.

Η βαθμολόγια

1. Μαχητές Δόξα Πεύκων 26 13-0 

2. Προμηθέας Χαλ. 24 11-2

3. Αργος Ορεστικό 21 8-5 

4. Φοίνικας Λάρισας 21 8-5 

5. Πευκοχώρι 21 8-5 

6. Πιερικός Αρχ. 20 7-6 

7. Αργοναύρτης 20 7-6 

8. Αίας Ευόσμου 19 6-7 

9. Τιτάνες Παλαμά 19 6-7 

10. Ανατόλια 19 6-7 

11. Στρατώνι 18 5-8 

12. ΧΑΝΘ 16 3-10 

13. Ασπίδα Ξ.  16 3-10

14. Κομοτηνή 13 0-13

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 24/1)

Αίας Ευόσμου – Προμηθέας Π. (21/1)

Aργοναύτης  – Άργος Ορεστικό

Μαχητές Δόξα Πεύκων - Φοίνικας Λάρισας

Κομοτηνή – ΧΑΝΘ

Στρατώνι - Ασπίδα Ξάνθης

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Πιερικός Αρχέλαος

Ανατόλια - Τιτάνες Παλαμά

Βορράς: Νικητής σε... μαραθώνιο ο Αίας
EVENTS