MENU

Η ομάδα της Αργολίδας κέρδισε την πρωτοπόρο Δάφνη στο Ναύπλιο και με μία νίκη στις εναπομείνασες δύο αγωνίστικές σφραγίζει την άνοδο. Ένα αποτέλεσμα, αρκεί να μην ηττηθεί με 17 πόντους από την Ελευθερούπολη, αναζητά και το Αγρίνιο που κέρδισε άνετα την ΧΑΝΘ.

1ος Όμιλος

Παγκράτι-Πρωτέας Βούλας 78-76 (69-69 κ.α.)

Γλαύκος-Πεντέλη 63-54

Οίακας Ναυπλίου-Δάφνη Δαφνίου 70-65

Ένωση Ιλίου-Πανερυθραϊκός 71-76

Πανελευσινιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-64

Δούκας-Έσπερος Καλλιθέας 89-79

Παπάγου-Τρίτωνας 83-84 (75-75 κ.α.)

ΚΑΟ Κορίνθου-Μανδραϊκός 75-68

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 75-68

Τα δεκάλεπτα : 16-18, 31-31, 53-47, 75-68

Διαιτητές : Κοντίλης-Χριστινάκης

ΚΑΟ Κορίνθου (Καρακώστας) : Νιφόρας 14 (2), Γεωργίου 4, Μακρής 17 (2), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 16 (2), Περρωτής 12, Κωνστνατνίου 7 (1), Πράτης, Σακελλαράκης 3, Δανίκας, Μπαλής 2

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης, Δέδες 10 (3), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 9 (1), Σιμιτζής, Φωτόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 9 (1), Σεργιένκο 2, Ρεκουνιώτης 18, Γκαϊτάσοφ 10, Παπανικολάου, Κοπακάκης, Βασιλόπουλος 10 (2).

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 78-76 (69-69 κ.αγ)

Τα δεκάλεπτα : 26-21, 43-35, 60-55, 69-69 (κ.αγ), 78-76

Διαιτητές : Αποστολίδης-Γρίβα

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 16 (2), Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 9 (1), Κατωπόδης 2, Λυτόπουλος 2, Φωτίου 6, Δερμιτζάκης 9, Δόξας 7, Ροδοστόγλου 12 (1), Μπένος 11, Αρμάος 2.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 3 (1), Ματσάγγος, Αγγελόπουλος 15 (3), Παπαδάκης 7 (1), Αυγενικός 9 (1), Παπαρέγκας 10 (1), Γάργαλης 8 (1), Καματερός 6, Μόρφης 2, Ματαλιωτάκης 16.

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 63-54

Τα δεκάλεπτα: 23-14, 32-26, 44-40 63-54

Διαιτητές: Κοτσίμπος-Λεκατσάς

Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 17 (2), Βανδώρος 3, Γιαννικόπουλος 15 (2), Κούτρας, Αγγελόπουλος 2, Δαβάνης 9 (1), Τσεκλένης 9 (3), Σπυράκος 8.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 5, Γεωργακόπουλος 1, Λίτσος, Αποστολόπουλος 4 (1), Κούσουλας 3, Καρούζος 16 (4), Μπέλη 7, Κουκάκης 10 (2), Μπίγκος, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 6.

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 70-65

Τα δεκάλεπτα: 25-15, 40-32, 52-49, 70-65

Διαιτητές: Παναγιώτου-Βαρδάλος

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης) : Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 8, Πελεκάνος 13, Παπαντωνίου 16 (3), Γεωργιάδης 5 (1), Μανάκας 3(1), Μπουρτσουκλής 5(1), Σκοράς 6, Αναγνωστόπουλος 9

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς, Γκάτζο 7 (1), Γοργόνης 8, Καραμπάτσος 9 (1), Ψημίτης 9, Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 15, Παπαδιονυσίου 8(1), Τάταρης 3, Αρνόκουρος 2.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 83-84

Τα δεκάλεπτα : 23-23, 44-34, 60-52, 75-75 (κ.αγ), 83-84

Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Θεοδωρόπουλος

Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης, Πίνης 8 (2), Πρισκομάτης 3 (1), Χρυσός 12 (1), Παπαπέτρου 14 (4), Κουτρούλιας 16, Αγγελόπουλος 8, Μπάλος 4, Παστήρας, Γιαννίκος, Κοντολάτος, Ζώρζος 18 (2).

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Κουτρούλιας 15 (2), Ψαρόπουλος 20 (2), Καλατζής 4, Σπυριδάκης, Νικολακόπουλος 9 (3), Δαμιανάκος 3 (1), Μαλτέσιος 10, Ύμερι, Κουκουνιάς 16, Βερτούδος 2, Τσούτσος 5 (1), Φρέσκος.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-76

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 38-34, 55-51, 71-76

Διαιτητές : Ραχιώτης – Καλογριάς

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 9 (2), Τσακίρης 4, Φουντάς 20 (4), Μπολάτογλου 14 (2), Μπέλλας Οδ. 13 (1), Τσιουμπρής 2, Μανταλβάνος 6, Γεροκώστας 3, Βάτσιος.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 15, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 7 (2), Ντουζίδης 3 (1), Σκάνδαλος 6 , Γιαουρτόγλου 20 (1), Γεωργιάδης, Στάθης 20, Αντωνίου 5 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης, Σπάχια.

Βαθμολογία (σε 28 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (21-7) 49

2.Οίακας Ναυπλιου (21-7) 49

3.Τρίτωνας (19-9) 47

4.Παγκράτι (18-10) 46

5.Δούκας (18-10) 46

6.Εσπερος Καλλιθέας (14-14) 42

7.Πρωτέας Βούλας (14-14) 42

8.Πεντέλη (13-15) 41

9.Πανερυθραϊκός (13-15) 41

10.Μανδραϊκός (13-15) 41

11.Παπάγου (13-15) 41

12.Πανελευσινιακός (12-16) 40

13.ΚΑΟ Κορίνθου (12-16) 40

14.Γλαύκος (9-19) 37

15.Ένωση Ιλίου (8-20) 36

16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (6-22) 34

Επόμενη αγωνιστική (29η, 12/05):

Πρωτέας Βούλας – Γλαύκος

Δάφνη Δαφνίου – Πεντέλη

Πανερυθραϊκός – Παγκράτι

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ενωση Ιλίου

ΠΟΚ Εσπερος – Πανελευσινιακός

Τρίτων – Δούκας

Μανδραϊκος – Παπάγου

Οίακας Ναυπλίου – ΚΑΟΚ

2ος Όμιλος

Φαίακας Κέρκυρας-Έσπερος Λαμίας 68-112

Φίλιππος Βέροιας-Γέφυρα 79-76

Αγρίνιο-ΧΑΝΘ 75-57

Στρατώνι-Ίκαροι Σερρών 76-70 (64-64 κ.α.)

Φάρσαλα-Ελευθερούπολη 70-60

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ανατόλια 74-71

Νίκη Βόλου-Ερμής Λαγκαδά 87-81

Μακεδονικός-Χαλκηδόνα/Προποντίς 61-69

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 68-112

Τα δεκάλεπτα: 7-20, 26-51, 42-84, 68-112

Διαιτητές : Παπανικολάου-Χατζηχαρισης

Φαίακας Κέρκυρας (Χατζής) : Αυγερινός 10 (1), Δρακίδης 10 (1), Γουστέρης 4, Σαγιάς 5 (1,) Ψαρράς 5 (1), Σπίνουλας 4, Σκούρτης 12 (1), Γερασιμοπουλος 14 (2), Βάγιας 4

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 5 (1), Ρούζιος 6 (2), Τριανταφυλλίδης 8 (2), Πάππος 11 (2), Κατσαρές, Παπανικολάου 11, Μαντζούκας 25 (6), Παπαργυρόπουλος, Κουνάνος 5 (1), Αργύρης 21 (5), Τεπετίδης, Ολύμπιος 20 (5).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 61-69

Τα δεκάλεπτα : 19-20 , 32-43 , 45-54 , 61-69

Διαιτητές : Ντούρας – Δημάδης

Μακεδονικός (Γουναρίδης) : Χαλάτσης 13(3) , Κοντσές 2 , Μπάρζου , Κουτουρατζόγλου 11(1) , Τσινόπουλος 9(1) , Καλογεράτος 2 , Καλαποθαράκης 2 , Κομμάτας , Καραθανάσης 2 , Ουλουσίδης 5 , Χατζίδης 15

ΑΜΣ Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας , Μαρκίδης , Δανάκης 6 , Τσακαλέρης 13(1) , Μυλωνίδης 21(2) , Κούτε , Γιαννόπουλος , Δελίδης 7(2) , Σιόλογκας 4 , Σικαλίδης 18(3) , Φυλακτός .

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 74-71

Δεκάλεπτα: 16-24 37-38 49-59, 74-71

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Λουλουδιάδης

Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 11 (3), Καραγιαννίδης 5 (1), Δήμας 7, Μαυρίδης 12 (1), Χατζημιχαηλίδης 11 (2), Κλωνάρας 6, Τσιμίδης 6, Βαϊντερλής, Μητσάκης 13 (1), Ελευθεριάδης 3 (1)

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 6 (2), Στεφανίδης 3 (1), Αμπατζάς, Γαλανίδης 14 (2), Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 6,Κιγμέτογλου 14, Ζώτος 2, Μπρόζος 8, Καραποστόλου 16(3)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 87-81

Τα δεκάλεπτα: 13-21, 40-39, 61-61, 87-81

Διαιτητές : Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου

Νίκη Βόλου (Στρατίκης-Νάνης): Καραγιώργος 9 (3), Διγενής, Βερτζάγιας , Ομορέγκιε, Αναγνωστόπουλος , Γιωτόπουλος 3(1), Κουτίνας 15 (1), Τσαβές, Τασιούδης 13 (1), Τσώλης 5, Τάσσος 15 , Φρουσκλιάς 27 (6)

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 19 (5), Αλτίνης, Μάρουσιτς 15 (3), Τσιρογιάννης 2, Παπαπασχάλης, Νώτης 13 (1), Παρίτσης 11 (2), Πλιούκας 9 (3), Γκαμούρας 6, Χριστοδούλου, Πιλκούδης 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΓΕΦΥΡΑ 79-76

Δεκάλεπτα: 13-11, 38-33, 60-51, 79-76.

Διαιτητές: Γερακίνης – Παζώλης

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 10, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 2, Πονόπουλος 2, Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 8(1), Καβαργύρης, Κοθράς 20 (14 ασίστ), Παραπούρας 21(4), Σουτζόπουλος, Καντάρκος 12.

ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς- Χρήστου) : Πουλιανίτης, Καραγιαννάκης. Ψευτογκάς 3(1), Βούλτσος, Καταβαίνης, Αποστολίδης 17(2), Ζιάκας 19(3), Κουτουξίδης 6, Σιώμος 13, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 11, Παπαδόπουλος 3(1).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 70-60

Τα δεκάλεπτα: 21-24, 35-35, 50-46, 70-60

Διαιτητές : Θεοδώρου – Αγραφιώτης

Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος) : Λεπενιώτης 14(1), Χαιρετίδης 12(2), Αλεξόπουλος, Λιούπης, Αναγνωστόπουλος 2, Τσιώγκας 5(1), Συνετός 11(2), Τοπουζίδης , Γκιουλέκας 14(2), Φαρμάκης, Δέσπος 8, Φιλιππόπουλος 4.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Κελεσίδης 16(3), Γκέλιος 20(2), Κωνσταντάρας , Μουλάκης 1, Μπουτσακτσί 2, Μπέσσας , Ιωάννου 6(1), Απαζίδης 5(1), Σταμπουλής 1, Λαζαρίδης, Καραγιώργος 2, Χαρισμίδης 7.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 76-70 (64-64 κ.αγ)

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 32-40, 48-56, 64-64 (κ.αγ), 76-70

Διαιτητές: Τζιμα – Πραττος

Στρατωνι (Μύθου, Πεγιας): Δοξακης 3(1),Μπουρδανος 7(1),Κολοκοτρώνης 17(1),Σιδηροηλιας 7,Μπεγας 8,Φλιατης 3,Πολιτοπουλος 5(1),Δασκαλοπουλος 26,Κοτζαγιαννης

Ίκαροι Σερρών (Σισκος): Κατος, Σιδεριδης 3(1),Γεωργιανος 16(2),Δαλαγκοζης, Γκουτζιας 2,Παπαδόπουλος 8,Καραμπεκης 12(1),Θολιωτης 2,Κακιουζης 21(1)

Βαθμολογία (σε 28 αγώνες):

1. Ανατόλια (25-3) 53

2. Αγρίνιο (20-8) 48

3. Ελευθερούπολη (19-9) 47

4. Φίλιππος Βέροιας (17-11) 45

5. Ερμής Λαγκαδά (16-12) 44

6. ΧΑΝΘ (16-12) 44

7. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (15-13) 43

8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (14-14) 42

9. Έσπερος Λαμίας (13-15) 41

10. Φάρσαλα (12-16) 40

11. Γέφυρα (11-17) 39

12. Στρατώνι (11-17) 39

13. Νίκη Βόλου (11-17) 39

14. Ίκαροι Σερρών (10-18) 38

15. Φαίακας Κέρκυρας (10-18) 38

16. Μακεδονικός (5-23) 33

Επόμενη αγωνιστική (29η, 12/05):

ΧΑΝΘ – Φίλιππος Βέροιας

Ικαροι Σερρών – Γέφυρα

Ελευθερούπολη – Αγρίνιο

Ανατόλια – Φάρσαλα

Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

Χαλκηδόνα – Νίκη Βόλου

Εσπερος Λαμίας – Μακεδονικός

Στρατώνι – Φαίακας Κέρκυρας

Μία ανάσα από την άνοδο Οίακας και Αγρίνιο
EVENTS