MENU

Η ομάδα του Δαφνίου βρίσκεται πλέον μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας και η υπόθεση άνοδος εξαρτάται αποκλειστικά από την ίδια. Στα υπόλοιπα αποτελέσματα του νοτίου ομίλου της Β' Εθνικής ξεχώρισε το διπλό του ελπίδας του Γλαύκου κόντρα στον Πανελευσινιακό και η επικράτηση του Πανερυθραϊκού στην Κόρινθο.

Όσον αφορά τον Βορρά, το Ανατόλια έφυγε με το θετικό αποτέλεσμα από το Στρατώνι (66-75) και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας. Στην μάχη της δεύτερης θέσης, Αγρίνιο και Ελευθερούπολη συνεχίζουν την κούρσα τους νικηφόρα, με την ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας να έχει πλεονέκτημα.

Αναλυτικά η παρουσίαση της αγωνιστικής:

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Παπάγου - Πρωτέας Β. 77-58

Δούκας - Πεντέλη 80-70

Πανελευσινιακός - Γλαύκος 53-55

Εν. Ιλίου - Παγκράτι 83-84 (κ.α. 68-68)

Τρίτωνας - Δάφνη Δαφ. 73-77

Κόρινθος - Πανερυθραϊκός 60-65

Οίακας Ναυπ. - Κρόνος Αγ. Δημ. 83-67

Μανδραϊκός - Εσπερος 73-63

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 83-84 (68-68 κ.αγ)

Δεκάλεπτα: 14-19, 35-39, 56-55, 68-68 (κ.αγ.), 83-84

Διαιτητές : Σπυρόπουλος-Γαρινή

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 2, Μπέλλας Γ. (11(2), Τσακίρης 7(1), Φουντάς 15(2), Μπολάτογλου 13(1), Μπέλλας Οδ. 21(3), Τσιουμπρής 3, Μανταλβάνος 4, Γεροκώστας 7, Τσόλκας, Κατσαρός, Βάτσιος

Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 18(1), Μαγιντόμπε 3(1), Κατωπόδης 3(1), Λυτόπουλος 9, Φωτίου 9(2), Δερμιτζάκης 14(3), Ροδοστόγλου 20(1), Μπένος 9, Κούτρας, Δόξας, Αρμάος.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 60-66

Δεκάλεπτα: 20-19, 33-35, 44-51, 60-66

Διαιτητές : Αναστόπουλος, Κοτσιμπός

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας 4, Γεωργίου 1, Σακελλαράκης 7 (1), Μακρής 22 (2), Θεοδωρίδης 5 (1), Κεφαλάς 12 (2), Περρωτής 5, Δανίκας 2, Πράττης, Κωνσταντίνου 2.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 5 (1), Ντουζίδης 14 (2), Κουντούρης, Σκάνδαλος 5 (1), Γιαουρτόγλου 5, Γεωργιάδης 2, Στάθης 11, Αντωνίου 5 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης 3 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 77-58

Δεκάλεπτα : 23-9, 39-31, 63-42, 77-58

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Πολυχρόνης

Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης, Πίνης 1, Πρισκομάτης, Κοντολάτος, Χρυσός 19 (2), Ζώρζος 25 (3), Παπαπέτρου, Κουτρούλιας 25 (3), Αγγελόπουλος 7, Γιαννίκος, Παστήρας.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 7 (1), Ματσάγγος 10, Ματαλιωτάκης 10, Αγγελόπουλος 7 (1), Μόρφης 9, Αυγενικός, Παπαρέγκας 3, Φιλίππου 2, Γάργαλης 2, Καματερός 8 (1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 73-63

Δεκάλεπτα: 8-14, 24-26, 44-49, 73-63

Διαιτητές: Στρέμπας-Γρίβα

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Βασιλόπουλος 6 (2), Σιμιτζής 3, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 25 (3), Δέδες 18 (1), Γκαϊτάσοφ 2, Ρεκουνιώτης 6, Χάλαρης 6, Φωτόπουλος 4, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3, Παπανικολάου,

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 10 (1), Καρλάφτης 3 (1), Γραμματικός 7, Παπαφλωράτος 11, Χαρούνι Κλ 16, Σκουλούδης 5, Μπούσι 6 (2), Χαρούνι Ν. 5.

ΔΟΥΚΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 80-70

Δεκάλεπτα: 25-18, 45-32, 62-55, 80-70

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Ορφανός Ιορδ.

Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 21 (1), Δενδρινός 2, Μποχωρίδης 10 (1), Βουγιούκας 10, Γκύνης, Ξύδης 5 (1), Τσιτσιγιάννης 3 (1), Λάκκας 11, Μήτσιαλος 8, Σακελλαρίου, Αποστολίδης 3

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 3 (1), Γεωργακόπουλος, Λίτσος 5 (1), Κούσουλας 13 (2), Καρούζος 10 (2), Μπέλη 3, Κουκάκης 4, Σαλτουρίδης 2, Ταγάρης 15, Νάσης 15 (3), Πανέτης, Γάσπαρης

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 83-67

Δεκάλεπτα: 20-16, 37-38, 63-51, 83-67

Διαιτητές: Ασημακάκη-Μαρινάκης

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3 (1), Κουμπούρας 18 (1), Πασολάρι, Πελεκάνος 17 (1), Παπαντωνίου 7 (1), Χάσα 2, Ευστρατίου 2, Μανάκας 5, Σκορδάς 6, Αναγνωστόπουλος 12

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Στραγανιώτης 8 (1), Κεφαλάς 8 (2), Τσάβος, Ζαραϊδώνης 13 (1), Βούζας 2, Κόης 9 (1), Σολωμός 16, Καρακεχαγιάς, Στέφος 11, Ανδρεάτος

1. Δάφνη Δαφ. (19-5) 43

2. Τρίτωνας (18-6) 42

3. Οίακας Ναυπ. (17-7) 41

4. Παγκράτι (16-8) 40

5. Δούκας (15-9) 39

6. Πρωτέας Β. (13-11) 37

7. Παπάγου (12-12) 36

8. Πεντέλη (11-13) 35

9. Μανδραϊκός (11-13) 35

10. Εσπερος (11-12) 34

11. Κόρινθος (10-14) 34

12. Πανερυθραϊκός (9-15) 33

13. Πανελευσινιακός (9-15) 33

14. Γλαύκος (7-16) 30

15. Εν. Ιλίου (7-15) 29

16. Κρόνος Αγ. Δημ. 5-19 29

* H Ενωση Ιλίου έχει δύο αγώνες λιγότερους, Εσπερος και Γλαύκος από έναν λιγότερο.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 7/4)

Πρωτέας Β. - Δούκας

Πεντέλη - Πανελευσινιακός

Γλαύκος - Εν. Ιλίου

Δάφνη Δαφ. - Παγκράτι

Πανερυθραϊκός - Παπάγου

Κρόνος Αγ. Δημ. - Κόρινθος

Εσπερος - Οίακας Ναυπ.

Τρίτωνας – Μανδραϊκός

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μακεδονικός - ΧΑΝΘ 63-67

Νίκη Βόλου - Γέφυρα 75-83

Μαχητές-Πειραματικού - Φίλιππος Βέροιας 81-84

Φάρσαλα - Αγρίνιο 77-81

Χαλκηδόνα - Ίκαροι Σερρών 82-70

Φαίακας - Ελευθερούπολη 44-101

Στρατώνι - Ανατόλια 66-75

Έσπερος Λαμίας - Ερμής Λαγκαδά 65-58

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ:66-75

Δεκάλεπτα:14-28, 35-48, 52-67, 66-75

Διαιτητές: Γερακίνης-Δημάδης

Στρατώνι (Μύθου): Δοξάκης 12(1), Κολοκοτρώνης 9, Κοκκιός 3, Σιδηροηλίας 1, Φλιάτης 1, Μπέγος 5, Πολιτόπουλος 20(1), Δασκαλόπουλος 15, Δημητρακάς.

Σ.Α.Α.Κ Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 11(3), Στεφανίδης , Αμπατζάς 3(1), Γαλανίδης 5(1),Κάτανος,Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 3(1),Κιγμέτογλου 6, Ζώτος 14(2), Μπρόζος 1,Καραποστόλου 32(6).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΧΑΝΘ 63-67

Δεκάλεπτα: 18-22, 32-36, 47-57, 63-67

Μακεδονικός (Γουναρίδης): Χαλάτσης 6, Κόντσες 5(1), Μπάρζου, Κουντουρατζόγλου 23(3), Τσινόπουλος 7(1), Διαμαντής, Κομματάς, Καραθανάσης 6(2), Ουλουσίδης 5(1), Καλογεράτος 8(2), Ιωαννίδης, Χαντσίδης 2.

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Βαζούκης, Ντίνος, Χονδρόπουλος 12(4), Παπαδόπουλος 10(2), Μπαλάσκας 6(2), Ζαφειρούδης 11(1), Γεωργάκης 8, Πέτροβιτς 7(1), Περρής, Δεληγεώργης 13(1), Βλαγκόγιας, Τσάμης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 65-58

Δεκάλεπτα: 14-16, 28-27, 54-40, 65-58

Διαιτητές: Φακίτσας-Παζώλης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούζιος 3 (1), Πάππος 5 (1), Κατσαρές 13 (1), Ολύμπιος 12 (3), Παπαργυρόπουλος 16 (1), Τεπετίδης 14 (3), Στογίλκοβιτς 2,

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 11 (3) , Τσιρογιάννης 17 (3), Νώτης 2, Παρίτσης 14 (2), Πλιούκας 6 (2), Πιλκούδης 8

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΓΕΦΥΡΑ 75-83

Δεκάλεπτα: 15-27, 38-40, 55-68, 75-83

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης

Νίκη Βόλου (Στρατίκης - Νάνης): Καραγεώργος 16(5), Διγενής, Βερτζάγιας, Καρπέτης, Τασιούδης 2, Κουτίνας 13, Τσαβές , Γιωτόπουλος 9(2), Τσώλης 7(2), Τάσσος 8, Φρουσκλιάς 20 (3), Αναγνωστόπουλος.

ΚΣ Γέφυρα (Παράδας): Βούλτσος, Πουλιανίτης , Καραγιαννάκης , Ψευτόγκας , Καταβαίνης 10(2) , Ζιάκας 28 (6), Ευσταθιάδης, Σιώμος 12, Κοτσάνος 11, Κουτουξίδης 7, Αποστολίδης 15 (3), Παπαδόπουλος

ΦΑΡΣΑΛΑ - ΑΓΡΙΝΙΟ 77-81

Δεκάλεπτα : 21-14, 37-39, 56-58, 77-81

Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου

Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 10, Αναγνωστόπουλος 10, Τσιώγκας 2, Δέσπος 18, Γκιουλέκας 24 (2), Τοπουζίδης 6 (2), Συνετός 7 (1).

Αγρίνιο (Διαμαντάκος) : Τασσόπουλος 9 (1), Μπερερής 8, Μιχάλογλου 24 (4), Καπνιάρης 17 (2), Τσάτας, Χρήστου, Γκρέκας 10 (2), Μήτσου 5 (1), Σταμούλης 6 (2), Ψάρρας.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 82-70

Δεκάλεπτα : 21-22, 44-43, 58-57, 82-70

Διαιτητές : Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου

Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας, Δανάκης 6, Τσακαλέρης 8, Παπαδόπουλος, Μυλωνίδης 22 (3), Λαζαρίδης, Δελίδης 16 (4), Σιόλογκας 16, Σικαλίδης 14 (3), Φυλακτός.

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 2, Σιδερίδης 7 (2), Γεωργιανός 9, Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 6 (2), Θολιώτης 10, Φώτογλου 9, Κακιούζης 25

1. Ανατόλια (22-2) 46

2. Αγρίνιο (17-7) 41

3. Ελευθερούπολη (17-7) 41

4. Φίλιππος Βέροιας (15-9) 39

5. ΧΑΝΘ (14-10) 38

6. Ερμής Λαγκαδά (12-12) 36

7. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (12-12) 36

8. Έσπερος Λαμίας (11-13) 35

9. Χαλκηδόνα/Προποντίς (11-13) 35

10. Φαίακας Κέρκυρας (10-14) 34

11. Γέφυρα (10-14) 34

12. Φάρσαλα (10-14) 34

13. Νίκη Βόλου (9-15) 33

14. Στρατώνι (9-15) 33

15. Ίκαροι Σερρών (8-16) 32

16. Μακεδονικός (5-19) 29

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 7/4)

ΧΑΝΘ – Νίκη Βόλου

Γέφυρα – Μαχητές-Πειραματικού

Φίλιππος Βέροιας – Φάρσαλα

Ίκαροι Σερρών – Αγρίνιο

Ελευθερούπολη – Μακεδονικός

Ανατόλια – Φαίακας Κέρκυρας

Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι

Χαλκηδόνα – Έσπερος Λαμίας

Δεν χάνει την άνοδο η Δάφνη, παραμένει το ντέρμπι της δεύτερης θέσης στον Βορρά
EVENTS