MENU

Στο πρώτο όμιλο, το Παγκράτι έκανε ήττα-πισωγύρισμα στην Κόρινθο απέναντι στην τοπική ομάδα (76-73), με τον Οίακα να κερδίζει τον Γλαύκο με σκορ 72-59.

Όσον αφορά τον Βορρά, Ελευθερούπολη και Αγρίνιο σημείωσαν σημαντικές εκτός έδρας νίκες απέναντι σε Ερμή Λαγκαδά (73-77) και Φαίακα (73-75) παραμένοντας στο κυνήγι της κορυφής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Μανδραϊκός-Πεντέλη 94-73

Οίακας Ναυπλίου-Γλαύκος 72-59

ΚΑΟ Κορίνθου-Παγκράτι 76-73

Παπάγου-Ένωση Ιλίου 87-54

Δούκας-Πανελευσινιακός 78-75 (70-70 κ.αγ)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δάφνη Δαφνίου 53-62

Έσπερος Καλλιθέας-Πανερυθραϊκός 87-85

Τρίτων-Πρωτέας Βούλας (5/3)

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 53-62

Δεκάλεπτα: 11-15, 28-33, 38-50, 53-62

Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Τηγάνης

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Στραγανιώτης 2, Ξιούρας 6 (2), Ζαραϊδώνης 16 (1), Μπούζας, Κόης 10 (1), Σολωμός 6, Καρακεχαγιάς 6, Στέφος 7, Τσάβος, Ανδρεαδάτος,

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας, Γκάτζο 3, Κουφόπουλος 11, Γοργόνης, Καραμπάτσος 5, Ψημίτης 8, Σάλεχ 15 (3), Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 12, Τάταρης 2, Αρνόκουρος 2.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 76-73

Δεκάλεπτα : 17-19, 37-42, 58-56, 76-73

Διαιτητές : Τσακαλογιάννης-Ασλανίδης

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 6, Γεωργίου 2, Μακρής 15 (1), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 18 (3) Περρωτής 16, Κωνσταντίνου 16 (3), Πράτης, Σκελλαράκης 3, Μπαλής, Δανίκας.

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 12, Μαγιντόμπε 2, Κούτρας 5 (1), Κατωπόδης 4, Λυτόπουλος 6, Φωτίου 8 (2), Δερμιτζάκης 18 (2), Δόξας, Ροδοστόγλου 17(2), Μπένος 1, Αρμάος.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 87-54

Δεκάλεπτα : 24-15, 43-35, 69-40, 87-54

Διαιτητές :Αναστασίου-Φασόλης

Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης 3, Πίνης 10(2), Πρισκομάτης 2, Ζώρζος 19(2), Κουτρούλιας 20(1), Αγγελόπουλος 3, Γιαννίκος 4, Χρυσός 18(2), Μπάλος 8, Παστήρας.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης) : Κατσαρός, Μπέλλας Ι. 12(3), Τσακίρης 12(2), Πανουσόπουλος 2, Μπολάτογλου 4, Γεροκώστας 7(1), Μπέλλας Ο. 5, Τσιουμπρής 4, Μανταλβάνος 5, Τσορμπατζόγλου, Τσόλης 3(1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 94-73

Δεκάλεπτα: 27-15, 50-33, 75-56, 94-73

Διαιτητές: Αποστολίδης-Μπούκας

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης 15, Σιμιτζής 6, Γκαϊτάσοφ 4, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 15 (4), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 14 (2), Βασιλόπουλος 6 (2), Σεργιένκο 9, Φωτόπουλος 15 (3), Δέδες 10 (1), Παπανικολάου, Κοπακάκης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Τάγαρης 17, Μπίγγος 17 (1), Κουκάκης 7 (1), Κούσουλας 9 (2), Καρούζος 9 (1), Λίτσος 11 (2), Μπέλη 2, Αποστολίδης 1, Μπούτρης, Γεωργακόπουλος, Σαλτουρίδης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 87-85

Δεκάλεπτα: 15-28, 41-49, 60-68, 87-85

Διαιτητές: Τσαχάκης-Αργυρούδης

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 18 (2), Βάρσος, Γραμματικός 8 (2), Θεοδοσίου, Μούτσα, Παπαφλωράτος 13, Βλασσόπουλος 8 (2), Χαρούνι Κλ 22, Χαρούνι Ν. 7, Μπούσι 3 (1), Σκουλούδης 3

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 9, Στογιάνοβιτς 4 (1), Καλλιανιώτης 3 (1), Σκάνδαλος 6, Γιαουρτόγλου 8 (2), Γεωργιάδης 7 (1), Στάθης 24 (3), Αντωνίου 18 (5).

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 72-59

Δεκάλεπτα: 16-18, 30-25, 56-36, 72-59

Διαιτητές: Ορφανός – Σιδέρης

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 9 (3), Κουμπούρας 12, Τσίγκας, Σμυρνιωτάκης, Παπαντωνίου 19 (4), Χάσα 7 (1), Γεωργιάδης 5 (1), Ευστρατίου, Μανάκας 2, Σκορδάς 4, Αναγνωστόπουλος 7,

Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 15 (2), Σερέτης 17 (4), Βανδώρος 2, Καρακωνσταντάκης 11 (2), Κούτρας, Μαναβόπουλος 4, Αγγελόπουλος 8, Τσεκλένης, Σπυράκος.

Η Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (16-4) 36

2 Οίακας Ναυπλιου (14-6) 34

3.Τρίτωνας* (14-5) 33

4.Παγκράτι (13-7) 33

5.Δούκας (12-8) 32

6.Παπάγου (11-9) 31

7.Εσπερος Καλλιθέας (11-9) 31

8.Πρωτέας Βούλας* (11-8) 30

9.Μανδραϊκός (9-11) 29

10.Πεντέλη (9-11) 29

11.ΚΑΟ Κορίνθου (9-11) 29

12.Πανελευσινιακός (8-12) 28

13.Πανερυθραϊκός (7-13) 27

14.Γλαύκος (6-14) 26

15.Ένωση Ιλίου (6-14) 26

16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (3-17) 23

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (21η, 9/03):

Πρωτέας Βούλας – Μανδραϊκός

Πεντέλη – Οίακας Ναυπλίου

Γλαύκος – ΚΑΟΚ

Παγκράτι – Παπάγου

Ενωση Ιλίου – Δούκας

Δάφνη Δαφνίου – Πανελευσινιακός

Πανερυθραϊκός – Τρίτων

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΠΟΚ Εσπερος

2ος Όμιλος

Χαλκηδόνα – ΧΑΝΘ 81-84

Έσπερος Λαμίας – Γέφυρα 67-60

Στρατώνι – Φίλιππος Βέροιας 69-52

Φαίακας – Αγρίνιο 73-75

Μακεδονικός – Φάρσαλα 49-67

Ανατόλια – Ίκαροι Σερρών 84-69

Ερμής Λαγκαδά – Ελευθερούπολη 73-77

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 84-69

Δεκάλεπτα: 19-19, 35-31, 61-46, 84-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 8, Στεφανίδης, Αμπατζάς, Μουρατίδης, Γαλανίδης 17(2), Κάτανος, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 11(1), Κιγμέτογλου 8, Ζώτος 5, Μπρόζος 8, Καραποστόλου 27(2)

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος 4(1), Γεωργιανός 14(2), Δαλαγκόζης 3(1), Κουτσοκώστας 3(1), Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 5, Καραμπέκης 11, Θολιώτης 6, Φώτογλου 4, Κακιούζης 19

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 73-77

Δεκάλεπτα: 16-15, 36-35 , 50-58, 73-77

Διαιτητές: Τσιαπλής-Ξέρας

Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήνου 14 (4), Αλτίνης 3 (1), Μάρουσιτς 14 (1), Τσιρογιάννης 5, Νώτης 4, Παρίτσης 8, Πλιούκας 1, Γκαμούρας 24, Πιλκούδης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 2, Στυλίδης 14 (1), Ιωάννου 14 (3), Απαζίδης 7 (2), Σταμπουλής 12 (1), Χαρισμίδης 9, Βοϊβατόπουλος 12, Καραγιώργος 7

ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΧΑΝΘ 81-84 .

Δεκάλεπτα: 13-13 , 38-32 , 53-44 , 71-71, 81-84

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης - Κοϊμτζόγλου

Χαλκηδονα (Τέντσος): Σπύρας , Παπαδόπουλος , Δανάκης 9(1) , Τσακαλέρης 17 , Μαρκίδης , Λαϊδης , Μυλωνίδης 23(3) , Κούτε , Δελίδης 18(6) , Σιόλογκας 3 , Σικαλίδης 11(3) , Φυλακτός .

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Βαζούκης , Ντίνος , Χονδρόπουλος 13(2) , Παπαδόπουλος 11 , Μπαλάσκας 6(2) , Ζαφειρούδης 8 , Πέτροβιτς 22(3) , Καραγεωργίου 8 , Δεληγιώργης 14(1) , Τσάμης 2 .

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 69-52

Δεκάλεπτα: 18-16, 37-30, 57-44, 69-52

Διαίτητες: Σιμητόπουλος-Θεοδώρου

Στρατωνι (Μύθου, Πεγιας): Δοξακης 18(4),Μπουρδανος, Κολοκοτρώνης 2,Δημητρακας, Σιδηροηλιας 6,Μπεγας 8(1),Φλιατης, Πολιτοπουλος 9(3),Δασκαλοπουλος 15,Κοτζαγιαννης 9,Κοκκιος 2

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 2,Τσεσμετζιδης 2,Σισμανης, Πονοπουλος 2,Βαλλιος 17(3),Τσιακλαγκανος 5(1),Καβαργυρης, Κοθρας 11(1),Παραπουρας 3(1),Σουτζοπουλος 6,Κανταρκος 4

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 73-75 (68-68 κ.δ.)

Δεκάλεπτα: 15-16 33-37 50-57 68-68 (κ.δ.), 73-75

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Δολγύρας

Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Γρίψιος 3, Ματενίδης 7, Νεδέλκος 20 (1), Σιώπης, Σπιτιέρης 9 (2), Πεταλωτής 13, Περούλης 3 (1), Νίκας 12 (1), Ταουσάνης 4, Χαντζόπουλος 2.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασσόπουλος 16 (1), Μπερέρης 4 (1), Μιχάλογλου 12, Καπινιάρης 13 (1), Τσάτας 2, Σταμούλης, Γκρέκας 12, Μήτσου 13 (4), Ψαράς 3 (1).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΓΕΦΥΡΑ 67-60

Δεκάλεπτα: 20-15, 33-27, 54-39, 67-60

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογιάνοβιτς 7, Ρούζιος 6, Κατσαρές 17, Κάππος, Παπαργυρόπουλος 9, Αργύρης, Τεπετίδης 13(3), Ολύμπιος 15(5)

ΚΣ Γέφυρας (Παράδας): Ψευτόγκας, Βούλτσος, Πουλιανίτης 7, Καταβαίνης 2, Αποστολίδης 14 (3), Ζιάκας 9 (1), Κουτουξίδης, Καραγιαννάκης 4, Ευσταθιάδης, Σιώμος 14, Κοτσάνος 8, Παπαδόπουλος 2

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΦΑΡΣΑΛΑ 49-67

Δεκάλεπτα: 10-19, 24-37, 40-49, 49-67

Διαιτητές: Ντούρας-Ζαχαριάδης

Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης – Κεραμιδάς): Χαλάτσης 6 (2), Κοντσές 2, Μπαρζού 2, Κουντουράτζογλου 18, Τσινόπουλος 8 (2), Διαμαντής, Κομματάς, Καραθανάσης 2, Ουλουσίδης 5, Καλογεράτος 3 (1), Ιωαννίδης, Χαντζίδης 3

Φαρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 6, Xαιρετίδης 8 (1), Αλεξόπουλος 2, Αναγνωστόπουλος 2, Τσιόγκας 5 (1), Συνετός, Τοπουζίδης 19 (5), Λούτας, Γκιουλέκας 19 (2), Φαρμάκης, Δέσπος, Φιλιππόπουλος 6.

Η Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)

1.Ανατόλια (18-2) 38

2.Αγρίνιο (14-6) 34

3.Ελευθερούπολη (14-6) 34

4.Φίλιππος Βέροιας (11-9) 31

5.ΧΑΝΘ (11-9) 31

6.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (11-9) 31

7.Ερμής Λαγκαδά (10-10) 30

8.Χαλκηδόνα / Προποντίς (10-10) 30

9.Έσπερος Λαμίας (9-11) 29

10.Φαίακας Κέρκυρας (9-11) 29

11.Στρατώνι (8-12) 28

12.Νίκη Βόλου (8-12) 28

13.Φάρσαλα (8-12) 28

14.Γέφυρα (7-13) 27

15.Ίκαροι Σερρών (7-13) 27

16.Μακεδονικός (5-15) 25

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 09/03):

ΧΑΝΘ – Έσπερος Λαμίας

Γέφυρα – Στρατώνι

Φίλιππος Βέροιας – Φαίακας Κέρκυρας

Αγρίνιο – Μακεδονικός

Φάρσαλα – Νίκη Βόλου

Ίκαροι Σερρών – Μαχητές-Πειραματικού

Ελευθερούπολη – Χαλκηδόνα

Ανατόλια – Ερμής Λαγκαδά

Πλησιάζει στην άνοδο η Δάφνη, επέστρεψε στις νίκες το Ανατόλια
EVENTS