MENU

Την ομάδα των βορείων προαστίων ακολουθούν η Δάφνη Δαφνίου και ο Έσπερος, ενώ ο Τρίτων υπέστη την πρώτη ήττα του στο πρωτάθλημα, από τον Πρωτέα Βούλας, σε μαι αναμέτρηση που κρίθηκε στην παράταση.

Στον όμιλο του βορρά, η Νίκη Βόλου πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής, καθώς επικράτησε των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων, εκτός έδρας, την ίδια στιγμή που Αγρίνιο, Φάρσαλα και Ανατόλια συνέχισαν χωρίς απώλειες την πορεία τους.

Όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα

Πρωτέας Βούλας-Τρίτων 88-84 (77-77 κ.α.)

Πεντέλη-Μανδραϊκός 74-72

Γλαύκος-Οίαξ Ναυπλίου 70-69

Παγκράτι-ΚΑΟ Κορίνθου 85-77

Ένωση Ιλίου-Παπάγου 85-72

Πανελευσιανιακός-Δούκας 69-84

Δάφνη Δαφνίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 72-69

Πανερυθραϊκός-Έσπερος Καλλιθέας 81-82

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 81-82

Δεκάλεπτα: 23-21, 47-40, 67-60, 81-82

Διαιτητές: Πόντας, Γρίβα

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 13 (1), Στογιάνοβιτς 13 (1), Καλλιανιώτης 9 (2), Ντουζίδης 6 (2), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 11 (3), Γεωργιάδης, Στάθης 3, Αντωνίου 3 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης 15 (4), Μπακοδήμος.

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 3 (1), Χατζηλίδης 6 (2), Καρλάφτης, Θεοδοσίου 2, Σκουλούδης 15, Παπαφλωράτος 30 (2), Βλασσόπουλος 3, Χαρούνι Κ. 3, Γραμματικός 20 (2), Χαρούνι Ν..

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 85-77

Δεκάλεπτα : 22-20, 49-37, 71-61, 85-77

Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Ρίζος

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 9 (1), Κούτρας 4, Κατωπόδης 6, Λυτόπουλος 10, Φωτίου 17 (1), Δερμιτζάκης 8, Δόξας 7, Ροδοστόγλου 7 (1), Μπένος 17

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 10, Σκελλαράκης 6, Μακρής 20 (2), Θεοδωρίδης 6 (2), Κεφαλάς 6 (1), Αρσένης, Περρωτής 13, Πράττης 8 (2), Δανίκας 1, Κωνσταντίνου 8 (2)

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΑΠΑΓΟΣ 85-72

Δεκάλεπτα: 8-22, 44-44, 64-58, 85-72

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ. – Παπαφωτίου

Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 5 (1), Μπέλλας Γ. 12 (2), Τσακίρης 18, Φουντάς 18 (2), Πανουσόπουλος 2, Μπολάτογλου 7 (1), Μπέλλας Οδ. 15 (3), Μανταλβάνος 8, Τσιουμπρής, Τσόλης, Κατσαρός, Γεροκώστας.

Παπάγου (Κατσούνης): Πίνης 6 (2), Πρισκομάτης 8, Λεκάκης 2, Χρυσός 6, Παπαπέτρου 10 (2), Κουτρούλιας 18, Αγγελόπουλος 4, Μπάλος 4, Γιαννίκος 11 (3), Ζώρζος 3 (1), Παπαζήσης, Μακρίδης.

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 70-69

Δεκάλεπτα: 19-18, 25-37, 42-58, 70-69

Διαιτητές: Στρέμπας – Σπυρόπουλος

Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 19 (4), Σερέτης 6, Βανδώρος 2, Καρακωνσταντάκης 13 (1), Κούτρας, Μαναβόπουλος 18, Αγγελόπουλος 2, Δαβάνης 10 (1).

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 21 (1), Πασολάρι, Πελεκάνος 10, Παπαντωνίου 2, Χάσα 3 (1), Γεωργιάδης 9 (1), Σκορδάς 13, Αναγνωστόπουλος 6.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 74-72

Δεκάλεπτα: 19-17, 36-41, 57-52, 74-72

Διαιτητές: Αργυρούδης – Ζιώγας

Πεντέλη (Χαρτοματσiδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 12 (1), Λίτσος 4, Αποστολόπουλος 5 (1), Κούσουλας 17 (2), Καρούζος 3 (1), Μπέλη 4, Κουκάκης, Μπίγγος 9 (1), Σαλτουρίδης, Τάγαρης 20, Νάσσης.

Μανδραϊκός (Κουστένης): Βασιλόπουλος 2, Σιμιτζής, Παπανικολάου, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 24 (4), Δέδες 14 (1), Γκαϊτάσοβ 4, Σεργιένκο, Κοπακάκης, Ρεκουνιώτης 3, Χάλαρης 12, Φωτόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 13 (1).

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

1. Δούκας 10 (5-0)

2. Δάφνη Δαφνίου 9 (4-1)

3. Τρίτωνας 9 (4-1)

4. Έσπερος 9 (4-1)

5. Οίακας Ναυπλίου 8 (3-2)

6. Πεντέλη 8 (3-2)

7. Πρωτέας Βούλας 8 (3-2)

8. Παγκράτι 8 (3-2)

9. Παπάγος 7 (2-3)

10. Πανελευσινιακός 7 (2-3)

11. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 7 (2-3)

12. Μανδραϊκός 7 (2-3)

13. ΚΑΟ Κορίνθου 6 (1-4)

14. Γλαύκος 6 (1-4)

15. Ένωση Ιλίου 6 (1-4)

16. Πανερυθραϊκός 5 (0-5)

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 18/11):

Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας

Οίακας Ναυπλίου – Πεντέλη

ΚΑΟΚ – Γλαύκος

Παπάγος – Παγκράτι

Δούκας – Ενωση Ιλιου

Πανελευσινιακός – Δάφνη Δαφνίου

Τρίτωνας – Πανερυθραϊκός

Εσπερος – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

ΧΑΝΘ-Χαλκηδόνα/Προποντίς 65-61

Γέφυρα-Έσπερος Λαμίας 68-66

Φίλιππος Βέροιας-Στρατώνι 65-63

Αγρίνιο-Φαίακας Κέρκυρας 81-77

Φάρσαλα-Μακεδονικός 68-64

Μαχητές Πειραματικό Πευκών-Νίκη Βόλου 75-77

Ίκαροι Σερρών-Ανατόλια 70-73

Ελευθερούπολη-Ερμής Λαγκαδά 67-52

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 70-73

Δεκάλεπτα : 22-21, 38-39, 53-56, 70-73

Διαιτητές : Τσουμαχίδης – Παπανικολάου

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος 3(1), Σιδερίδης, Γεωργιανός 12(2),Δαλαγκόζης 7(1), Παυλίδης, Κουτσοκώστας 3(1), Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 2, Κακιούζης 26, Φώτογλου 7

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης , Στεφανίδης , Αμπατζάς 15(3), Αράπης, Γαλανίδης 8, Κάτανος, Κωνσταντινίδης 2 , Ξενιτίδης, Κιγμέτογλου 14,Ζώτος 10(1),Μπρόζος 13(2), Καραποστόλου 11(2).

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 65-63

Δεκάλεπτα : 14-5, 34-26, 55-51, 65-63

Διαιτητές : Φουτζήλας – Αγραφιώτης

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Παπαδόπουλος 8, Σουτζόπουλος 8, Σισμάνης 6(1), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 11(3), Βαλλιος, Κοθράς 27(2), Καντάρκος 5.

Σ.Α. Στρατωνίου (Γιάννης Χατζούλης): Δοξάκης 5, Μπουρδάνος 1, Κολοκοτρώνης 6(2), Γεωργιάδης 7(1), Σιδηροηλίας, Φλιάτης 6, Κοτζαγιάννης 4, Μπέζας 11(2), Πολιτόπουλος 8(2), Δασκαλόπουλος 15.

ΧΑΝΘ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ/ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 65-61

Δεκάλεπτα :24-11,34-33, 53-44,65-61

Διαιτητές : Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης-Τζιόμαλος) : Ντίνος 6(2), Χονδρόπουλος 3(1),Παπαδόπουλος 6, Μπαλάσκας 4, Ζαφειρούδης 2, Γεωργάκης 12(1),Πέτροβιτς 4, Δεληγεώργης 22(1), Βλαγκόγιας 6, Τσάμης.

Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τουλούμης) : Σπύρας, Μαρκίδης, Δανάκης 4, Τσακαλέρης 14, Λαίδης 4, Μυλωνίδης 12(2),Γιαννόπουλος, Δελίδης 6(1),Σικαλίδης 15, Φυλακτός 3(1).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 68-64

Δεκάλεπτα: 20-12, 36-25, 49-45 , 68-64

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκιζόγλου

Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 8, Χαιρετίδης 6 (1), Φιλιππόπουλος, Λιούπης, Αναγνωστόπουλος 7 (1), Τσιόγκας 5 (1), Συνετός, Τοπουζίδης 5 (1), Λούτας, Γκιουλέκας 25 (4), Φαρμάκης, Δέσπος 12

Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 8 (1), Κοντσές 8, Μπαρζού 6, Κουντουρατζόγλου 13 (1), Τσινόπουλος, Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης 6 (1), Ουλουσίδης 15 (1), Καλογεράτος 6 (2), Ιωαννίδης, Χατζίδης 2

ΓΕΦΥΡΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 68-66

Δεκάλεπτα: 23-13, 39-38, 56-52, 68-66

Διαιτητές : Παπαγερίδης-Ντόγκας

KΣ Γέφυρας (Kουγιουμτζίδης): Ψευτογκάς 6(2), Πουλιανίτης. Kαταβαίνης. Aποστολίδης 15(2), Zιάκας 2, Kουτοθξίδης 4, Καραγιαννάκης 13(1), Σιώμος 14, Παπαδόπουλος 5(1), Κότσανος 9

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στολίνκοβιτς. Pούζιος 1.Πάππος 2, Kατσαρές 13 (1), Φύκας 10(1), Aργύρης 5(1), Tεπετίδης 10(1), Ολύμπιος 6(2), Παπαργυρόπουλος 19

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες):

1. Νίκη Βόλου 9 (4-1)

2. Ανατόλια 9 (4-1)

3. Αγρίνιο 9 (4-1)

4. Φάρσαλα 9 (4-1)

5. Μαχητές Πειραματικού 9 (4-1)

6. Ίκαροι Σερρών 8 (3-2)

7. ΧΑΝΘ 8 (3-2)

8. Ελευθερούπολη 7 (2-3)

9. Γέφυρα 7 (2-3)

10. Έσπερος Λαμίας 7 (2-3)

11. Φαίακας Κέρκυρας 7 (2-3)

12. Ερμής Λαγκαδά 7 (2-3)

13. Φίλιππος Βέροιας 7 (2-3)

14. Χαλκηδόνα 6 (1-4)

15. Στρατώνι 6 (1-4)

16. Μακεδονικός 5 (0-5)

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 18/11):

Εσπερος Λαμίας ΧΑΝΘ

Στρατώνι – Γέφυρα

Φαίακας Κέρκυρας- Φίλιππος Βέροιας

Μακεδονικός – Αγρίνιο

Νίκη Βόλου- Φάρσαλα

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ικαροι Σερρών

Χαλκηδόνα – Ελευθερούπολη

Ερμής Λαγκαδά – Ανατόλια

Ασταμάτητος Δούκας, έκανε το 5Χ5
EVENTS