MENU

Μεγάλες στιγμές ζει η Δάφνη Δαφνίου. Η ομάδα από το Χαϊδάρι επικράτησε εύκολα του Γλαύκου με 81-61 και τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος εξασφάλισε την άνοδό της στην Α2. Την ίδια στιγμή η Γέφυρα επικράτησε του Αγρινίου, σε παιχνίδι για τον βόρειο όμιλο και έβαλε για τα καλά την Ελευθερούπολη στο κόλπο ανόδου.

Όμιλος Νότου:

Τα αποτελέσματα:

Πρωτέας Βούλας-Ένωση Ιλίου 92-67

Πεντέλη-Παγκράτι 73-66

Δάφνη Δαφνίου-Γλαύκος 83-61

Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός 80-59

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δούκας 74-79

Έσπερος Καλλιθέας-Παπάγου 93-82

Τρίτων-ΚΑΟ Κορίνθου 59-62

Μανδραϊκός-Οίακας Ναυπλίου 69-79

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 80-59

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 35-27, 52-40, 80-59

Διαιτητές: Μπίκας, Καλογερόπουλος

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 12, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 16 (3), Ντουζίδης 10 (2), Σκάνδαλος 10 (2), Γιαουρτόγλου 14 (3), Γεωργιάδης 2, Στάθης 14 , Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης, Σπάχια 2.

Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 15 (3), Ηλιάδης 5 (1), Καράμπελας 2, Μουρατίδης 3 (1), Βούλγαρης 2, Σταθόπουλος 5, Ψαρόπουλος 17 (2), Δούκας 5, Αναγνωστάκης 5 (1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 69-79

Δεκάλεπτα: 20-23, 43-42, 60-57, 69-79

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Φάκαρος

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης 22 (1), Δέδες 17 (3), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 11 (2), Σιμιτζής 1, Φωτόπουλος 9 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3, Σεργιένκο 6, Ρεκουνιώτης, Γκαϊτάσοφ, Παπανικολάου, Κοπακάκης,

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Παπαντωνίου 7 (1), Κουμπούρας 27, Γεωργιάδης 9 (2), Πελεκάνος 22 (2), Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 3, Ραζής 3, Μπουρτσουκλής.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 93-82

Δεκάλεπτα: 31-21, 48-48, 68-64, 93-82

Διαιτητές: Αναστασίου-Χρηστίδης Π.

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 11 (2), Γραμματικός 26 (4), Θεοδοσίου 5, Παπαφλωράτος 10 (2), Βλασσόπουλος 10, Χαρούνι Κλ. 10, Χαρούνι Ν. 7, Μπούσι 9, Σκουλούδης 5

Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης 6, Πίνης 3, Ζώρζος 27 (5), Κουτρούλιας 26 (1), Αγγελόπουλος 5, Γιαννίκος 11 (1), Μπάλος 3

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 83-61

Δεκάλεπτα: 21-14, 36-36, 55-51, 83-61

Διαιτητές: Κώτσου-Χριστινάκης

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 3, Γκάτζο, Κουφόπουλος 14 (2), Γοργόνης 15 (4), Καραμπάτσος 12 (3), Ψημίτης 2, Δομπρογιάννης 11, Μουστόπουλος 8, Παπαδιονυσίου 14, Τάταρης 2, Αρνόκουρος 2, Αχείμαστος

Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 14 (1), Κατσουράνης 3, Γιαννικόπουλος 4, Κούτρας 7 (1). Δαβάνης 23 (5), Τσεκλένης 6 (2), Σπυράκος 4

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 74-79

Δεκάλεπτα: 22-21, 44-43, 55-61, 74-79

Διαιτητές: Πόντας-Καλογριάς

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Σολωμός 24, Στραγανιώτης 2, Ξιούρας 10 (3), Κόης 14, Καρακεχαγιάς 3 (1), Ανδρεάτος 2, Ζαραϊδώνης 19, Τσάβος.

Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 23 (2), Δενδρινός 9 (1), Μποχωρίδης 5, Βουγιούκας 9, Ευστρατίου 6, Ξύδης, Τσιτσιγιάννης, Πετς 10 (2), Μήτσιαλος 17

Η Βαθμολογία (σε 27 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (21-6) 48

2.Οίακας Ναυπλιου (20-7) 47

3.Τρίτωνας (18-9) 45

4.Παγκράτι (17-10) 44

5.Δούκας (17-10) 44

6.Εσπερος Καλλιθέας (14-13) 41

7.Πρωτέας Βούλας (14-13) 41

8.Πεντέλη (13-14) 40

9.Παπάγου (13-14) 40

10.Μανδραϊκός (13-14) 40

11.Πανερυθραϊκός (12-15) 39

12.Πανελευσινιακός (11-16) 38

13.ΚΑΟ Κορίνθου (11-16) 38

14.Ένωση Ιλίου (8-19) 35

15.Γλαύκος (8-19) 35

16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (6-21) 33

Επόμενη αγωνιστική (28η, 5/05):

Παγκράτι – Πρωτέας Βούλας

Γλαύκος – Πεντέλη

Οίακας Ναυπλίου – Δάφνη Δαφνίου

Ενωση Ιλίου -Πανερυθραϊκός

Πανελευσινιακός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Δούκας – ΠΟΚ Εσπερος

Παπάγου – Τρίτων

ΚΑΟΚ – Μανδραϊκός

Όμιλος Βορρά:

Τα αποτελέσματα :

Χαλκηδόνα/Προποντίς-Φαίακας Κέρκυρας (20/4) 79-65

Έσπερος Λαμίας-Στρατώνι 74-64

Γέφυρα-Αγρίνιο 73-57

Ίκαροι Σερρών-Φίλιππος Βέροιας 85-62

Ελευθερούπολη-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 43-41

Ανατόλια-Νίκη Βόλου 106-82

Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός 115-66

ΧΑΝΘ-Φάρσαλα (22/4)

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 106-82

Τα δεκάλεπτα :21-18, 54-39, 78-60, 106-82

Διαιτητές : Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής) :Νικολαϊδης 3, Στεφανίδης 14(2),Αμπατζάς 21(3),Γαλανίδης 18(4),Κάτανος 3(1),Κωνσταντινίδης 4, Ξενιτίδης 2, Κιγμέτογλου 10,Μπρόζος 9(1),Καραποστόλου 22(2)

Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Καραγιώργος 14(3), Βερτζάγιας 2, Αναγνωστόπουλος 4, Γιωτόπουλος 2, Τσαβές 2, Τασιούδης 18(1), Τσώλης 22(2), Τάσσος 3 , Φρουσκλιάς 15(3).

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 43-41

Τα δεκάλεπτα : 8-10 22-24 33-35 43-41

Διαιτητές : Γερακίνης-Παζώλης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Γκέλιος 2, Σταμπουλής 19, Μπέσσας Ιωάννου 5, Απαζίδης 6, Λαζαρίδης, Καραγιώργος 10 (1), Χαρισμίδης 1

Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Βογιατζής 8 (2), Καραγιαννίδης 10, Δήμας 2, Μαυρίδης 6. Χατζημιχαηλίδης, Κλωναράς 2, Βαϊντερλής 4, Μητσάκης 2, Τσιμίδης 1, Λαζάρου 2, Ελευθεριάδης 4.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 73-57

Τα δεκάλεπτα : 24-17, 45-29, 60-42, 73-57

Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου

ΚΣ Γέφυρας (Παραδάς- Χρήστου) : Πουλιανίτης 2, Καραγιαννάκης 2. Ψευτογκάς 5(1), Βούλτσος, Καταβαίνης 5(1), Αποστολίδης 16(1), Ζιάκας 19(5), Κουτουξίδης, Σιώμος 1, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 9, Παπαδόπουλος 15(4)

Αγρίνιο (Διαμαντάκος) : Τασόπουλος 2, Μπερερής 12, Μιχαλόγλου 4, Καπινιάρης 12(1), Τσάτας 4, Σταμούλης 7(1), Γκρέκας 3(1), Μήτσου 8, Ψάρρας 2.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 85-62

Δεκάλεπτα : 25-14, 46-29, 64-48, 85-62

Διαιτητές: Σιταρίδης-Λουλουδιάδης

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος 6(2), Σιδερίδης 11(3), Γεωργιανός 8(1), Δαλαγκόζης 3(1), Κακιούζης 24, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 22(2), Θολιώτης 5(1), Φώτογλου 2, Γκούτζιας 4.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 4, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης, Πονόπουλος, Βάλλιος 9(1), Τσιακλάγκανος 2, Καβαργύρης 2, Κοθράς 22(2), Παραπούρας 7(1), Σουτζόπουλος 6(1), Καντάρκος 10.

Η βαθμολογία (σε 27 αγώνες):

1. Ανατόλια (25-2) 52

2. Αγρίνιο (19-8) 46

3. Ελευθερούπολη (19-8) 46

4. Φίλιππος Βέροιας (16-11) 43

5. Ερμής Λαγκαδά (15-12) 42

6. ΧΑΝΘ* (15-11) 41

7. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (14-13) 41

8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (13-14) 40

9. Έσπερος Λαμίας (12-15) 39

10. Γέφυρα (11-16) 38

11. Φάρσαλα* (11-15) 37

12. Νίκη Βόλου (10-17) 37

13. Στρατώνι (10-17) 37

14. Ίκαροι Σερρών (10-17) 37

15. Φαίακας Κέρκυρας (10-17) 37

16. Μακεδονικός (5-22) 32

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (28η, 5/5):

Αγρίνιο – ΧΑΝΘ

Φίλιππος Βέροιας – Γέφυρα

Στρατώνι – Ικαροι Σερρών

Φάρσαλα – Ελευθερούπολη

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ανατόλια

Νίκη Βόλου – Ερμής Λαγκαδά

Μακεδονικός – Χαλκηδόνα

Φαίακας Κέρκυρας – Εσπερος Λαμίας

Στην Α2 η Δάφνη Δαφνίου, «έτρεχε» με 106 η Ανατόλια
EVENTS