MENU

Οι αθλητές που κλήθηκαν να αγωνιστούν στις 3 και 4 Ιουνίου στο Ισραήλ είναι οι:

Η σύνθεση των δύο ομάδων:

Εθνική Ανδρών

1.Νίκος Χουχούμης                                              1.86            01.05.1996

8.Παναγιώτης Ζαραϊδόνης                                    1.93            24.08.1995

18.Νίκος Περσίδης                                               2.00            08.09.1995

56.Σαράντης Μαστρογιαννόπουλος                     1.90            03.12.1997

Εθνική Γυναικών

2.Κατερίνα Τσινέκε                                              1.77            11.07.1999

4.Ιωάννα Χατζηβασιλείου                                    1.79            11.04.2000

12.Βαρβάρα Μυλωνάκη                                       1.83            10.02.1999    

13.Μαρία Κωνσταντίνα Αναστασοπούλου          1.88            12.07.1999

Πρόγραμμα

Προκριματικοί 3-4/6, Τελ Αβίβ

ΟΜΙΛΟΙ

Άνδρες

Α’ Όμιλος: Γερμανία, Κροατία

Β’ Όμιλος: Γαλλία, Ουκρανία, Ελλάδα

Γ’ Όμιλος: Ελβετία, Σλοβακία, Γεωργία

Δ’ Όμιλος: Σλοβενία, Ισραήλ, Πορτογαλία

Γυναίκες

Α’ Όμιλος: Ολλανδία, Ελλάδα, Πορτογαλία

Β’ Όμιλος: Λιθουανία, Ελβετία, Σουηδία

Γ’ Όμιλος: Ισραήλ, Σλοβενία

Δ’ Όμιλος: Ουκρανία, Σλοβακία, Κροατία, Σερβία

Το πρόγραμμα των ελληνικών ομάδων

Άνδρες

3/6

13.35 Γαλλία-Ελλάδα

18.15 Ουκρανία-Ελλάδα

4/6 Προημιτελικοί/Ημιτελικοί/Τελικοί

Γυναίκες

3/6

16.00 Ελλάδα-Πορτογαλία

19.05 Ολλανδία-Ελλάδα

4/6

Προημιτελικοί/Ημιτελικοί/Τελικοί

ΣΥΣΤΗΜΑ

*Τον πρώτο γύρο, θα ακολουθήσουν οι προημιτελικοί, οι ημιτελικοί και οι τελικοί. Στους Άνδρες και στις Γυναίκες οι νικητές των ημιτελικών παίρνουν την πρόκριση για την τελική φάση του Europe Cup. Στις Γυναίκες οι ηττημένοι των ημιτελικών θα δώσουν έναν αγώνα μεταξύ τους και ο νικητής παίρνει ένα ακόμη εισιτήριο για την τελική φάση. Η καλύτερη τρίτη ομάδα στους Άνδρες και η καλύτερη τέταρτη στις γυναίκες (συνολικά από τους προκριματικούς Ρουμανίας και Ισραήλ) θα κερδίσει κι αυτή μια θέση στην τελική φάση που φιλοξενηθεί στο Γκρατζ της Αυστρίας (9-11/9).

3Χ3: Η ομάδα για το Europe Cup
EVENTS