MENU

Το πιο ανταγωνιστικό BCL της εξαετίας ετοιμάζεται να κάνει τζάμπολ και από την κλήρωση φάνηκε πως ο ανταγωνισμός θα είναι έντονος τη φετινή σεζόν.

Η ΑΕΚ κληρώθηκε σε όμιλο στα μέτρα της. Η Ένωση βρέθηκε στον ίδιο όμιλο με Ρίγα, Φάλκο Ζομπατέλι και τον νικητή του προκριματικκού γύρου στον οποίο μετέχουν οι Τρεβίζο, Λόντον Λάιονς, Μπάκεν Μπέαρς, Λάιντεν, Μονς και Τσμόκι Μινσκ.

Πιο δύσκολο το έργο του ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» κληρώθηκε στον πέμπτο όμιλο με Νίμπουρκ, Γαλατασαράι και Ιγκοκέα, ενώ ακόμα πιο δύσκολα είναι τα πράγματα για το Λαύριο, καθώς θα αντιμετωπίσει την Νίζνι Νόβγκοροντ, την Μάλαγα και την Ντιζόν στον τρίτο όμιλο.

Οι όμιλοι του BCL:

Α' Όμιλος

Τενερίφη
Λούντβιγκσμπουργκ
Ντινάμο Σάσαρι 
Νικητής 20 (προκριματικά)

Β' Όμιλος

Χάποελ Ιερουσαλήμ
Μανρέσα
Καρσίγιακα
Σταλ Όστρο

Γ' Όμιλος

Νίζνι Νόβγκοροντ
Ουνικάχα Μάλαγα
Ντιζόν 
Λαύριο

Δ' Όμιλος

ΑΕΚ
Ρίγα
Φάλκο Σζομπατέλι
Νικητής 14 (προκριματικά)

Ε' Όμιλος

Νίμπουρκ
Γαλατασαράι
ΠΑΟΚ
Ιγκοκέα

ΣΤ' Όμιλος

Στρασμπούργκ 
Τόφας
Οστάνδη
Νικητής 17 (προκριματικά)

Ζ' Όμιλος

Χάποελ Χολόν
Νταρουσάφακα
Μπρίντιζι
Νικητής 11 (προκριματικά)

Ή' Όμιλος

Μπούργκος 
Ρίτας Βίλνιους
Μπεσίκτας
Όλντενμπουργκ

Το προφίλ των αντιπάλων της ΑΕΚ

Το προφίλ των αντιπάλων του ΠΑΟΚ

Το προφίλ των αντιπάλων του Λαυρίου

Όσον αφορά τα προκριματικά του BCL, το Περιστέρι βρίσκεται στα ημιτελικά του προκριματικού τουρνουά και θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Σαλόν Βίλπας - Κλουζ, ενώ σε περίπτωση που επικρατήσει στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσει στον τελικό μία εκ των Σπλιτ/ΑΕΚ Λάρκανακς/Φρίμπουργκ, με έπαθλο μια θέση στον έβδομο όμιλο.

Προκριματικά

1. Σαλόν Βίλπας - Κλουζ
2. Τρεβίζο - Λόντον Λάιονς
3. Γιουβέντους - Κάπφενμπεργκ
4. Χάποελ Εϊλάτ - Πάρμα Περμ
5. Σπλιτ - ΑΕΚ Λάρκανα
6. Λάιντεν - Μονς
7. Κάλεβ Κράμο - Σπόρτιγκ
θ. Προμετέι - Λέφσκι Λουκόιλ

Ημιτελικά 

9. Νικητής 1 - Περιστέρι
10. Νικητής 5 - Φρίμπουργκ 
11. Νικητής 9 - Νικητής 10 (ο νικητής πάει στον έβδομο όμιλο).

12. Νικητής 2 - Μπάκεν Μπέαρς
13. Νικητής 6 - Τσμόκι Μινσκ
14. Νικητής 12 - Νικητής 13 (ο νικητής πάει στον τέταρτο όμιλο)

15. Νικητής 3 - Μπάμπεργκ
16. Νικητής 7 - Μόρναρ Μπαρ
17. Νικητής 15- Νικητής 16 (ο νικητής πάει στον έκτο όμιλο)

18. Νικητής 4 - Λε Μαν
19. Νικητής 8 - Οπάβα
20. Νικητής 18 - Νικητής 19 (ο νικητής πάει στον πρώτο όμιλο)

SDNA Google news
ΜΑΘΕΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ SDNA logo ΣΤΟ GOOGLE NEWS
Στα... ρηχά ΠΑΟΚ και Λαύριο, στα μέτρα της ΑΕΚ η κλήρωση του BCL
EVENTS