Το ταξίδι της Μπαρτσελόνα στην Ανδόρα εξ αρχής έκρυβε παγίδες. Ο βαθμός δυσκολίας αυξήθηκε μάλιστα από τη στιγμή που οι Μίροτιτς, Καλάθης, Χίγκινς και Ντέιβις έμειναν εκτός για να ξεκουραστούν ενόψει των δύο άκρως απαιτητικών αγώνων στη Ρωσία, κόντρα στη Ζενίτ.

Η ομάδα του Ίμπον Ναβάρο ήταν... μέσα στο ματς σε όλη τη διάρκεια και έδειχνε ικανή να κάνει ζημιά στην Μπαρτσελόνα. Στο τελευταίο 4λεπτο όμως οι παίκτες του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους παρουσίασαν το σοβαρό τους πρόσωπο και «καθάρισαν». Το 61-66 του 36' έγινε 63-79 με επί μέρους 2-13 στα τελευταία λεπτά.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο Λεάντρο Μπολμάρο, που με 26 πόντους και 9/11 σουτ «διέλυσε» την άμυνα των γηπεδούχων. Εξαιρετικό ματς και από τον Πάου Γκασόλ (16π, 8ρ) που δείχνει να βρίσκει σταδιακά τα πατήματά του με τους Καταλανούς.

Τα δεκάλεπτα: 23-26, 37-44, 55-54, 63-79.