MENU

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα
Πεντέλη-Αιγάλεω 65-67
Παπάγου-Έσπερος Καλλιθέας 80-73
Πρωτέας Βούλας-Δούκας 81-56
Μαρούσι-Πανερυθραϊκός 69-76
ΚΑΟ Μελισσίων-Μανδραϊκός 78-66
ΝΕ Μεγαρίδος-Εθνικός Πειραιά 65-84
Λοκρός Αταλάντης-Ιωνικός ΝΦ 80-79
Πανελευσινιακός-ΟΦΗ 74-66

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 69-76
Δεκάλεπτα: 18-20, 24-38. 49-58, 69-76
Διαιτητές: Ψαριανός-Θεονάς-Γιακείμη
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Λάππας 13 (1), Ξυδάς 13 (2), Σουρλής, Κανέλλης, Πλουτέτσκι 9 (3), Παπαγεωργόπουλος 9, Δούκας 3, Μπακέας Γ. 3 (1), Γιαννόπουλος 2, Γκαγκαλούδης 17 (1).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 15 (1), Νικολακόπουλος 3 (1), Καλλιανιώτης 2, Ντουζίδης, Βουγιούκας 13, Σκάνδαλος 10, Γιαουρτόγλου 13 (3), Στάθης 5 (1), Αντωνίου 3 (1), Λυκογιάννης 12 (3).  

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 80-73
Δεκάλεπτα : 19-14, 39-38, 59-54, 80-73  
Διαιτητές : Στρέμπας-Φασόλης-Πλιάκας  
Παπάγου (Διαμαντόπουλος) : Παπαζήσης 3(1), Παυλίδης, Τρίχας 2, Κυρίτσης 32, Χρυσός 9(1), Καρακατσάνης 6(2), Σωφρονάς 12(4), Αγγελόπουλος 8, Κοντολάτος 2, Τσιτσιγιάννης 6(1).
Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας) : Αγγελόπουλος 5 (1), Βάρσος3(1), Μαγκουνής 4, Θεοδοσίου 3(1), Γκαιτάσοφ, Καπώνης 5(1), Ντακούλιας 17(5), ΧαροΎνι Κ. 1, Χαρούνι Ν. 4, Ευστράτιου 11(2), Ματαλιωτάκης 20.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 78-66
Δεκάλεπτα :12-15, 33-29, 56-41, 78-66
Διαιτητές :Ραχιώτης-Σπυρόπουλος-Τηγάνης
Μελίσσια (Δάγλας) : Κυπαρίσσης, Στεργίου 19 (5), Κρανιάς, Οικονομόπουλος 7 (2), Ζαραϊδώνης 8 (2), Τοπάλης 9 (1), Παπαφλωράτος 5 (1), Ζήρος 24 (6), Καραβανάς 6, Καραχάλιος 5, Βασιλακάκης, Βασιλόπουλος.
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς – Πανταζής, Γεωργίου 21 (4), Λυτόπουλος 6, Καραμπάτσος 12 (1), Μαλτέζος 4, Σιδερής 3 (1), Μαρούγκας 1, Ροδοστόγλου 12, Τσιάκος 2, Βεσκούκης, Γκιουλτιερι 5.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 74-66
Δεκάλεπτα : 16-21, 38-35, 52-45, 74-66  
Διαιτητές :Νάστος-Ελευθεριάδης Πλ.-Φάκαρος
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Μπάλας 12 (1), Καράμπελας 11 (3), Κεφαλάς, Σταθόπουλος 14, Παπαδιονυσίου 12 (4), Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος 16, Ψαρόπουλος 9.
ΟΦΗ (Ράλλης) : Λιανός 6 (2), Μποχωρίδης 18,Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 4, Καραδολάμης 3, Αγαπιάδης 10 (2), Τασίουδης 1, Πάλλης 14, Πετράκης 2, Μπούμπαρης 8.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΔΟΥΚΑΣ 81-56
Δεκάλεπτα : 27-8, 41-27, 62-42, 81-56
Διαιτητές :Σκαλτσής-Ουσταμπασίδης-Καρακωνσταντόπουλος
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος) : Παπαπέτρου 4, Μόρφης 4, Πολιτόπουλος 7(1), Πετς 4, Ματσάγγος 3, Φιλίππου Α.10(1) , Δενδρινός 16(3), Κυριλής 10(1), Φιλίππου Χ. 2, Μήτσιαλος 21, Παναγιωτίδης, Πετρίδης
Δούκας (Αγγέλου) : Σακελλαρίου 18(3) , Σεργιένκο 11, Τζέμης 10, Τζελάλης 6(2), Γραμματικός 8(2), Μαράντος 8(1), Παναρετάκης 2, Ζαραιδώνης 3(1), Παπαχρήστος, Κοκροντζέλος, Ζαρκαδούλας.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 80-79
Δεκάλεπτα: 17-32, 38-49, 59-66, 80-79.
Διαιτητές : Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας-Μελισσάρης): Καραστάθης, Μάρκου, Φωτητζόγλου 6, Παπαπέτρος 11 (3), Πάσσας, Καραλής, Μπόλματης, Μάτος Αν, 21( 2), Μάτος Αγγ. 23 (5), Ψάλτου 19 (1), Πάππος.
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταθούλης): Παπανδρεου 10, Καρβούνης 11 (3), Παλαιοχορίτης 24 (6), Γιαννίκος, Γερονίκος, Σακελαρόπουλος, Πρσκομάτης, Βαφειάς 9 (1), Δουρούντος 4, Ματζιώρης 19 (2).

ΜΕΓΑΡΙΔΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 65-84
Δεκάλεπτα: 18-19, 41-44, 56-62, 65-84
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Παπαδόπουλος Χ.-Ζιώγας
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 15 (1),Κοντόπουλος 2, Σπυρόπουλος, Ψαρόπουλος 8, Παπαντωνάκος 2, Σαλέχ 12, Κασπίρης 5 (1), Βούρτσης 2, Μαλούκος 11, Λουκάς Χρονόπουλος 2
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Πικέας, Ασημακόπουλος 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 7 (1), Μανιάτης 2, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 11 (3), Πέττας 25 (1), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 19 (1), Λεκάκης 1, Κοντραφούρης, Στέφος 12, Ασπρόπουλος  

Η Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)
1.Πανερυθραϊκός (16-4) 36
2.Μαρούσι (16-4) 36
————————————–
3.Αιγάλεω (13-7) 33
4.Εθνικός Πειραιά (13-7) 33
5.Έσπερος Καλλιθέας (13-7) 33
6.Πρωτέας Βούλας (12-8) 32
7.ΟΦΗ (11-9) 31
8.Μεγαρίδα (10-10) 30
9.Παπάγου (10-10) 30
10.Πανελευσινιακός (10-10) 30
11.Μανδραϊκός (9-11) 29
12.Πεντέλη (8-12) 28
————————————–
13.Λοκρός Αταλάντης (6-14) 26
14.ΚΑΟ Μελισσίων (6-14) 26
15.Δούκας (4-16) 24
16.Ιωνικός ΝΦ (3-17) 23

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 8/3)
Αιγάλεω – Παπάγος
Έσπερος – Πρωτέας Βούλας
Δούκας – Μαρούσι
Πανερυθραϊκός – Μελίσσια
Μανδραϊκός – Μεγαρίδα
Ιωνικός Ν.Φ. – Εθνικός
ΟΦΗ – Πεντέλη
Λοκρός Αταλάντης – Πανελευσινιακός

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα
Έσπερος Λαμίας-Κομοτηνή 78-86 (68-68 κ.αγ)
Καβάλα-Φάρσαλα 71-59
Γέφυρα-Ευκαρπία 88-73
Δόξα Λευκάδας-Ερμής Λαγκαδά 73-55
Πρωτέας Γρεβενών-Μαχητές Πεύκων 58-74
ΧΑΝΘ-Στρατώνι 100-62
Πολύγυρος-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 74-47
Αίας Ευόσμου-ΠΑΣ Γιάννινα 69-74

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ 58-74
Δεκάλεπτα : 6-18, 30-39, 39-53, 58-74
Διαιτητές :Ντόγκας-Μελανίδης-Χατζηχαρίσης
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης) : Τζιουβάρας, Σισμάνης 5(1), Μαλούτας 14(1), Μιχαηλίδης 8(2), Βλάχος 13(1), Μπέσας 1, Συλλάκος, Τακίδης 2, Μαλλιούρας, Μακρής 7, Πεχλιβανίδης 1, Κλωνάρας 7
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης)  : Σιπιτάνος 9(1), Χατζηκυριακίδης 16(4), Γεωργίου 5(1), Κουντουράτζογλου 4, Μαυρίδης 2, Ζιάκας 5(1), Κλωνάρας 6, Μπάρτζης, Σικαλίδης 13(1), Βαιντερλής 2, Μητσάκης 10(3), Λαζάρου 2.

ΧΑΝΘ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 100-62
Δεκάλεπτα :25-16, 48-31, 82-47, 100-62
Διαιτητές :Φακίτσας-Κοντογιάννης-Χατζημπαλίδης
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης) : Στεφανίδης 25 (5), Απαζίδης 20 (2), Θεοδωρίδης 12 (4), Μπαλάσκας 17 (5), Ιωαννίδης, Κουτουξίδης 7 (1), Καραγεωργίου 8, Τσιριλάκης 4, Λογοθέτης 7, Μαργαριτόπουλος, Μερμήγκης
Στρατώνι (Μύθου) : Ψευτογκάς, Χαλάτσης 4, Μπαρζού 8, Κυριλής 4, Καραδήμας 5, Φώτογλου 7 (1), Σαμαράς 7 (2), Δασκαλόπουλος 18, Κασούρας 6, Κατάνος 3.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 74-47
Δεκάλεπτα: 14-5, 40-27, 62-36, 74-47
Διαιτητές: Γραικός-Πράττος-Κολοκυθάς
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 2, Πιπιλιάρης 15, Ντιδσλής 12, Δεληγκάρης 2, Βλάχος 5(1), Παπαθανασίου 7, Νικολόπουλος 5(1), Νουκάρης 5(1), Στόικος, Αμούτζιας 9(2), Αλεξιάδης 13(2), Χλιάπας 1.
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 2, Σμυρλής 11(3), Φιλοξενίδης Κ 9(2), Βρασταμινός 1, Φιλοξενίδης Ι 3, Τύπος 4(1), Χαρταβέλας 3, Γεωργίου 4, Λάσκαρης, Ζάχαρης, Κανάκογλου 3, Βλαγκόγιας 7.  

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ -ΕΥΚΑΡΠΙΑ 88-73
Δεκάλεπτα: 25-26, 45-39, 70-59, 88-73
Διαιτητές: Λόρτος-Τζιοπάνος Ν.-Αγραφιώτης Ι.
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπεριδης): Μπέγας 10(2), Ματενίδης 1, Μάρτζος 17(2), Αποστολίδης 12(2), Τζουβάρας 2, Ονάσογλου 21(3), Τσακαλέρης, Κότσανος 10, Παπαδόπουλος 8(2), Κολοκοτρώνης 7(2).
Ευκαρπία ΠΣ (Νίκου): Τουλουπης 8(2), Χατζημιχαηλιδης 3(1), Χολέβας 18, Ουλουσιδης 1, Απιδοπουλος 4, Πλεξίδας 14(3), Χαντζίδης 4, Γκαβέζος 10(1), Κοσμίδης 5(1), Βαρίτης 6(2), Χατζόπουλος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ- ΚΟΜΟΤΗΝΗ 78-86 (68-68 κ.αγ)
Δεκάλεπτα: 13-28, 29-35, 42-56, 68-68 (κ.αγ),78-86
Διαιτητές: Παγώνης-Καλογερόπουλος Ε.-Μπούγλος Π.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 6, Στογιάνοβιτς 10 (1), Ρουμελιώτης 15 (4), Τσιμίδης 28, Παπανικολάου 2, Φίγκας 12 (1), Γκιρίτσης 2, Δάχρετζης 3
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Κουτσοβασιλης 16 (4), Μαγουλάς 11, Παπανδρεοπουλος, Σπέντζος 10 (2), Χαλήλ 4, Σταυριανοπουλος 5 (1), Λεπτοκαρυδης 14 (1), Μαστροδημητρης, Παλάσκας 10 (2), Λεχούδης 16 (2).

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 73-55
Δεκάλεπτα: 25-24, 33-32, 54-45, 73-55
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Αναγνωστόπουλος Χ 2, Βακουφτσής 7. Αργυρός 11(3), Τσιαβές 7, Βαγενάς 19(3), Χρύσης 4, Αναγνωστόπουλος Γ. 19(1), Βάνης, Σταματέλος 2, Μακρόπουλος 2
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 5, Αποστολίδης 9(3), Μάρουσιτς 13(1), Ελευθεριάδης, Πλιούκας 3(1), Σιώπης 4 Παρίτσης 12(1), Μπακάλης. Θεοδωρίδης 9, Χριστοδούλου.

ΚΑΒΑΛΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ 71-59
Δεκάλεπτα: 23-10, 43-29, 53-39, 71-59
Διαιτητές: Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.-Τσάνταλη
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6(2), Παντόπουλος 4, Αμπαράς 9(2), Λαμπρόπουλος 33(5), Αδαμόπουλος 4, Ζώτος 5, Αθανασιάδης 3(1), Πιεβάλιτσα 2, Σαββίδης, Τεπετίδης 5(1)
Φάρσαλα (Ρίζος-Παπαχρήστου): Καλτσούνας, Παπαχρήστου 16(2), Τσούμας 2, Βρεττάς 5, Πεταλωτής 6, Μουλάς 10(1), Τσούκας 6, Δέσπος 14.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 69-74
Δεκάλεπτα :16-18, 42-38, 59-57, 69-74
Διαιτητές :Δημάδης-Ντούρας-Μπακάλης
Αίας Ευόσμου (Ποργιόπουλος): Γαϊτανίδης, Μπρουκς 5 (1), Λαζαρίδης, Πετανίδης, Πουλιανίτης 15 (3), Νησιώτης 11 (1), Ζώτος 17 (1), Σεκαδάκης, Νέσσης 11 (1), Καπινιάρης 8 (1), Στόλης 2
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Καννής, Νίκας 6 (2), Ντόβας 19 (4), Μαυρογιάννης 15 (2), Καραγκιολίδης 3 (1), Ναούμης 6 (2), Μάντσιος 6, Πάτρας 12, Κωστούλας 12, Μάντζιος Π., Τσίρμπας

Η Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)
1.ΠΑΣ Γιάννινα (18-2) 38
2.Δόξα Λευκάδας (15-5) 35
—————————————
3.ΕΚ Καβάλας (15-5) 35
4.ΚΣ Γέφυρας (13-7) 33
5.Ερμής Λαγκαδά (12-8) 32
6.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (11-9) 31
7.ΠΣ Ευκαρπίας (11-9) 31
8.ΓΣ Φαρσάλων (10-10) 30
9.Πρωτέας Γρεβενών (9-11) 29
10.Αίας Ευόσμου (9-11) 29
11.ΓΑΣ Κομοτηνής (8-12) 28
12.ΧΑΝΘ (8-12) 28
—————————————
13.ΑΟ Πολυγύρου (8-12) 28
14.Εσπερος Λαμίας (7-13) 27
15.Στρατώνι (5-15) 25
16.Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου* (1-19) 21

* Η Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου έχει -1 βαθμό από την περσινή σεζόν.

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 8/3)
Ευκαρπία – Δόξα Λευκάδας
Ερμής Λαγκαδά – Πρωτέας Γρεβενών
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – ΧΑΝΘ
Στρατώνι – Αίας Ευόσμου
ΠΑΣ Γιάννινα – Πολύγυρος
Φάρσαλα – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
ΓΑΣ Κομοτηνή – Γέφυρα
Καβάλα – Έσπερος Λαμίας

Πήρε το ντέρμπι ο Πανερυθραϊκός, ασταμάτητος ΠΑΣ Γιάννινα
EVENTS