MENU

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΝΕ Μεγαρίδος-Αιγάλεω 83-63
Εθνικός Πειραιά-Έσπερος Καλλιθέας 70-55
Μανδραϊκός-Δούκας 77-70
Πανερυθραϊκός-Ιωνικός Ν.Φ. 94-70
ΚΑΟ Μελισσίων-ΟΦΗ 58-66
Μαρούσι-Λοκρός Αταλάντης 73-63
Πρωτέας Βούλας-Πανελευσινιακός 78-56
Παπάγου-Πεντέλη 72-83

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 78-56
Δεκάλεπτα: 14-20, 43-33, 63-50, 78-56
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μηλαπίδης-Παπαδόπουλος Χρ.
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Παπαπέτρου 2, Μόρφης 9 (1), Πολιτόπουλος 2, Πετς 7, Ματσάγγος 11 (1), Παναγιωτίδης, Σκουλούδης 14, Φιλίππου Α. 6 (1), Δενδρινός 15 (2) Κυριλής 12 (2), Φιλίππου Χ., Πετρίδης,
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Παπαδιονυσίου 15 (1), Ψαρόπουλος 18 (2), Σταθόπουλος 6, Καράμπελας 9 (3), Μπάλλας 3, Κεφαλάς Κ. 3 (1), Αναγνωστόπουλος 1, Κρασσάκης 1, Μπγιάλας, Κατσανεβάκης, Πουρης

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΔΟΥΚΑΣ 77-70
Δεκάλεπτα: 18-15, 34-30, 57-53, 77-70
Διαιτητές: Παντελίδης-Καρακάσης-Μαρινάκης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάνιας-Πανταζής 4, Γεωργίου 9, Παπανικολάου 2, Λυτόπουλος 9 (2), Καραμπάτσος 11 (3), Μαλτέζος 1, Μαρούγκας 2, Ροδοστόγλου 14, Τσιάκος 3, Βεσκούκης 12 (2), Μαγιντόμπε 5 (1), Γκουαλτιέρι 5
Δούκας (Αγγέλου): Σεργιένκο 19, Τζελάλης 2, Ζαραϊδώνης 13 (1), Γραμματικός 2, Γκίνης, Μαράντος, Κορκοντζέλος, Τζέμης 2, Σακελλαρίου 16 (1), Ζαρκαδούλας 16 (2)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΟΦΗ 58-66
Δεκάλεπτα : 17-16, 35-35, 49-45, 58-66
Διαιτητές: Παντελίδης-Καρακάσης-Μαρινάκης
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 6 (1), Στεργίου, Οικονομόπουλος 4, Ζαραϊδώνης 14 (2), Τοπάλι, Παπαφλωράτος 5, Ζηρός 3, Καραβανάς 15, Βασιλόπουλος 1.
ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 15 (1), Μποχωρίδης 14, Κριθινάκης 7 (1), Καραδολάμης 2, Αγαπιάδης 4,, Τασιούδης 7 (1), Πάλλης 3, Πετράκης 8 (2), Μπουμπάρης 6.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 94-70
Δεκάλεπτα: 21-5, 46-24, 62-53, 94-70
Διαιτητές: Γρίβα – Πλιάκας – Κοτσώνης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 5 (3 κλεψ.), Δέλλιος 3 (1), Νικολακόπουλος 10 (2 τρίπ., 3 κλεψ.), Καλλιανιώτης 4, Ντουζίδης 7 (1), Βουγιούκας 14, Σκάνδαλος 8 (1 τρίμπ., 3 κλεψ.), Γιαουρτόγλου 23 (3), Στάθης 8, Αντωνίου 5 (1), Λυκογιάννης 7 ( τρίπ., 7 ριμπ.), Κόπτσας.
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταθούλης): Παπανδρέου 6, Καρβούνης, Περδικάρης 16, Παλαιοχωρίτης 15 (1), Γερονίκος, Βαφιάς, Δουρουντούς 1, Κοντός 3, Ματζιώρης 19, Γιαννίκος 10.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 73-63
Δεκάλεπτα: 23-16, 41-26, 59-44, 73-63
Διαιτητές: Φάκαρος-Κώτσου-Καρακωνσταντόπουλος
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Λάππας 4, Ξυδάς 8, Σουρλής 6 (2), Κανέλλης 11 (3), Σπηλιόπουλος 5 (1), Παπαγεωργόπουλος 10, Δούκας 5, Μπακέας Γ. 6 (1), Κούλιος, Λιούνης 5, Γιαννόπουλος 4, Γκαγκαλούδης 9 (1)
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Ανδρέου, Μάρκου, Φωτητζόγλου 15 (1), Παπαπέτρος, Καραστάσης, Καραλής, Μπολμάτης 3 (1), Μάτος Αν. 16 (1), Μάτος Αγ. 14 (2), Πάππος, Ψάλτου 13

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 72-83
Δεκάλεπτα : 18-23, 38-47, 56-64, 72-83
Διαιτητές :Τσώνος-Ζακεστίδης-Λαζαρίδης
Παπάγου (Διαμαντόπουλος) : Τρίχας, Κυρίτσης 26 (2), Χρυσός 6, Ρεγκούζας, Ψαθάς 19 (1), Αγγελόπουλος 6, Σοφρωνάς 7 (1), Καρακατσάνης 8 (1).
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 2, Ντίμπ 10, Κούσουλας 14 (3), Καρούζος 12 (3), Μπέλη 14, Κουκάκης 8 (2), Μπίγκος 6, Σαλτουρίδης 10, Τάγαρης 6, Φωτόπουλος 1

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 70-55
Δεκάλεπτα: 21-10, 38-28, 54-45, 70-55
Διαιτητές : Μπίκας-Τσάτσης-Ορφανός Εμμ.
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Κοντραφούρης 2, Ασημακόπουλος, Πικέας, Αγγελόπουλος 13 (2), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 10 (2), Πέττας 23 (2), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 7 (1), Λεκάκης, Μανιάτης, Στέφος 2, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 13 (2)
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 2, Βάρσος, Χατζηκίδης, Χαρούνι Ν. 6, Θεοδοσίου 11 (3), Γκαϊτάσοφ 2, Καπώνης 8, Ντακούλιας 7 (1), Χαρούνι Κλ., Γεωργιάδης, Ευστρατίου 4, Ματαλιωτάκης 15

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες) :

1.Πανερυθραϊκός (7-3) 17
2.Έσπερος Καλλιθέας (7-3) 17
————————————–
3.Πεντέλη (7-3) 17
4.Μαρούσι (7-3) 17
5.Μεγαρίδα (7-3) 17
6.Πανελευσινιακός (6-4) 16
7.Αιγάλεω (6-4) 16
8.Παπάγου (6-4) 16
9.Μανδραϊκός (6-4) 16
10.Εθνικός Πειραιά (6-4) 16
11.Πρωτέας Βούλας (5-5) 15
12.ΟΦΗ (4-6) 14
————————————–
13.ΚΑΟ Μελισσίων (2-8) 12
14.Λοκρός Αταλάντης (2-8) 12
15.Δούκας (1-9) 11
16.Ιωνικός ΝΦ (1-9) 11

Η Επόμενη Αγωνιστική (11η, 15/12)

Αιγάλεω – Εθνικός
Έσπερος – Μανδραϊκός
Δούκας – Πανερυθραϊκός
Ιωνικός ΝΦ – Παπάγου
ΟΦΗ – ΝΕ Μεγαρίδος
Λοκρός Αταλάντης – ΚΑΟ Μελισσίων
Πανελευσινιακός – Μαρούσι
Πεντέλη – Πρωτέας Βούλας  

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πολύγυρος-Ευκαρπία 88-72
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά 64-84
ΠΑΣ Γιάννινα-Μαχητές Πευκών 64-52
Στρατώνι-Φάρσαλα 82-55
Αίας Ευόσμου-Κομοτηνή 72-66
ΧΑΝΘ-Καβάλα 67-70
Πρωτέας Γρεβενών-Έσπερος Λαμίας 73-89
Δόξα Λευκάδας-Γέφυρα 66-65

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 88-72
Δεκάλεπτα : 26-20, 37-40, 88-72
Διαιτητές : Πιτσίλκας-Ξέρας-Μαραμής
Πολύγυρος (Τσούρμας) : Αμπατζίδης 7 (1), Πιπιλιάρης, Ντισλής 20 (1), Δεληγκάρης, Βλάχος 12 (1), Γούτας, Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 22 (4), Ζήσης, Αμούτζιας, Γραβάνης 20 (1).
Ευκαρπία (Νίκου) : Τουλούπης 7 (1), Κιούρκας, Κοσμίδης, Χ.Μιχαηλίδης 10, Χολέβας 14 (1), Απιδόπουλος 6 (2), Πλεξίδας 12 (2), Χατζίδης 8, Γκαβέζος 7 (1), Πρεδράρης 4, Χαρτόπουλος 3.

ΧΑΝΘ-ΚΑΒΑΛΑ 67-70
Δεκάλεπτα: 13-16, 36-39, 53-53, 67-70
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Κοντογιάννης
XANΘ (Νικολαϊδης): Στεφανίδης 10(2), Aπαζίδης 10(1), Θεοδωρίδης 9(3), Mπαλάσκας 8(2), Kουτουξίδης 8, Kαραγεωργίου 13(1), Tσιριλάκης 4, Mερμίγκης 5(1), Λογοθέτης, Bαζούκης
Kαβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6(1), Λαμπρόπουλος 26(3), Aμπαράς 9(1), Φλιάτης 12, Αδαμόπουλος 5, Nταλός 4, Aθανασιάδης 8(1), Σαββίδης, Tεπετίδης

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 64-52
Διαιτητές: Ξενικάκης-Ντούρας-Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 15-10, 42-24, 55-38, 64-52
ΠΑΣ Γιάνννα (Κωστόπουλος): Νίκας 3(1), Ντόβας 25(5), Μαυρογιάννης, Καραγκιολίδης 2, Ναούμης 3(1), Μάντζιος 2, Πάτρας 13(1), Κωστούλας 2, Μανάκας 14, Τσίρμπας, Γιωτάκης.
Μαχητές-Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος, Χατζηκυριακίδης 12(2), Γεωργίου 8(1), Ριζόπουλος, Κουντουρατζογλου 8, Μαυρίδης 6, Ζιάκας 7 (1), Κλωνάρας 2, Μπάρτζης, Βαιντερλής 7(1), Μητσάκης 7(1), Λαζάρου 2.

ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ -ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 64-84
Διαιτητές: Μπητης - Δημάδης - Γιαννούλης Α.
Δεκάλεπτα: 15-24 33-40 51-63 64-84
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτοπουλος): Σερέτης, Σμυρλής Γ 10(3), Φιλοξενίδης Κ 11(1), Σακοράφας 2, Φιλοξενίδης Ι.12(1), Χαρταβέλας 2, Τογανίδης 2, Κωνσταντινίδης 9, Ζάχαρης 5(1), Γεωργίου 6, Βλαγκόγιας 5
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Αποστολίδης 6(1), Μάρουσιτς 23(1), Ελευθεριάδης 2, Πλιούκας 5(1), Σιώπης 15(2), Αβοκάτος 4, Θεοδωρίδης 11, Χριστοδούλου 16, Ιατρίδης 2, Γεωργιάδης.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 88-72
Δεκάλεπτα : 26-20, 37-40, 88-72
Διαιτητές : Πιτσίλκας-Ξέρας-Μαραμής
Πολύγυρος (Τσούρμας) : Αμπατζίδης 7 (1), Πιπιλιάρης, Ντισλής 20 (1), Δεληγκάρης, Βλάχος 12 (1), Γούτας, Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 22 (4), Ζήσης, Αμούτζιας, Γραβάνης 20 (1).
Ευκαρπία (Νίκου) : Τουλούπης 7 (1), Κιούρκας, Κοσμίδης, Χ.Μιχαηλίδης 10, Χολέβας 14 (1), Απιδόπουλος 6 (2), Πλεξίδας 12 (2), Χατζίδης 8, Γκαβέζος 7 (1), Πρεδράρης 4, Χαρτόπουλος 3.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 73-89
Διαιτητές: Θεοδώρου, Γραικός, Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-16, 41-37, 56-62, 73-89
Πρωτέας (Μουρουζίδης): Σισμάνης 4, Μαλούτας 7(1), Μιχαηλίδης 3(1), Βλάχος 11(1), Μπέζας 7, Τακίδης 11, Μαλιούρας 5, Μακρής 18(4), Μπεχλιβανίδης 7(1), Πελίγκος, Συλλάκος
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκουντγουιν 14(4), Μούτσα 8, Στογιάνοβιτς 17(2), Ρουμελιώτης 25(7), Τσιμίδης 15, Δαχρετζής 10(2), Παπανικολάου, Φύκας, Σεργιανάι, Ματζούκας, Γκίρτσης, Λαμπάς.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΦΑΡΣΑΛΑ 82-55
Διαιτητές: Κοϊμτζογλου, Σαρακενιδης, Κουκουλεκιδης
Δεκάλεπτα: 10-12,31-28, 54-39, 82-55
Στρατωνι (Μύθου): Ψευτόγκας 6(2), Χαλάτσης 12 (2), Μπαρζού, Κυρίλης 15(1), Καραδήμας, Φώτογλου 8, Σαμαράς 13(4), Ιατρίδης 15(2), Κασούρας, Δασκαλόπουλος 13, Κατάνος
Φάρσαλα (Γιάσσαρης): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Παπαχρήστος 4,Τσούμας 3, Βρέττας 5, Πεταλωτής 11(1), Μουλάς 5, Δέσπος 18, Τσούκας 9(1)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΓΕΦΥΡΑ 66-65
Δεκάλεπτα: 17-22 26-34 49-52 66-65
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 14(1), Αργυρός, Σταματέλος, Τσιαβές 12, Βαγενάς 12 (1), Χρύσης 15(2), Γ.Αναγνωστόπουλ0ς 8, Χ.Αναγνωστόπουλος 5(1), Βλαχάκης, Βάνης, Βλάχος
Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγας 9(3), Ματενιδης 11(1), Μάρτζος 8(1), Ονάσογλου 12, Αποστολίδης 6, Τσακαλέρης 3, Τζουβάρας, Κότσανος 9, Παπαδόπουλος, Κολοκοτρώνης 7(1), Κιουρτσίδης

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 71-66
Δεκάλεπτα: 15-15, 32-26, 49-41, 71-66
Διαιτητές: Μπίκας-Τσάτσης-Ορφανός Εμμ.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς 6(1), Λαζαρίδης 11(3), Πετανίδης 3(1), Πουλιανίτης 7, Ζώτος 16(1), Σεκαδάκης, Στόλης 7, Καπινιάρης 13(1), Παπαπασχάλης, Κατσαούνης 2, Περιστεράκης 6(2)
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Καρκατσέλης 13(1), Λεπτοκαρίδης 1, Μαστροδημήτρης, Λεχούδης 19(1), Κουτσοβασίλης 5(1), Παπανδρεόπουλος, Σπέντζος 10, Χαληλ 14, Τσουμπρης, Σταυριανόπουλος

Η Βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):

1. ΠΑΣ Γιάννινα 20 (10-0)
2. Δόξα Λευκάδας 18 (8-2)
----------------------------------------------
3. Ερμής Λαγκαδά 17 (7-3)
4. Καβάλα 17 (7-3)
5. Φάρσαλα 17 (7-3)
6. ΑΟ Πολυγύρου 16 (6-4)
7. Ευκαρπία 16 (6-4)
8. Αίας Ευόσμου 14 (4-6)
9. ΧΑΝΘ 14 (4-6)
10. Μαχητές-Πειραματικού 14 (4-6)
11. Στρατώνι 14 (4-6)
12. Πρωτέας Γρεβενών 14 (4-6)
-------------------------------------------------
13. Γέφυρα 13 (3-7)
14. Έσπερος Λαμίας 13 (3-7)
15. ΓΑΣ Κομοτηνής 13 (3-7)
16. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 10 (0-10)

Η Επόμενη Αγωνιστική (11η, 15/12)

Ευκαρπία – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
Ερμής Λαγκαδά – ΠΑΣ Γιάννινα
Καβάλα – Αίας Ευόσμου
Έσπερος Λαμίας – ΧΑΝΘ
Γέφυρα – Πρωτέας Γρεβενών
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΟ Πολυγύρου
Φάρσαλα – Δόξα Λευκάδας
Μαχητές-Πειραματικού – Στρατώνι

Συνωστισμός στην κορυφή του νοτίου ομίλου, ΠΑΣ... 10Χ10 στον βορρά
EVENTS