MENU

Αναλυτικά το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής στους δυο ομίλους:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα
Μαρούσι-Αιγάλεω 102-73
ΚΑΟ Μελισσίων-Έσπερος Καλλιθέας 69-73
ΝΕ Μεγαρίδος-Δούκας 75-52
Μανδραϊκός-Ιωνικός ΝΦ 78-60
Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ 61-49
Παπάγου-Λοκρός Αταλάντης 80-70
Πεντέλη-Πανελευσινιακός 68-74
Εθνικός Πειραιά-Πανερυθραϊκός 84-95

Οι αγώνες αναλυτικά
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΟΦΗ 61-49
Δεκάλεπτα: 12-7, 26-23, 45-33, 61-49
Διαιτητές: Παντελίδης-Ντάνος-Μακρόπουλος
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 10, Φιλίππου Χ., Φιλίππου Α. 2, Κυριλής 1, Μόρφης, Παναγιωτίδης 10, Παπαπέτρου 4, Ματσαγκός 2, Πολιτόπουλος 8 (2), Σκουλούδης 4, Πέτς 12 (1).
ΟΦΗ (Ράλλης): Κριθινάκης 3 (1), Λιανός 12 (2), Τσερκιτζόγλου 5 (1), Καραδολάμης 8, Αγαπιάδης 14 (2), Τασιούδης, Πετράκης, Μπουμπάρης 2, Καραθωμάς 2, Πάλλης 3.

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΔΟΥΚΑΣ 75-52
Δεκάλεπτα: 16-11, 45-24, 60-35, 75-52
Διαιτητές: Σκαλτσής-Λαζαρίδης-Τεφτίκης
ΝΕ Μεγαρίδος (Μάνταλος): Λάκκας 7, Κοντόπουλος 2, Σπυρόπουλος, Ψαρόπουλος 8, Κατσουλάκος 10 (3), Παπαντωνάκος 6, Σάλεχ 8 (1), Κασπίρης 10 (2), Βούρτσης 4, Μαλούκος 10, Λούκας 4, Οικονομόπουλος 6
Δούκας (Αγγέλου): Σεργιένκο 8, Αρσενικός, Σακελλαρίου 4 (1), Ζαραϊδώνης 6, Γραμματικός, Ζαρκαδούλας 6 (2), Γκίνης 8 (2), Μαράντος 18 (2), Κορκοντζέλος, Λαγός 2, Τζέμης.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 80-70
Δεκάλεπτα : 23-12, 38-28, 57-49, 80-70
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος-Κώτσου  
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Κώτσης, Τρίχας 3(1), Κυρίτσης 18(2), Χρυσός 15(2), Καρακατσάνης, Ρεγκούζας, Ψαθάς 26(1), Αγγελόπουλος 2, Σωφρονάς 12(1), Τσιτσιγιάννης 4, Μπασδέκης.
Λοκρος Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 12, Παπαπέτρος 5(1), Αντωνόπουλος, Μπολμάτης 3(1), Μάτος Αν. 20, Μάτος Αγγ. 8(2), Ψάλτου 22.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 78-60
Δεκάλεπτα: 19-13, 35-24, 49-41, 78-60
Διαιτητές: Αναστασίου-Ουσταμπασίδης-Γεράνιος
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάνιας-Πανταζής 4, Γεωργίου 3, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 9, Καραμπάτσος 6, Σκούφης 15 (4), Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 21, Τσιάκος 6, Βεσκούκης 11 (1), Μαγιντόμπε 2, Γκουαλτιέρι 1
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης): Παπανδρέου 3, Καρβούνης 2, Περδικάρης 11 (1), Παλαιοχωρίτης 21 (1), Γερονίκος, Πρισκομάτης, Βαφιάς 2, Δουρούντος, Κοντός, Μαντζιώρης 15 (1), Γιαννίκος 6.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΑΙΓΑΛΕΩ 102-73
Δεκάλεπτα : 24-20, 62-32, 86-55, 102-73
Διαιτητές : Ραχιώτης-Μπούκας-Γρίβα  
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος, Λάππας 26 (3) , Μπακέας Γ., Ξυδάς 14 (3), Σουρλής 3 (1), Λιούνης, Κανέλλης 15 (2), Γκαγκαλούδης 25 (3), Γιαννόπουλος 6 (1), Παπαγεωργόπουλος 6 , Δούκας 3, Μπακέας Θ. 4 (1).
Αιγάλεω (Λιόγας): Κυριακόπουλος 16 (5), Τσαμπής 7 , Αγγελόπουλος , Καράβολας 11 (2), Κούρτης 3, Τσιαμπάς 2, Μαρίνος 7 (1), Γεωργιάδης 2, Τσακίρης, Νικολακάκος 2, Οικονομόπουλος Κ 5 (1)., Οικονομόπουλος Α., Δόξας 17.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 68-74
Δεκάλεπτα : 17-11, 36-31, 56-46, 68-74
Διαιτητές :Κωνσταντινόπουλος-Ζιώγας-Σκουλαρίκης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 5 (1), Ευαγγελούλης, Ντίμπ 13 (2), Κούσουλας 9 (1), Καρούζος 15 (2), Μπέλη 4, Κουκάκης, Μπίγκος 5 (1), Σαλτουρίδης, Τάγαρης 15, Φωτόπουλος.
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Μπάλας 11 (2), Δρακωτός, Κεφαλάς Κ. 3 (1), Κεφαλάς Κωνστ. 6 (2), Σταθόπουλος 9, Παπαδιονυσίου 16 (1), Κρασάκης, Αναγωνστόπουλος 6, Ψαρόπουλος 23 (2).

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 69-73
Δεκάλεπτα: 26-24, 43-40, 56-56, 69-73
Διαιτητές: Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Κοτσώνης
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Κυπαρίσσης, Στεργίου 3 (1), Κρανιάς, Οικονομόπουλος 12 (2), Ζαραϊδώνης 11 (1), Τοπάλης 4, Παπαφλωράτος 12 (1), Ζήρος 3, Καραβανάς 4, Καραχάλιος 10, Βασιλόπουλος 10 (2)
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Καπώνης 9, Αγγελόπουλος 3 (1), Θεοδοσίου 9 (3), Ντακούλιας 12, Χαρούνι Κλ 10, Ευστρατίου 12, Χαρούνι Ν. 7, Ματαλιωτάκης 11, Βάρσος, Χατζηκίδης, Γκαϊτάσοφ, Γεωργιάδης.

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)
1.Παπάγου (6-2) 14
2.Έσπερος Καλλιθέας (6-2) 14
————————————–
3.Μεγαρίδα (6-2) 14
4.Πανερυθραϊκός (5-3) 13
5.Μαρούσι (5-3) 13
6.Πεντέλη (5-3) 13
7.Αιγάλεω (5-3) 13
8.Μανδραϊκός (5-3) 13
9.Πανελευσινιακός (5-3) 13
10.Εθνικός Πειραιά (4-4) 12
11.Πρωτέας Βούλας (3-5) 11
12.ΟΦΗ (3-5) 11
————————————–
13..ΚΑΟ Μελισσίων (2-6) 10
14.Λοκρός Αταλάντης (2-6) 10
15.Δούκας (1-7) 9
16.Ιωνικός ΝΦ (1-7) 9

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 01/12)
Αιγάλεω – ΚΑΟ Μελισσίων
Έσπερος Καλλιθέας – ΝΕ Μεγαρίδος
Δούκας – Εθνικός Πειραιά
Πανερυθραϊκός – Μανδραϊκός
Ιωνικός ΝΦ – Πεντέλη
ΟΦΗ – Μαρούσι
Λοκρός Αταλάντης – Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός – Παπάγου  

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα
Πολύγυρος-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 61-60 (23/11)
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Στρατώνι 77-79
Πρωτέας Γρεβενών-Κομοτηνή 87-79 (67-67 κ.αγ)
ΧΑΝΘ-Ευκαρπία 49-64
Αίας Ευόσμου-Ερμής Λαγκαδά 70-71
ΠΑΣ Γιάννινα –Φάρσαλα 62-55
Δόξα Λευκάδας-Καβάλα 74-70
Γέφυρα-Έσπερος Λαμίας 86-66

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 61-60
Δεκάλεπτα : 15-16, 34-30, 48-51, 61-60
Διαιτητές : Παφίλης-Ξέρας-Κοντογιάννης
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 8(2), Πιπιλιάρης 6, Ντισλής 7, Βλάχος 14(4), Παπαθανασίου, Νούκαρης 1, Αμούτζιας 2, Αλεξιάδης 10(1), Γραβάνης 11.
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 16(1), Κουντουρατζόγλου 6, Μαυρίδης 4, Ζιάκας 14(4), Κλωνάρας 5, Σικαλίδης 11, Βαιντερλής4, Μητσάκης, Λαζάρου.

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ– ΣΤΡΑΤΩΝΙ 77-79
Δεκάλεπτα : 15-21, 31-38. 49-57, 77-79
Διαιτητές : Παγώνης – Τσουμαχίδης – Μαραμής
Ευρώπη Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος, Αρίστος): Σερέτης, Σμυρλής, Φιλοξενίδης Κ., 27 (5), Αλτίνης 1, Φιλοξενίδης Ι. 9 (1), Βρασταμήνος, Βλαγκόγιας 9, Τογανίδης 6, Κωνσταντινίδης 12, Ζαχαρής 10 (1), Γεωργίου 3 (1) Σακκοράφας
Στρατώνι (Μύθου) : Ψευτογκάς, Χαλάτσης 1, Κυριλής 16 (2) , Καραδήμας, Φώτογλου 18 (3), Σαμαράς 6 (2), Ιατριδης, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 36, Κατάνος

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΚΑΒΑΛΑ 74-70
Δεκάλεπτα: 18-16,37-39, 61-55, 74-70
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Bακουφτσής 18, Tσιαβές 19(1), Bαγενάς 2, Αργυρός 2, Σταματέλος 3(1), Xρύσης 14(1), Aναγνωστόπουλος Γ. 11, Aναγνωστόπουλος X. 5(1).
Kαβάλα (Πενταζίδης): Λαμπρόπουλος 17(4), Σαββίδης 1, Aδαμόπουλος 9(1), Aθανασιάδης 11(2), Aμπαράς 10(2), Φλιάτης 9(1), Nταλός 2, Tεπετίδης 11(2), Δοξάκης, Πιεβάλιτσα.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 70-71
Δεκάλεπτα: 20-22 36-40 53-57 70-71
Διαιτητές: Θεοδώρου, Φούτζηλας, Σαρακινίδης
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Μπρουκς 9(3), Καπινιάρης 15(2), Μπαλτζόπουλος 12(3), Ζώτος 16, Κατσαούνης 6, Πετανίδης 3(1), Σεκαδάκης 2, Πουλιανιτης 7, Περιστερακης, Λαζαρίδης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μπακάλης, Μήνου 2,  Αποστολίδης 4, Μάρουσιτς 24(3), Ελευθεριάδης 4, Σιώπης 7(1), Θεοδωρίδης 8, Χριστοδούλου 6, Παρίτσης 13(1), Πλιούκας 3(1), Ιατρίδης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ 62-55
Δεκάλεπτα: 23-10, 37-27, 51-41, 62-55
Διαιτητές: Λόρτος-Αγραφιώτης Τζ.-Τζιοπάνος Γ.
ΠΑΣ Γιάννενα (Κωστόπουλος): Νίκας, Ντόβας 14(2), Μαυρογιάννης 13(2), Καραγκιολίδης 8, Ναούμης 2, Μάντζιος 3, Κωστούλας 7, Μανάκας 15, Τσίρμπας.
Φάρσαλα (Γιάσσαρης): Παπαχρήστος 11, Τσούμας 4, Βρέττας 2, Πεταλωτής 14, Μουλάς 7, Δέσπος 11, Τσούκας 11(2)

ΧΑΝΘ-ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 49-64
Δεκάλεπτα: 12-16, 25-34, 36-51, 49-64
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γραικός-Βασιλόπουλος
ΧΑΝΘ (Νικολαίδης): Βαζούκης 9(3), Στεφανίδης, Απαζίδης 8, Μπαλάσκας, Κουτουξίδης 17(2), Καραγεωργίου, Τσιριλάκης, Λογοθέτης 3, Μαργαριτόπουλος 3(1), Μερμήγκης 9(1),
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 5(1), Τουλούπης 2, Βαρύτης 3(1), Κιούρκας 2, Χατζημιχαηλίδης, Χολέβας 4, Ολουσίδης 11(1), Απιδόπουλος 3, Πλεξίδας 23(2), Περδάρης 3(1), Γκαβέζος 8(2)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 87-79
Δεκάλεπτα: 15-12, 33-31, 48-53, 67-67 (παρ.), 87-79
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ -Σιταρίδης Δέλλας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 23 (5), Μιχαηλίδης 13 (2), Βλάχος 9. Μπέσσας 4, Τακίδης 5(1), Μαλιούρας 6, Μακρής 5 (1), Πεχλιβανίδης 6(2), Κλωναράς 14(1), Συλλάκος
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 23(2), Μαστροδημήτρης 8, Παλάσκας 15 (5), Λεχούδης 5, Κουτσοβασίλης 15 (4), Παπανδρεόπουλος 1, Χαλίλ 1, Τσούμπρης, Καρκατσέλης, Σπέντζος 11(1), Γκουζελίδης, Κάλτσος.

ΓΕΦΥΡΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 86-66
Δεκάλεπτα: 19-11 23-24, 23-13, 86-66
Διαιτητές: Δημάδης-Ντούρας-Ζαχαριάδης
Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγος 9, Μάρτζος 13(2), Ονάσογλου 18(2), Αποστολίδης 17(3), Μασάδης 4, Τζουβάρας 2, Τσακαλέρης 7, Κοτσάνος 10, Κολοκοτρώνης, Κιουρτσίδης 4, Ματενίδης 2, Παπαδόπουλος.
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης – Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 7(1), Μούσα 11(1), Στογιάνοβιτς 17(3), Pουμελιώτης 12(2), Παπανικολάου, Φύκας, Σεριαναι, Tσιμίδης 1, Δέχρετζης 13(3), Μάτζουκας 3(1), Γκιρίτσης 2.


Η Βαθμολογία (Σε 8 αγώνες)
1. ΠΑΣ Γιάννινα 16 (8-0)
2. Δόξα Λευκάδας 15 (7-1)
-----------------------------------------
3. Φάρσαλα 14 (6-2)
4. Καβάλα 13 (5-3)
5. Πολύγυρος 13 (5-3)
6. Ερμής Λαγκαδά 13 (5-3)
7. Ευκαρπία 13 (5-3)
8. ΧΑΝΘ 12 (4-4)
9. Πρωτέας Γρεβενών 12 (4-4)
10. Γέφυρα 11 (3-5)
11. Αίας Ευόσμου 11 (3-5)
12. Μαχητές-Πειραματικού 11 (3-5)
---------------------------------------------
13. Στρατώνι 11 (3-5)
14. Κομοτηνή 10 (2-6)
15. Έσπερος Λαμίας 9 (1-7)
16. Ευρώπη Πευκοχωρίου 8 (0-8)

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 1/12)
Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου
Ερμής Λαγκαδά – Πολύγυρος
Μαχητές Πειραματικού – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα
Φάρσαλα – Γέφυρα
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ
Καβάλας – Πρωτέας Γρεβενών
Έσπερος Λαμίας – Δόξα Λευκάδας

Β' Εθνική: Μεγάλη νίκη το Μαρούσι, απτόητος ο ΠΑΣ
EVENTS